Zverev hazardoval se zdravím svým i ostatních. Do zápasu nastoupil s horečkou a na kurtu kašlal

Alexander Zverev v neděli podlehl Italu Sinnerovi a na French Open tak skončil už v osmifinále. Po utkání si stěžoval na špatný zdravotní stav. Proč ale do utkání vůbec nastupoval?

Zdroj: www.tennisnet.com

Alexander Zverev po utkání uvedl, že šel do zápasu s horečkou 38 stupňů Celsia. Na kurtu mladý Němec neustále kašlal a nechal si k sobě zavolat i lékaře a fyzioterapeuta. Dodal, že všechny dosavadní testy na koronavirus měl negativní.

“Měl jsem za to, že je to tím zdejším počasím. Neměl jsem příznaky korony. Doufám, že ji nemám. Asi jsem hrát neměl, ale tak nějak jsem doufal, že postoupím ve třech setech,” komentoval svůj zdravotní stav Zverev.

Postoupit se mu nepovedlo, naopak Jannik Sinner jej vyprovodil z kurtu ve čtyřech setech 6:3, 6:3, 4:6, 6:3 a dokonale tak využil zdravotních problémů Zvereva. Ten nyní lituje, že do zápasu vůbec nastupoval.

Zverevovi se přitížilo bezprostředně po posledním vyhraném duelu s Cecchinatem. “Nemůžu pořádně dýchat a slyšíte můj hlas,” řekl jen krátce po zápase Zverev.

Organizátoři turnaje uvedli, že posledně byl Zverev na koronavirus testován v úterý s negativním výsledkem. To je poměrně dlouhá doba, navíc Zverevovi se přitížilo až v pátek a svůj zdravotní stav ani s nikým nekonzultoval.

To však nerozhodilo ani jeho přemožitele Sinnera, jenž se potenciální nákazy nebojí. “Není pozitivní, nebo tak něco. Testovali nás mnohokrát a nijak jsme se nepřiblížili. Měli jsme pořád odstup. Myslím, že horečku v příštích dnech mít nebudu, nebo v to aspoň doufám,” řekl k tomu italský tenista.

Zverevovi byla nyní dle pravidel nařízena sedmidenní karanténa a bude muset rovněž podstoupit další test.

Zdroj: Reuters

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Trojitý zářez Sparty? Chorvatský rozhodčí Strukan utkání nezvládl

Nejen kopec smůly, ale především kontroverzní rozhodnutí rozhodcovské trojice vedenou Chorvatem Strukanem. I s tím se museli Letenští potýkat v souboji Evropské ligy proti francouzskému Lille.

Ostuda! Slavia prohrála na půdě Beer Shevy a zkomplikovala si cestu za postupem

Slavia nezvládla první zápas skupiny Evropské ligy. Na hřišti Beer Shevy prohrála 1:3 a výrazně si zkomplikovala cestu za postupem. O výsledku rozhodly chyby v defenzivě českého klubu.

LFA zatrhla utajený přátelák Karviné s Opavou v Polsku. Všechny týmy dostaly důrazné varování

Vzhledem k nepříznivé situaci v České Republice je dočasně pozastaven veškerý sport a fotbalové týmy trpí. Snaží se tak všemožnými prostředky přijít na to, jak nelichotivé období obejít. S jedním zajímavým řešením přišly týmy z Moravy a Slezska, které chtěly svojí přípravu přesunout do nedalekého Polska. To se ale nelíbilo ligové fotbalové asociaci, která důrazně zasáhla.