Zrušte Ligu národů, je složitá, řekl Arsene Wenger, který chce mistrovství světa a Evropy každý rok

Bývalé trenérské eso a dlouholetý trenér Arsenalu se rozpovídal na téma mezinárodních soutěží. Kanonýry vedl dlouhých 22 let a zažil s nimi mnoho úspěchů. Nyní tento uznávaný odborník razí ideu zrušení Ligy národů.

Arsene wenger zdroj cpfc.co.uk
Zdroj: cpfc.co.uk

Dle Wengera by bylo lepší nahradit současnou Ligu národů evropským a světovým šampionátem, který by se měl hrát každý rok na střídačku.

“Musíme se zbavit Ligy národů a nahradit ji jednoduššími soutěžemi, kterým každý rozumí,” řekl.

“Kdybyste se zeptali lidí na ulici, co je to Liga národů, nenašli byste mnoho lidí schopných vám to vysvětlit,” narážel na nepřehledný systém soutěže.

“Potřebujeme mít co nejméně soutěží. Mistrovství světa v jeden rok a mistrovství Evropy ten druhý by pravděpodobně bylo příhodnější pro dnešní moderní svět,” nebojí se převratné změny.

FIFA dříve o této možnosti již uvažovala, ale nakonec zhodnotila, že by to znehodnotilo hodnotu jejich vítězství. S tím však Wenger nesouhlasí.

“Lidem, kteří tohle tvrdí vždy říkám, že nezáleží na čase, který ty turnaje dělí, ale na kvalitě těch soutěží,” pokračoval Wenger v argumentaci.

“Na Ligu mistrů lidé koukají každý rok. Já si osobně myslím, že by to byl velký krok kupředu,” uzavřel Wenger.

Zdroj: Mirror

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Trojitý zářez Sparty? Chorvatský rozhodčí Strukan utkání nezvládl

Nejen kopec smůly, ale především kontroverzní rozhodnutí rozhodcovské trojice vedenou Chorvatem Strukanem. I s tím se museli Letenští potýkat v souboji Evropské ligy proti francouzskému Lille.

Ostuda! Slavia prohrála na půdě Beer Shevy a zkomplikovala si cestu za postupem

Slavia nezvládla první zápas skupiny Evropské ligy. Na hřišti Beer Shevy prohrála 1:3 a výrazně si zkomplikovala cestu za postupem. O výsledku rozhodly chyby v defenzivě českého klubu.

LFA zatrhla utajený přátelák Karviné s Opavou v Polsku. Všechny týmy dostaly důrazné varování

Vzhledem k nepříznivé situaci v České Republice je dočasně pozastaven veškerý sport a fotbalové týmy trpí. Snaží se tak všemožnými prostředky přijít na to, jak nelichotivé období obejít. S jedním zajímavým řešením přišly týmy z Moravy a Slezska, které chtěly svojí přípravu přesunout do nedalekého Polska. To se ale nelíbilo ligové fotbalové asociaci, která důrazně zasáhla.