Zpět před rok 1989? Prymula vysvětlil, proč neudělil fotbalu výjimku

Fotbalové prostředí patří mezi vůbec to nejbezpečnější, které lze na území České republiky nalézt. Přesto se nedočkalo výjimky a konec sportu se týká i fotbalových soutěží. Ministr zdravotnictví Roman Prymula vysvětlil, proč tomu tak je. Vrátil se před rok 1989?

Zdroj: Vláda ČR

Fotbal pyká za to, že je bohatý. Ve zkratce by se nějak tak dalo shrnout vyjádření Romana Prymuly, proč Fortuna liga nedostala výjimku ze zákazu sportovních akcí a nemůže pokračovat. A vlastně ještě kvůli tomu, aby nechtěli výjimku i ostatní.

Vracíme se tedy před rok 1989, kdy se všem měřilo stejně, bez výjimek. Prostě jen tak, aby někdo někomu nezáviděl. Přitom by mělo být fotbalové prostředí udáváno jako vzor, rozhodně by se nemělo dočkat takových podpásovek.

„U fotbalu je ten problém skutečně minimální,“ nechal se přitom slyšet Prymula.

„Je trochu sobecké vzít sport, který je movitý a který na to má, a jaksi se exkluzivně vymezit proti těm ostatním, kteří na to nemají,“ vysvětlil, proč nedošlo k výjimce.

Nelze se tedy divit, že některé fanouškovské tábory chystají protesty, které teprve mohou v rámci covidu-19 způsobit vážné problémy.

"Byl hrozný tento stát, když musel jsi se dívat, jak zakázali psát a zakázali zpívat, a bylo jim to málo,…"Hanáci…

Zveřejnil(a) Ultras Sigma dne Sobota 10. října 2020

Bude rozhodně zajímavé sledovat, kam celá situace dospěje…

Zdroj: Twitter | Roman Prymula

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  • Pane kolego , ano, bohužel pozdě. Debolševizace této země už měla nastat už 1.1. 1990.Čest památce zesnulého pana prezidenta Havla, vzpomeňme si ale na jeho slova – Nejsme jako oni! Mnoho komunistů posléze změnilo strany, stali se z nich podnikatelé a infiltrovali jak pravicové – ODS – tak i levicové strany – ČSSD. Manýry ze své bývalé strany samozřejmě nezapomněli – výsledkem jsou 90. léta i všelijaké bizarnosti s dopadem na ekonomiku země, zlodějiny a napojení kdejakého vysokého činitele na organizovaný zločin, dnešní doba je pokračování, bohužel. Kdy se naše vlast zařadí mezi vyspělé demokratické státy , je ve hvězdách….

 1. Kéž by se ta doba, kdy se nepsalo jen o kopané (pardón fotbale), hokeji, košíkové (pardón, mo basketbalu) a tenisu, vrátila. Kdy šlo více o sportovní čest než o peníze.

 2. Ty komunistická svině,už se na tebe vaří voda.Jenom ať dělají protesty,ať se zhlukují,ať mu serou na ty jeho kreténské opatření.On je tomu vinen.On zničil republiku,pohostinství,podnikatele,firmy….atd. a za to bude pykat.Zítra jdu do obchodu bez roušky a v hospodě si sedneme všichni k jednomu stolu.

  • Zdravotníci vám určitě poděkují, že takového debila musí ošetřovat a riskovat nakažení, protože někdo se cítí jako velký borec.

 3. V roce 1989 vyšli do ulic studenti a lid se konečně probral.Proč by se to nemohlo povést napodruhé díky fotbalovým fans.Všichni se vzpamatujme z letargie pod dementním,sprostým prezidentem a zlodějským estébakem a vyjděme konečně do ulic.Už je opravdu načase ne kvůli covidu,ale pánové už zašli za hranu.

 4. Koho dosadí zeman tam ani tráva neroste.Je to vrchní škodič.Prymulo kolik v tom máš procent-? V soláru to bylo 5%

 5. Největší neštěstí je, že bohužel takovejch kretenů a zmdů, jako je pan Zlámal a Kamil je víc. Každýmu kdo nedodržuje opatření buď napařit pořádnou pokutu, jako v zemích západní Evropy a nebo jim asi dát přes držku aby se vzapatovali. Těmto chcípákům a kryplům je úplně jedno, že kvůli nim bude umírat spousta lidí.

 6. Pan Kissman je asi pěkný idiot nebo nemá mozek.Tady nikdo neříká,že se nemají dodržovat nějaká opatření.Tady je třeba s těmi hlupáky a sprosťáky nahoře udělat rázný konec.A díky takovým pánům Kissmanům,kteří mají rétoriku pana na Hradě jsme tam kde jsme.

 7. Tak já jen podotýkám, že nebýt tohoto pána na hradě a dalších se stejným nebo podobným smýšlením, tak v naší české zemi už je tisíce zkurvených špinavých migrantů, co rabujou mlátí a znásilňují naše ženy. Máte manželku nebo dceru? Asi ne že! Takže dle mého mínění ten idiot co nemá mozek jste zřejmě Vy!

  • Co to meleš o migrantech, pokud se sem dostali tak jen čekají na nějaké léjstro aby mohli na západ tady oni nebudou, a těch pár co tu zústanou tu tvoji neznásilní.

 8. No,upřímně,který šílenec by ještě chodil na český fotbal? Ten je zadarmo-drahý !!!!! Tady opravdu není žádná škoda,že se nemůže hrát! Není se na co koukat !

 9. No to se v Praze sejde pěkná pakáž. Smrdí to zase demolicí některých podniků v okolí. Doufám, že ty maskovaný zmrdy už pak policie ztotožní a budou mít doživotně po fotbale, stejně tam jenom dělaj bordel. Tohle nemá totiž nic společného s demokraciíí ale s anarchíí

 10. To ,je styl pana Babiše.Vyděsit,vylekat a potom až se vše urovná dělat si z toho zásluhy.Toto by neměl řídit epideiolog,ale virolog.Sám plukovník nemá ani odborné znalosti.Oboru se věnoval okrajově,byl většinu svého karierního života úředníkem.Jako vojenskému epidemiologovi by nedělalo problém uzavřít kasárna s hordami vojáků,kteří pro stát nevytvářejí hodnoty,ba naopak pouze čerpají.Tam by to nemělo na nic žádný vliv,akorád by byly lampasáci stále na šrot.Epidemiolog není ve zdravotnictví velmi podstatný.Vysocí důstojníci armády,tedy věrní komunisti,se nudili a studovali a studovali,jeden titul za druhým.A nyní se cítí jak je silný i premiér jde na ruku.Prosím ať se k tomu vyjadřují virologové,hlavně ve veřejných mediích.Máme velké odborníky v laboratořích.Tady slyšíme noste roušky,vše Vám zavřeme jinak zemřete.Zkrátka komunističtí lemplové,kdo jim přitakává je tejný.Co dál,kdy jako mnoho slybů bude ten lék. Vždy jsem tvrdil,že každý komunista s funkcí měl mít v roce 89 na čele vypálenou hvězdu. Slušný člověk by věděl s kým má tu čest.Až všechno opadne prezident zeměkoule Babiš oznámí,že nás všechny zachránil.Já jsem pro vše co je pokojné,kdyby se jednalo třeba i o kadibudky.Nevím proč tady někdo odmítá apriory něčí právo.Ať se toho nezůčastňuje,ale ani k tomu nevyjadřuje.

 11. A proč, všude na západ jsou ty opatření ještě přísnější v tuto dobu? Tam za to taky můžou komunisti? To mi asi nevysvětlíte že.

 12. Pane Kissmane,proto, že vládě věří a ta jim každý den nelže a neslibuje.Lidi jí věří a doporučení dodržují.U nás si politici honí jen triko.

  • Toto je opravdu odpověď hodná inteligentního člověka tak na západě jsou ta opatření stejná, ba někde dokonce i tvrdší a lidi, podle mnohých tady (OVCE), je dodržují protože vládě věří. Ale u nás se prostě dodržovat nebudou, protože si ten virus u nás vymysleli bývalí komunisté a stbci a ti se přeci nebudou poslouchat, protože my jsme ti nejchytřejší (DEMENTI)!

 13. No a co, prales bude mít pauzu!
  Ano, vše co se děje, je průser! Ale mě by nebavilo sledovat situaci, kdy by někdo odehrál zápas, další by byl pro výskyt covidu v týmu odložen nebo odehrán s béčkem, dorostem atd!
  Jako hokej! Brno dva zápasy!!!
  Znova říkám, ano je to průser! Vždyť nejsme schopni kvůli covidu postavit ani nároďák dle představ trenéra! Nebo se pletu? Po podzimu by měl každý odehrán jiný počet zápasů! To by bylo spekulací, konspirací a keců!
  Pověste Bureše! Ani nevím, komu fandí! Že by Průhonicím?
  No, na Chvalovského zatím nemá!!!:-)))

 14. Sport do státní kasy nic nenese.Je potřeba aby pracovali u pásu lidi a vydělávali na ty které platí a které živý. Je to ten velký státní aparát,kde státní zaměstnanci v tomto případě jsou doma za 100 procent a ti u pásu za 60, nebo nic.Takže je řeba jít a pracovat a držet hubu,to přání Babiše,Prymuli,Hamáčka,Havlíčka ten ani nespí,aby se mu nepřetrhly myšlenkové pochody,jen žvaní.Jeho výkony nikde.Stačí se poohlédnout,takový Babišův Gébels.Takže tady sklapněte na rozkaz k pásům a běžte vydělávat na ten moloch.Úředníci a státní zaměstnanci chtějí své jisté.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Chceme hrát a dodat lidem naději! Dočkal, Bořil a Mikula napsali Babišovi. Stojí za nimi i ligové kluby

Kapitáni všech tří českých celků, které působí v Evropské lize, se podepsali pod otevřený dopis, který byl zaslán předsedovi vlády Andreji Babišovi. Co v dopise stojí?

Slavia řeší problém před Leverkusenem. Otazníky visí nad startem Holeše, Olayinky a Ševčíka

Na předzápasové konferenci trenér Trpišovský zmínil nejistotu nad startem třech klíčových hráčů Slavie. Zatímco Holeš a Olayinka prodělali koronavirus a s týmem začali trénovat v pondělí, tak Petr Ševčík se zotavoval ze zranění, které si odnesl ze zápasu s Beer Shevou.

Bude záležet na výkonu hráčů. Věřím, že se nenechají vyprovokovat, tvrdí Kotal před duelem s AC Milán

Ve středeční předvečer se na tiskové konferenci Sparty představili kouč Václav Kotal a jeho svěřenec Ladislav Krejčí starší. Co na svého čtvrtečního soupeře, kterým bude AC Milán, říkají?