Známe Chovancův plat. Účtuje si dvakrát víc, než jeho předchůdce

Je jednou z nejkontroverznějších postav v českém fotbale. Předseda komise rozhodčích Jozef Chovanec byl v minulých dnech ostře kritizován. Po dost divoké baráži o Fortuna ligu ho dokonce k rezignaci vyzývalo vedení Vysočiny Jihlavy. Teď se redakci Ruiku podařilo od blízkého zdroje FAČRu získat informace o platu devětapadesátiletého činovníka. 

Embed from Getty Images

Má se přímo královsky. Podle našich informací si v červenci loňského roku, kdy nastoupil do funkce, účtoval 120 tisíc korun. V srpnu už jako plátce DPH přes 145 tisíc (145 200 Kč). Tato suma platí i v současnosti.

Částka by na první pohled nebyla tak zarážející, protože se jedná o dost důležitou funkci, a proto je potřeba takového člověka zaplatit. Nicméně zajímavé je srovnání s jeho předchůdcem Michaelem Listkiewiczem.

Šestašedesátiletý Polák, který byl na rozdíl od Chovance aktivním sudím, kupříkladu byl asistentem ve finále MS 1990, si sice první rok ve funkci účtoval přibližně 130 tisíc korun (jemu bylo účtováno v eurech). Leč poté, co byl již bývalý předseda FAČRu Miroslav Pelta zadržen policií kvůli podezření na dotační podvody, byl Listkiewiczův plat označen za příliš velký a byl snížen o více než polovinu (cca 52 tisíc korun).

Navíc faktury nefakturoval FAČR, ale partner profesionálního úseku, sázková společnost Fortuna.

Zajímavé také je, že od doby, co se stal Chovanec předsedou rozhodčích, se počet komise zmenšil. Z původních šesti lidí jsou už jen čtyři. Chovanec jako předseda, Martin Wilczek jako místopředseda a Pavel Mareš s Jiřím Kurešem coby členové. Naopak Roman Hrubeš a Petr Mlsna už ve funkci nefigurují. 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  • Jako terenér neměl zvláštní výsledky,ale bývalý vynikající hráč na dnešních nemůže požadovat zátěž proto nejsou oblíbení,málo hráčů se uplatní v zahraničí nechce se jim trénovat,za stejné peníze pohodlí doma,závody v autech,alkohol.

  • Proč ubožák , Karel Jarolím si účtoval 650 tisíc měsíčně a slávistům to najednou nevadilo .

  • Myslím,že si to zaslouží,za dřívější působení jako hráč,dnešní hráči jsou figurky rozmazlené.

 1. To se to berou kralovske penizky,ze Pepíčku…..
  A my musime platit vaše vymyslene FAČR přizpevky,,,,
  Jste hambou celeho fotbalu……
  Doufam ze se najde nejaky borec a zalozi svou soutez aby sme se mohli od Vas vyžirku a skorumpovancu oddelit a mit klid na obycejny fotbalek ,,pro poteseni,pivko a parek…

 2. Vůbec mě to nepřekvapuje. Už jednou jsem psal o prosperující trafice. A kdo jiný když ne sparťan?
  A mimochodem, za ten Jarolímův plat by celý FAČR měl odstoupit!!! A vlastně ne jen za Jarolímův plat!

 3. A pořád přidávejme peníze do sportu,však ony si vždy najdou cestu k těm povolaným.ale mládež a amáteři to nejsou

 4. VŠAK SI TO ZA TU DŘINU ZASLOUŽÍ KLUK UŠATÁ.mÁ VÍC JAK 12 NÁSOBEK MINIMÁLNÍ MZDY A ZASE SE NADŘE VÍC NEŽ HORNÍK.PŘEJME TO TĚM FÉROVÝM KLUKŮM..JEN NEVÍM KDY SI NĚKDO Z VYVOLENÝCH ŘEKNE STAČILO,NAČ MÁMTOLIK, A TO JSOU RODINY KDE VYDĚLÁVAJÍ OBA!!!

 5. To je samá zloba,většinou lidí kteří v životě nic neodveli,mám dojem,že žádný horník by špatnou zprávu nenapsal a na dře se.Je těžké někomu něco vysvětlovat,lidé tou demokracií strácejí smysl.To naši poslanci mají právo za jejich plat mezi sebou hašteřit,pak se sejdou dají si po kapce a to jsme jim to ukázali.

 6. Je to pořád jenom o penězích,kdyby nebyla sametová revoluce byl by komunismus každý by měl stejně,je to těžké hráč to vydí jinak protože už nemúže a bolejí ho třísla,rozhodčí to vydí jinak,delegát se nedívá,u obrazovky sedí sládek a pan Bosák by řekl měl to na slabší nohu.Tenhle pojem vznikl až když začala TV.Dřív se to neznalo.

 7. Pepa je Pepa , to je pepík ze slovače , kam tenhle šašek kdy přišel, tam již nikdy nerostla tráva — a je to jednoduché. Vyhodit ho , cožpak si tyhle kreatury s dutými vymaštěnými lebkami mohou tohle stále dovolovat a takhle žrát za nicnedělání , což jich se netýká jako jiných — jsi neschopný , okamžitě vypadni tak nebulte kolik má a zbavte se ho , šmejda .. náš fotbalů je jedna velká hromada srajček a stejně tak v celé Evropě .. fotbalista má ročně stamiliony a za čutání do meruny , pakarna , co , stačí mít jen iq houpacího koně a je to

 8. Dobrý den,tahle rubryka je dobrá věc,člověk se dozví jak lidé smýšlejí o druhých,které ani pořádně neznají.Stačí si jenom uvědomit,že dnes si múže občan vydělat kolik chce a s toho odvést daŃ.Pan Chovanec pokud si ůčtuje peníze to znamená,že odvede s toho daň,adekvátní k výši.Jedná se zřejmě o soukromou činnost.Pokud je někdo zaměstnanec a má poloviční částku je to čisté(v Praze normální),při jeho odvodech by byl plat přibližně stejný.Další výdaje ATD.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Když může mít Míra Slepička trenérskou A-licenci, tak to snad zvládnu taky, rozesmál Řepka novináře na křtu své knihy

Tomáš Řepka si na úterní podvečer pozval do tiskového sálu pražského NH hotelu vybrané hosty z řad novinářů. K jaké příležitosti? Oficiálně...

Zápas prvního s posledním, Slavia se utká s nepříjemnou Příbramí. Bude to o nás, má jasno Kúdela

Slavia i Příbram se vrátily po obnovení sezony ve slušné formě. Oba týmy se prezentují sympatickým stylem hry, pomohla jim pauza, Příbrami...

Domácí prostředí nevýhodou a více hracího času. Jak se změnila Bundesliga a kdo z toho těží?

Bundesliga je proslulá fantastickou atmosférou. Z nejlepších pěti evropských lig rozhodně tou nejlepší. Proto se dalo tak trochu čekat, že zápasy bez...