Spojte se s námi

Fortuna liga

Známe Chovancův plat. Účtuje si dvakrát víc, než jeho předchůdce

Zveřejněno

dne

Je jednou z nejkontroverznějších postav v českém fotbale. Předseda komise rozhodčích Jozef Chovanec byl v minulých dnech ostře kritizován. Po dost divoké baráži o Fortuna ligu ho dokonce k rezignaci vyzývalo vedení Vysočiny Jihlavy. Teď se redakci Ruiku podařilo od blízkého zdroje FAČRu získat informace o platu devětapadesátiletého činovníka. 

Embed from Getty Images

Má se přímo královsky. Podle našich informací si v červenci loňského roku, kdy nastoupil do funkce, účtoval 120 tisíc korun. V srpnu už jako plátce DPH přes 145 tisíc (145 200 Kč). Tato suma platí i v současnosti.

Částka by na první pohled nebyla tak zarážející, protože se jedná o dost důležitou funkci, a proto je potřeba takového člověka zaplatit. Nicméně zajímavé je srovnání s jeho předchůdcem Michaelem Listkiewiczem.

Šestašedesátiletý Polák, který byl na rozdíl od Chovance aktivním sudím, kupříkladu byl asistentem ve finále MS 1990, si sice první rok ve funkci účtoval přibližně 130 tisíc korun (jemu bylo účtováno v eurech). Leč poté, co byl již bývalý předseda FAČRu Miroslav Pelta zadržen policií kvůli podezření na dotační podvody, byl Listkiewiczův plat označen za příliš velký a byl snížen o více než polovinu (cca 52 tisíc korun).

Navíc faktury nefakturoval FAČR, ale partner profesionálního úseku, sázková společnost Fortuna.

Zajímavé také je, že od doby, co se stal Chovanec předsedou rozhodčích, se počet komise zmenšil. Z původních šesti lidí jsou už jen čtyři. Chovanec jako předseda, Martin Wilczek jako místopředseda a Pavel Mareš s Jiřím Kurešem coby členové. Naopak Roman Hrubeš a Petr Mlsna už ve funkci nefigurují. 

Reklama
17 komentářů

17 Comments

 1. big power

  18.6.2019 na 18:47

  … inu sparťanský sosáček, jak říká na televizi barrandov její gř…

 2. Lukáš

  18.6.2019 na 20:01

  Ale za to odvádí 2x horší práci 🙁

  • Andělín Umlauf

   19.6.2019 na 7:40

   Jako terenér neměl zvláštní výsledky,ale bývalý vynikající hráč na dnešních nemůže požadovat zátěž proto nejsou oblíbení,málo hráčů se uplatní v zahraničí nechce se jim trénovat,za stejné peníze pohodlí doma,závody v autech,alkohol.

 3. Milan Žák

  18.6.2019 na 22:22

  Sparťanský ubožák,jako všichni.

  • Michael Ramos

   18.6.2019 na 23:14

   Proč ubožák , Karel Jarolím si účtoval 650 tisíc měsíčně a slávistům to najednou nevadilo .

  • andělín Umlauf

   19.6.2019 na 7:20

   Myslím,že si to zaslouží,za dřívější působení jako hráč,dnešní hráči jsou figurky rozmazlené.

  • astv

   19.6.2019 na 8:08

   To máš docela blbé, ale bohužel, i mezi námi vás pár ubožáků máme…

 4. astv

  19.6.2019 na 8:07

  Poláka platila Fortuna, tím je vysvětleno vše okolo podvodů sudích…

 5. Rene

  19.6.2019 na 8:39

  To se to berou kralovske penizky,ze Pepíčku…..
  A my musime platit vaše vymyslene FAČR přizpevky,,,,
  Jste hambou celeho fotbalu……
  Doufam ze se najde nejaky borec a zalozi svou soutez aby sme se mohli od Vas vyžirku a skorumpovancu oddelit a mit klid na obycejny fotbalek ,,pro poteseni,pivko a parek…

 6. Jaroslav Kalous

  19.6.2019 na 9:45

  Vůbec mě to nepřekvapuje. Už jednou jsem psal o prosperující trafice. A kdo jiný když ne sparťan?
  A mimochodem, za ten Jarolímův plat by celý FAČR měl odstoupit!!! A vlastně ne jen za Jarolímův plat!

 7. Nina

  19.6.2019 na 9:51

  A pořád přidávejme peníze do sportu,však ony si vždy najdou cestu k těm povolaným.ale mládež a amáteři to nejsou

 8. erich černý

  19.6.2019 na 9:56

  VŠAK SI TO ZA TU DŘINU ZASLOUŽÍ KLUK UŠATÁ.mÁ VÍC JAK 12 NÁSOBEK MINIMÁLNÍ MZDY A ZASE SE NADŘE VÍC NEŽ HORNÍK.PŘEJME TO TĚM FÉROVÝM KLUKŮM..JEN NEVÍM KDY SI NĚKDO Z VYVOLENÝCH ŘEKNE STAČILO,NAČ MÁMTOLIK, A TO JSOU RODINY KDE VYDĚLÁVAJÍ OBA!!!

 9. Andělín Umlauf

  19.6.2019 na 11:37

  To je samá zloba,většinou lidí kteří v životě nic neodveli,mám dojem,že žádný horník by špatnou zprávu nenapsal a na dře se.Je těžké někomu něco vysvětlovat,lidé tou demokracií strácejí smysl.To naši poslanci mají právo za jejich plat mezi sebou hašteřit,pak se sejdou dají si po kapce a to jsme jim to ukázali.

 10. předseda

  19.6.2019 na 12:07

  poklad

 11. Andělín Umlauf

  19.6.2019 na 13:16

  Je to pořád jenom o penězích,kdyby nebyla sametová revoluce byl by komunismus každý by měl stejně,je to těžké hráč to vydí jinak protože už nemúže a bolejí ho třísla,rozhodčí to vydí jinak,delegát se nedívá,u obrazovky sedí sládek a pan Bosák by řekl měl to na slabší nohu.Tenhle pojem vznikl až když začala TV.Dřív se to neznalo.

 12. BeeWee

  19.6.2019 na 13:29

  Pepa je Pepa , to je pepík ze slovače , kam tenhle šašek kdy přišel, tam již nikdy nerostla tráva — a je to jednoduché. Vyhodit ho , cožpak si tyhle kreatury s dutými vymaštěnými lebkami mohou tohle stále dovolovat a takhle žrát za nicnedělání , což jich se netýká jako jiných — jsi neschopný , okamžitě vypadni tak nebulte kolik má a zbavte se ho , šmejda .. náš fotbalů je jedna velká hromada srajček a stejně tak v celé Evropě .. fotbalista má ročně stamiliony a za čutání do meruny , pakarna , co , stačí mít jen iq houpacího koně a je to

 13. Andělín Umlauf

  19.6.2019 na 15:55

  Dobrý den,tahle rubryka je dobrá věc,člověk se dozví jak lidé smýšlejí o druhých,které ani pořádně neznají.Stačí si jenom uvědomit,že dnes si múže občan vydělat kolik chce a s toho odvést daŃ.Pan Chovanec pokud si ůčtuje peníze to znamená,že odvede s toho daň,adekvátní k výši.Jedná se zřejmě o soukromou činnost.Pokud je někdo zaměstnanec a má poloviční částku je to čisté(v Praze normální),při jeho odvodech by byl plat přibližně stejný.Další výdaje ATD.

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Fortuna liga

“Obě strany cítily, že nastal vhodný moment na změnu,” prozrazují Zíkovi v rozhovoru o přestupu Hrošovského

Zveřejněno

dne

Patrik Hrošovský již nastoupil ke třem zápasům v Genku, kde měl možnost si poslechnout i znělku ligy mistrů, protože beligcký tým si díky úspěšné sezóně a zisku mistrovského titulu zajistil účast v nejslavnější fotbalové klubové soutěži zvané Champions league. Avšak nechybělo mnoho a slovenský středopolař mohl stále běhat po českých trávnících. Pojďme se podívat na otevřený rozhovor s Zíkovými, kteří přestup a další Patrikův pomyslný krok zajišťovali.

zdroj: sport.aktuality.sk

Od kdy jste plánovali přestup Patrika? Popřípadě, jaký byl jeho pohled na přestup?

Upřímně jsme se dlouho bavili o dalším krůčku v jeho kariéře, ale když v průběhu jara oslavil Patrik 27. narozeniny a v Česku dosáhl takřka všeho, tak jsme si řekli, že už je ten pravý moment pro další krůček. Proto jsme toto letní přestupové okno chtěli, aby ten pomyslný další krok v jeho kariéře přišel, protože jsme cítili, že je to ten správný moment.

Dle zákulisních informací se prvotní jednání ohledně přestupu Patrika nevyvíjela moc pozitivně. Plzeň z pochopitelných důvodu nechtěla přijít o svého klíčového muže zálohy.

Samozřejmě z naší i Patrikovy strany jsme cítili, že nastal vhodný moment na přestup, vnímali jsme v tu chvíli určitou jedinečnost okamžiku, že tohle může pro Patrika být ten pravý moment na kvalitní přestup do jednoho z kvalitních evropských týmů a to stále v dobrém fotbalovém věku.

Můžete nám prozradit jaké evropské kluby se na Patrika dotazovali?

Již v zimním přestupovém období se velmi zajímal anglický West Ham, kde byl Patrik jednou ze tří alternativ, ale nakonec si přivedli ze španělského Villarealu mladého reprezentanta Pabla Fornalse.

                                                              zdroj: standart.co.uk

Byl ještě nějaký klub konkrétní, který usiloval o služby slovenského středopolaře?

Kontakt jsme udržovali s více kluby, nicméně konkrétní nabídku podal právě Genk, který zrovna shodou okolností prožil velice dobrý ročník, protože vyhrál belgickou ligu a kvalifikoval se přímo do Ligy mistrů, tudíž pro nás v tu chvíli získal na velké atraktivitě, jak pro nás, tak pro Patrika, kterému se tento belgický velkoklub zamlouval.

Bavili jste se s klubem o Patrikově pozici? Zda by přicházel do klubu jako jedna z možných variant pro základní jedenáctku nebo jako hráč, s kterým se počítá ihned do základní sestavy?

Genk jednal naprosto na rovinu a hned nám vysvětlili, jak by chtěli Patrika zakomponovat do svého herního systému. Jejich myšlenkou bylo, že by Patrik jako zkušený 27letý hráč měl být posilou do základu, která od začátku bude sbírat plnou minutáž. Takže jsme podle jednání usoudili, že tahle varianta je zajímavá.

Líbil se tento přístup i Patrikovi?

Nejdůležitější bylo právě to, že to nejvíce oslovilo Patrika, protože cítil naprostou důvěru a vnímal, že by jeho pozice v novém klubu mohla být klíčová a pevná.

Napomohlo tomuto přestupu i předchozí působení spoluhráče Jakuba Brabce, který mohl sdělit informace o klubu a celkově o městě?

Patrik si samozřejmě od Kuby Brabce vzal zpětnou vazbu, který mu řekl o klubu dobré reference, takže Patrik projevil zájem přestoupit do belgického klubu.

Jak tohle vnímala Plzeň?

Samozřejmě jsme začali jednat, ale pro Plzeň to pochopitelně nebylo komfortní pustit svého klíčového hráče a představy klubů byly od začátku dosti odlišné, takže chvíli trvalo přesvědčit Plzeň, abychom se vůbec o přestupu začali bavit.

Jak na to reagoval Genk?

Na druhé straně nám naopak trvalo zase přesvědčit vedení Genku, aby bylo trpělivé, že je potřebné najít schůdnou cestu pro obě strany i přestože Genk argumentoval tím, že se s přestupovou částkou dostal třeba i výše, než původně zamýšlel.

Jak probíhala další jednání? Vnímám, že situace nebyla vůbec jednoduchá.

Nakonec jsme se po nějaké době na úrovni klubu přiblížili a nějakým způsobem začali probíhat jednání, která postupně spěla ke zdárnému řešení, ale došlo tam k jednomu bodu zlomu, kdy Plzeň chtěla Patrika využít co nejdéle v předkolech evropských pohárů, ale naopak Genk podmiňoval přestup tím, že ho chtějí mít u sebe již začátkem přípravy, tedy koncem června. To byl nejtěžší moment jednání, kdy to i vypadalo, že z celého přestupu sejde.

To je celkem neslučitelná situace. Jak to probíhalo dále?

Na úplném začátku upřímně říkám, že dohoda byla velmi daleko, ale opět se postupně dohoda na základě několika jednání začala přibližovat, až jsme se dostali do pozice, kdy kluby byly domluvené na podmínkách a Patrik byl domluvený na smlouvě, ale byla tam opět ta zmíněná podmínka, že Patrik přestoupí, až v momentu, kdy Plzeň dohraje v evropských pohárech. Což Genk původně odmítl.

                                                                  zdroj: GLOBAL SPORTS

Ale vy jste se nevzdali, předpokládám.

Ano přesně tak, snažili jsme se vyhovět klientovi a začali komunikovat právě s belgickým klubem o jejich situaci, že pokud s Patrikem počítají a podepisují smlouvu na několik let, takže jim stojí za to ho oželet na pár úvodních zápasů sezony, a hlavně co bylo velmi důležité, že Genk měl zaručenou Ligu mistrů díky prvnímu místu v lize, takže nepotřeboval pomoc od Patrika v předkolech. To byl náš hlavní argument, že Patrik bude v klubu připravený právě na základní skupinu Ligy mistrů, kde svými kvalitami a zkušenostmi jistě pomůže.

Jaká byla reakce Genku?

Po období dlouhého přemýšlení belgický klub kývl.

Takže belgický Genk udělal velký kompromis?

Vnímáme, že oba kluby ve finále udělaly velké kompromisy, za což jsme jim osobně moc poděkovali, protože se obě strany k tomu postavily konstruktivně a Patrikovi umožnily se posunout. Za to patří velký dík panu Šádkovi i vedení Genku. 

Máte nějaké bližší informace, jak je Patrik spokojený v novém působišti?

Samozřejmě s Patrikem jsme v kontaktu a klub a celkové působení si vychvaluje a je zatím velmi spokojený.  Za což jsme rádi, že ještě navíc k tomu nastupuje v základní sestavě, což je velkým faktorem k tomu, aby byl spokojený. Angažmá tedy začalo dobře a my Patrikovi držíme palce, aby bylo co nejúspěšnější.

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

Spartě roste další talentovaný Adam! Ve druhém seniorském zápase vstřelil svůj první gól

Zveřejněno

dne

Po Adamu Hložkovi se fotbalistům Sparty rodí další velký talent. A shodou okolností je to také Adam. Teprve šestnáctiletý útočník Adam Karabec podruhé v kariéře nastoupil za rezervu letenského týmu a hned si připsal svůj premiérový gól.

Zdroj: sparta.cz

Ačkoliv věkem je to stále dorostenec, už dostává šanci mezi seniory. Karabec během léta zářil na juniorských turnajích All Stars Cup a CEE Cup a sezonu začal v kategorii U19. Jenže v minulém kole už figuroval v základní sestavě rezervy Sparty a proti Btýmu Příbrami odehrál 80 minut.

Netrvalo dlouho a vysoký blonďák zapsal i svůj první gól. Hlavní trenér Václav Kotal ho zařadil do základní jedenáctky i do sobotního duelu proti Motorletu a Karabec se hned po šesti minutách zapsal mezi střelce. To vyrovnával na 1:1, protože o tři minuty dříve vstřelil úvodní branku v zápase domácí Jakub Vojta.

Ve druhém dějství pak Sparta přidala další dva góly. Nejprve penaltu proměnil Lukáš Juliš a deset minut před koncem se trefil Kristián Flak. Motorlet sice v samotném závěru snížil zásluhou Radosty na 2:3, ale více už nestihl.

Pražané tak po páté výhře v sezoně poskočili do čela skupiny A ČFL. Motorlet se propadl na osmé místo.

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

Slavia je v derby favoritem a ne, že není a Nicolae Stanciu chce hrát – zvládne to?

Zveřejněno

dne

Od

V nejslavnějším českém fotbalovém derby Sparta vs. Slavia se traduje už mnoho let, že favorit toto derby nevyhrává. Ovšem za poslední roky, kdy vyhrává toto derby Slavia s naprostou pravidelností to vypadá, že toto fotbalové pravidlo přestává platit. V neděli se sice hraje na stadionu Sparty na Letné, ale to nic nemění na tom, že jasný favorit je právě Slavia.

Zdroj: slavia.cz

Trenér Jindřich Trpišovský svou Slavii za favorita derby nepovažuje, což je velmi alibistické gesto, které nemá Slavia zapotřebí. Po vynikajícím výkonu, který červenobílí předvedli v úterý v Miláně s Interem, jsou jasným favoritem derby pražských „S“. Nic na tomto faktu nemění ani to, že pět hráčů klubu mělo virózu po příletu z Milána, protože Slavia má tak početný a kvalitní kádr, ze kterého může trenér Trpišovký v současné době poskládat výbornou sestavu.

Sparta sice hraje doma, ale na vítězství v tomto derby čeká nejdelší dobu v historii, takže favoritem rozhodně není. To čekání Sparty na vítězství je dlouhé tři roky a osm měsíců, což znamená 8 zápasů. Trenér Slavie dále říkal, že zápas rozhodnou Stanciu a Kanga, ale podle mého názoru utkání rozhodne hlavně kvalitnější týmový výkon jednoho nebo druhého mužstva.

Jistě budou rozhodovat výkony individualit, ale ty jsou především závislé na výkonu celého týmu. Nicolae Stanciu, jak to vypadá je profesionál, chce hrát, za což mu je potřeba jenom zatleskat. Na druhou stranu, jestli si myslí, že hrál už podobných zápasů hodně, tak se velmi mýlí.

Takový zápas určitě ještě nehrál, protože jestli něco prohlásím ve Spartě, že z tohoto klubu neodejdu, pokud nezískám nějaký titul a vrátím se do českého fotbalu v dresu úhlavního fotbalového nepřítele Slavie, tak je to podle fanoušků Sparty jasná zrada jejich týmu a zrada, ta se neodpouští.

Bude to pro něho určitě zvláštní zápas a uvidíme, jak ho zvládne. Ještě pikantnější bude to, že jeho protihráčem bude Guélor Kanga, který sice umí hrát fotbal, ale i dobře provokovat protihráče. Dříve spoluhráči, kteří si vyhověli na hřišti, teď úhlavní nepřátelé.

Rozhodujícím faktorem bude určitě disciplína. Kdo udrží víc svoje nervy na uzdě, tak bude mít k vítězství určitě blíže. Každopádně český fotbal čeká největší zápas podzimu. Jestli to bude oslava fotbalu nebo fotbalová aréna nezvladatelných jedinců o tom rozhodne i výkon hlavního rozhodčího Zelinky.

Mám ale obavu, že emoce budou velké a že se dočkáme zápasu, na který se bude určitě ještě dlouho vzpomínat. Teď je ale otázkou, zda v kladném, nebo záporném smyslu.

Pokračovat ve čtení
Reklama

Ruik Football Talk

Reklama

Oblíbené