Zmrhal má nejvyšší čas na odchod do ciziny, pro Slavii se jedná o skvělý obchod

Po Miroslavu Stochovi hlásí Slavia odchod již druhého důležitého člena mistrovského kádru, levého křídelníka Jaromíra Zmrhala. Stabilní člen české reprezentace se upsal na čtyři roky Brescii, nováčkovi italské ligy. Jedná se o výhodný přestup pro všechny strany, i když “sešívané” brzy čeká dvojzápas o Ligu mistrů, kterou si Zmrhal ještě nikdy nevyzkoušel.

Zdroj: slavia.cz

Slavii již v tomto přestupovém období opustil jeden důležitý křídelník, slovenský hračička Stoch. Ale červeno-bílí mají kádr tak široký, že by je ani odchod dalšího křídla neměl zasáhnout.

Zmrhala úvod ročníku zastihl ve skvělé formě, ovšem dlouhodobě má výkonnostní výkyvy. V prvních třech ligových kolech sice hrál výborně a dal jeden gól a zaznamenal také jednu asistenci, ale za celou minulou sezónu za Slavii vsítil pouze šest branek a na pět přihrál ve třiceti osmi zápasech.

Jeho odchod nebude Slavii mrzet, jelikož má srovnatelné náhrady. Na levém křídle může naskočit Peter Olayinka, Alexandru Baluta, případně také Lukáš Masopust, Nicolae Stanciu či Petr Ševčík. 

Všichni jsou navíc techničtější hráči. Nevýhody? Baluta i Olayinka ztrácí do defenzivy, Masopust patří napravo a Stanciu se Ševčíkem jsou středoví hráči. Navíc ani jeden není levák, takže se dá očekávat, že ještě jeden levonohý křídelník přijde.

Ale “sešívaní” se se Zmrhalovým odchodem celkem v klidu vypořádají. Dá se říci, že to hru nepoznamená. Proto je v pořádku, že mu dovolili odchod do zahraničí. Dokonce by to byla chyba, kdyby částku 96 milionů korun nepřijali. Za podobné peníze pořídili Stancia, takže se jedná o skvělý obchod.

Pro Zmrhala je změna dresu správným krokem. Ve Slavii byl celý život, a i když je Liga mistrů velkým lákadlem, tak je na čase zkusit zahraničí. V šestadvaceti letech měl jednu z posledních šancí na podobně velký přestup a Serie A je ideální destinace.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..