Změnu názvu Chicago Blackhawks nezvažuje, fanouškům však zakázalo indiánské čelenky na stadionech

Chicago Blackhawks čelilo tlakům, aby změnilo svůj název a také logo. To ale klub odmítá a nechce jít cestou týmu NFL Washingtonu Redskins, jenž se vzdal loga i jména. Celek hrající NHL má jiný plán a snaží se jej nyní prosazovat. Prvním krokem jest zákaz indiánských čelenek v aréně.

zdroj: NHL.com

Kvůli protestům proti rasismu, které probíhaly celosvětově, došlo k některým uvědoměním, jež mohou mít všelijaké následky. Jedním z nich jsou názvy a loga některých sportovních klubů, která mají nějaký rasový podtext.

Příkladem budiž tým amerického fotbalu Washington Redskins. Rudokožci se pod tlakem sponzorů i veřejnosti vzdali svého jména i loga. Podobným tlakům čelilo a čelí také hokejové Chicago Blackhawks, zatím ale odolává. Navíc touží po osvětě.

Logo klubu totiž zachycuje konkrétní a zásadní historickou osobnost, sauckého vůdce Černého jestřába. Název Blackhawks, původně Black Hawk, pak pochází z první poloviny 20. století. Odkazuje na pěší divizi, v níž za první světové války sloužil tehdejší majitel klubu Frederic McLaughlin.

A jak má osvěta, po níž Chicago volá, vlastně vypadat? Chtějí zdůrazňovat hodnotný a dějinný význam původního amerického obyvatelstva. Proto došlo k zákazu indiánských čelenek na stadionu.

„Tradiční indiánské čelenky jsou nedotknutelným, posvátným symbolem. Jsou určené jen vůdcům kmene a představují respekt, který si získali. Neměly by tak divákům sloužit jako součást kostýmů,“ zdůvodnil svůj krok klub.

Otázkou jest, zdali tento způsob není pouze dočasně dostačující. Časem by mohly přijít další tlaky a protesty, kterým už by současný postoj Blackhawks nemusel vyhovovat.

Zdroj: NHL.com/cs

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Sparta Praha vs. Slavia Praha: Preview a tipy na sázení

Půjde o souboj nejlepšího střelce ligy Lukáše Juliše s Abdallahem Simou, novou hvězdnou konkurenční Slavie? 297. derby bude přímým soubojem o první příčku, a tak se mají diváci na co těšit.

Juliš před derby: Musíme vyhrát a vyhrajeme!

Již v neděli čeká fanoušky českého fotbalu zápas podzimu. Sparta na Letné vyzve Slavii v boji o první místo v tabulce. Právě o utkání s největším rivalem promluvil pro klubový web Lukáš Juliš.

Derby je legendární zápas, těší se na neděli Jindřich Trpišovský

Po 12 letech se v neděli uskuteční konečně derby, v němž půjde o souboj dvou nejlepších celků v ligové tabulce. Vrchol sezony je to samozřejmě i pro Jindřicha Trpišovského.