Reklama

Zlín trenéry nenašel, ukončil pátrání. Disciplinární komise rozdala šest trestů

Ani dnes Tipsport Extraliga nezastavuje. Ještě, než se však odehraje jediný dnešní zápas, představíme si všechny hříšníky, co se dostali do spárů Viktora Ujčíka, coby předsedy Disciplinární komise. Posledních 24 hodin v Extralize zaznamenalo ještě další porážku Bílých Tygrů, kteří se stále nemohou vyškrábat z propasti.

Hezké poledne všem fanouškům Tipsport Extraligy! Vítáme vás u pravidelné rubriky toho nejzajímavějšího, co se na extraligové mapě za posledních pár hodin událo. Každý všední den kolem oběda, po celou základní část, vám servírujeme ty nejostřejší Extraligové příklepy!

Zlín uzavřel trenérské šachy

Po více než dvou týdnech znají konečně Berani svůj “nový” trenérský štáb. Mluvilo se o Zdeňku Venerovi, Rostislavu Vlachovi nebo dokonce o Vladimíru Růžičkovi.

Ať už z finančních nebo osobních důvodů samotných koučů, nakonec všichni podání pomocné ruky odmítli. Na střídačce tak zůstává provizorní dvojice Martin Hamrlík a Luboš Jenáček.

Dvojici ještě doplní další asistent Luboš Rob starší, který byl na konci září odvolán z funkce trenéra druholigového Písku. K týmu se ještě připojily legendy zlínského hokeje, konkrétně asistent sportovního manažera Petr Leška a Petr Čajánek, který bude mít na starosti individuální rozvoj hráčů.

Disciplinárka opět v akci

Předseda Disciplinární komise Viktor Ujčík měl začátkem tohoto týdne napilno. Musel se zabývat hned několika podněty, kdy hráči překročili hranici pravidel nad rámec standardních trestů. 

Tohle je nejčerstvější souhrn rozhodnutí DK:

Jake Dotchin (KLA): Finanční pokuta 5000 Kč – Nepřípustné slovní výpady, když protestoval proti uloženému trestu, přičemž ve svém jednání nepřestal ani po tom, co se mu čárový rozhodčího snažil v přístupu k hlavnímu rozhodčímu zabránit.

Milan Gulaš (CEB): Finanční pokuta 5000 Kč – Přes výzvy, aby po vysvětlení výroku opustil prostor blízký rozhodčímu, pokračoval v protestech proti jeho rozhodnutí.

Daniel Rákos (KOM): Napomenutí – Při protestech proti posouzení herní situace se dostal po pozdním zabrzdění do kontaktu s rozhodčím.

Pavel Kubiš (ZLN): Finanční pokuta ve výši 10 % základní měsíční odměny + nepodmíněné zastavení činnosti na 3 soutěžní utkání – Zákrok byl veden na protihráče, který krátce předtím odehrál kotouč a nacházel se ve zranitelném postavení s minimální možností obrany. Hráč se rozhodl situace využít a protihráče atakoval, přičemž ho zjevně zasáhl do oblasti hlavy.

Jakub Suchánek (KLA): zastavení činnosti na 2 soutěžní utkání – Zákrok byl veden na protihráče, který se předtím neúspěšně pokusil o zakončení a měl minimální možnost se zásahu bránit. Hráč nejdříve sekl holí do prostoru jeho hokejky a následně ho holí drženou v obou rukách cíleně a s razancí zasáhl do levé části obličeje.

Marek Beránek (KLA): zastavení činnosti na 2 soutěžní utkání – Hráč nejdříve zabránil holí soupeři, aby souběžně s přerušením vystřelil a následně ho – již po odpískání – zasáhl cíleně zdviženým ramenem do obličeje. K zákroku došlo bezprostředně po přerušení hry.

Liberec opět prohrál

Ano, úterní zápas na ledě brněnské Komety neznamenal pro Bílé Tygry náznak cesty ven z krize. Brno zvítězilo 3:1, čímž přeskočilo Liberec v extraligové tabulce. Liberec zaznamenal už osmou porážku v posledních osmi zápasech.

Dynamo vs. Vítkovice

Tipsport Extraliga má dnes na programu jediný zápas. Tím je dohrávka 5. kola, ve kterém se v Enteria Aréně střetne pardubické Dynamo s Vítkovicemi. Pardubice tímto zápasem uzavřou sérii čtyř po sobě hraných utkání na domácím hřišti. 

Vítkovice se naopak letos na ledě soupeře objeví už posedmé, doma hráli zatím jen jednou. Zápas mezi Dynamem a Vítkovicemi začíná v 18:00. 

Zdroj: Tipsport Extraliga

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené