Zlín se po přesvědčivém výkonu dočkal prvních gólů v sezóně a poradil si se Slovanem Liberec

Ve třetím kole FORTUNA:LIGY prolomil Fastav Zlín střeleckou smůlu a vítězstvím 2:1 si tak zajistil první tři body v sezóně.

Hned úvodu zápasu se pokusil zahrozit domácí Zlín, ale na centrovaný Chanturishvilliho míč Fantiš nedosáhl. Ve 13. minutě byl poprvé v permanenci gólman ševců Stanislav Dostál, který vyrazil střelu Jana Mikuly. Ve 25. minutě si naskočil Poznar na Chanturishvilliho centr a vstřelil první gól Zlína v letošní sezóně – 1:0.

Nechybělo mnoho a ve 35. minutě mohl jít Zlín do dvougólového vedení. Po standardní situaci střílel opět Poznar, ale brankář Nguyen byl tentokrát proti. Do konce první půle už si ani jeden z celků šanci nevypracoval a do šaten tak odcházely za stavu 1:0 pro domácí.

Šest minut po začátku druhého poločasu se dostal ke střele hostující Mara, jeho pokusu však scházel směr i razance. V 60. minutě se Liberec dočkal vyrovnání. Po centru Malinského z pravé strany překonal nadvakrát Potočný zlínského gólmana – 1:1.

Z gólu se Liberečtí radovali jen 5 minut, po individuální akci chytře překonal Nguyena Dominik Mašek – 2:1. Velkou smůlu měli domácí v 69. minutě. Z poza vápna napřáhl Chuntarishvilli a jeho střela putoval z jedné tyče do druhé. Z následujícího závaru už zlínští nezahrozili.

V 78. minutě se pokoušel prodloužit centr z levé strany do branky Poznar, Nguyen byl ale připraven. Na druhé straně mohl jít sám na branku Pešek, Dostál však byl u míče rychleji a uklidil jej do bezpečí. Ve druhé minutě nastavení upadl po kontaktu s Matejovem v pokutovém území liberecký Pešek, ale píšťalka sudího Klímy zůstala němá.

Fastav Zlín tak zvládl těžký zápase se Slovanem Liberec a po přesvědčivém výkonu slaví tři body. Naopak severočeši byli v tomto utkání mírným favoritem a tak s výsledkem utkání jistě spokojeni nebudou.

Sestavy:

FC Fastav Zlín: S. Dostál – Matejov, Hlinka, P. Buchta, Azackij – Mašek (88. Bartošák), Hnaníček (65. Podio), Jiráček (C), Čanturišvili – Fantiš (56. Džafić), Poznar

FC Slovan Liberec: Nguyen – Mikula, Kačaraba, Karafiát, Hybš – Koscelník (46. Malinský), Breite (C), Mara (80. Nešický), Oscar, Potočný – Musa (65. Pešek)