Spojte se s námi


Extraliga

Zlín před startem Extraligy: Největší adept na sestup! Tahle sezona může Ševcům zlomit vaz

Zatímco řada konkurenčních týmů v letním období hlásila jednu posilu za druhou, v kancelářích Beranů ve Zlíně bylo až příliš velké ticho. Ano, vedení Ševců sice oznámilo alepoň čtyři posily, zároveň však sedm odchodů.

Publikováno

dne

Zatímco řada konkurenčních týmů v letním období hlásila jednu posilu za druhou, v kancelářích Beranů ve Zlíně bylo až příliš velké ticho. Ano, vedení Ševců sice oznámilo alepoň čtyři posily, zároveň však sedm odchodů. Letošní sezona bude na spodku tabulky mimořádně vypjatá. Prostor na chybu tady byl loni. Letos může laxní přístup znamenat loučení se s Extraligou.

Abychom si změřili sílu kádru Beranů, postačí nám par čísel na srovnání z minulé sezony. Extraligu hrálo dvanáct týmů, které tak nějak do poslední chvíle bojovali alespoň o co nejlepší pozici v předkole. Až s šestnácti bodovým odstupem se na třinácté pozici krčil Zlín.

Za nimi už jen zůstal o dalších deset bodů českobudějovický Motor, který snad místy ani nebral nováčkovský ročník v Extralize vážně. Pro Zlín šlo o jednu ze dvou nejhorších sezón v historii působení mezi elitou. Osmačtyřicet získaných bodů je pouze 28 % z toto, co mohli Berani v loňské sezoně získat.

Aby se v dalším ročníku mohli Ševci zvednout, i méně bystrému fanouškovi bylo jasné, že budou potřebovat doplnit kádr. Pokud použijeme další srovnání s Českými Budějovicemi, uvidíme mezi těmito kluby nejmarkantnější rozdíl.

Zatímco v Motoru se rozhodli přistoupit k další sezoně zodpovědně, když dosadili hned jedenáct posil, Zlín zůstal nepochopitelně mlčet. Obranu sice doplnila zkušená dvojice Ondřej Němec a Petr Trška, jsou to však jen náhrady za odcházejícího Davida Noska či Dalibora Řezníčka.

Z útoku po sezoně pláchli Dufek, Herman, Ondráček a Václavek. Náhrada? Derek Hejcman a Tomáš Mikúš. Toť vše. Na jaře byla ještě ve hře změna hlavního trenéra, nakonec se však vedení Beranů rozhodlo ponechat důvěru Robertu Svobodovi.

Když to podtrhneme, sečteme a porovnáme s konkurencí, není tady jediné vodítko, které by mohlo dovést Zlín k záchraně v dalším ročníku, v lepším případě by mohli získat ještě jednu šanci v baráži, pokud by se jim povedlo pod sebe dostat alespoň jednoho z ostatních účastníků Extraligy.

Možná tak týmový duch. Řekněme si však upřímně, spoléhat se čistě na něj v sezoně, kdy jsou v přímém ohrožení hned dva týmy, to je sakra odvážná disciplína.

V týmu zkrátka chybí jádro, které by mělo na víc, než průměr či podprůměr Extraligy. Nebojím se říct, že to, co loni na třinácté místo stačilo, letos stačit nebude. Pokud se Berani rozhlédnou kolem sebe, musí tušit, že mají zaděláno na malér.

Ve Zlíně není žádným tajemstvím, že po finanční stránce klub dlouhodobě strádá. Uzavření Extraligy v covidové době bylo loni i pro Zlín hotovou spásou. Na výkresech se už sice rodí rozsáhlá rekonstrukce a modernizace zimního stadionu Luďka Čajky, nějaké konkrétní termíny jsou však stále otázkou spíše pro věšteckou křišťálovou kouli.

Zdroj: Tipsport Extraliga, PSG Berani Zlín

Reklama

Extraliga

Velká rána pro Vítkovice! Dres ostravského celku již nebude nadále oblékat Alexej Solovjev. Do jakého klubu míří?

Alexej Solovjev již nadále nebude moci pokračovat v organizaci HC Vítkovice Ridera. Kvůli mimosportovním záležitostem a politickému dění v Evropě je bohužel pro ostravské fanoušky nucen Rideru opustit.

Publikováno

dne

Alexej Solovjev již nadále nebude moci pokračovat v organizaci HC Vítkovice Ridera. Kvůli mimosportovním záležitostem a politickému dění v Evropě je bohužel pro ostravské fanoušky nucen Rideru opustit.

Solovjev přišel do Vítkovic na konci října minulého roku jako vcelku neznámý ruský obránce, konkrétně z organizace Avangardu Omsk.

Během sezóny 2021/22 Solovjev naskočil do 38 zápasů, ve kterých zapsal 28 kanadských bodů za 11 branek a sedmnáct asistencí.

Proč ale vlastně sedmadvacetiletý moskevský rodák, který si v minulosti prošel i juniorskými soutěžemi v USA, nemůže ve Vítkovicích pokračovat?

Na vině jsou administrativní záležitosti, konkrétně tedy udělování víz ruským občanům. Navzdory platnému kontraktu tak Solovjev s prošlým vízem nemůže v ostravském celku pokračovat.

Tím, že kvůli současné politické situaci v Evropě tedy není reálné, aby svou budoucnost spojil právě s Vítkovicemi, vrací se Solovjev do KHL. Jeho návrat už stihl potvrdit tým Sibir Novosibirsk.

„Je to velká škoda. Alexej Solovjev je kvalitní hráč, který byl pro nás v minulé sezoně jedním z klíčových. Všechny nás hodně mrzí, že když se nám podaří přivést a udržet takhle kvalitního hráče, najednou se objeví mimosportovní překážky, kvůli kterým u nás nemůže pokračovat,“ řekl v rozhovoru pro klubový web sportovní ředitel Vítkovic Roman Šimíček.

„Ostrava a Vítkovice budou navždy v mém srdci. Odnáším si odsud jen ty nejlepší vzpomínky. Rozhodnutí nepokračovat bylo pro mě opravdu těžké. Na jedné straně jsem vždy v prvé řadě chtěl ukázat, že jsem hráčem, který může hrát stabilně KHL,“ doplnil Solovjev Šimíčkova slova.

Zdroj: HC Vítkovice Ridera

Pokračovat ve čtení

Extraliga

Pardubice budou mít nejmodernější hokejovou halu v Evropě, slibuje Dědek. Takto vypadá projekt stadionu

Ambiciózní investor Petr Dědek, jenž má pod palcem dění v hokejovém klubu Dynamo Pardubice, představil na klubových stránkách projekt nové multifunkční arény, kterou chce ve východočeském městě vybudovat. Jak má vypadat a jaké bude mít parametry?

Publikováno

dne

Ambiciózní investor Petr Dědek, jenž má pod palcem dění v hokejovém klubu Dynamo Pardubice, představil na klubových stránkách projekt nové multifunkční arény, kterou chce ve východočeském městě vybudovat. Jak má vypadat a jaké bude mít parametry?

Dynamo Pardubice se nyní pyšní multifunkční arénou, která byla v aktuální modernizované verzi uvedena do provozu v roce 2001. Investor Petr Dědek však dělá maximum pro to, aby ve východočeském městě stála nejmodernější aréna v Evropě.

Ve středu dokonce Dynamo Pardubice na svých webových stránkách a klubových kanálech zveřejnilo projekt na nový stadion a informace o něm. Jako nejvhodnější lokalita pro stavbu nové arény byly vybrány pozemky v rámci areálu dostihového závodiště.

Kapacita nové arény by měla dosahovat 13 500 diváků na hokejové zápasy, pro koncerty by kapacita měla dosahovat 15 000 míst. Počítá se také s tréninkovou plochou, hotelem s restaurací a kongresovými sály či parkovacím domem, jenž má být současně novou tribunou pro dostihové závodiště.

„Součástí plánů je vybudování zázemí pro hokejovou akademii včetně ubytování pro mladé hráče a učebny. V areálu bude bazén, tělocvična, regenerační linka. Arénu plánujeme jako energeticky úspornou budovu s ekologickým provozem a využitím zelené energie. Takže už v plánech je zahrnutý ekonomičtější provoz, než má stávající Enteria arena,“ vyjádřil se Petr Dědek pro klubový web.

Dědek tvrdí, že stavba arény bude jeho soukromou investicí. Předpokládá se, že náklady se vyšplhají na 3-4 miliardy korun. Město Pardubice tedy nebude nic platit, naopak z celého projektu bude generovat příjmy.

Kromě hokeje bude v aréně možno pořádat tenistové turnaje ATP a WTA Tour, motokrosové závody či koňský parkur. Cílem je, aby hala žila celoročně. Její součástí má být také muzeum pardubického hokeje se síní slávy.

„Rádi bychom, aby v hale mělo své místo i muzeum Velké pardubické. Hokej a Velká pardubická, to jsou symboly města,“ má jasno Dědek.

Pro stavbu haly je prý nyní ideální příležitost. Počítá se, že potrvá tři roky, cílem je otevření na konci srpna 2025.

Zdroj: HC Dynamo Pardubice

Pokračovat ve čtení

Extraliga

Třikrát a dost! Šampion Musil míří za další vyzvou do Pardubic za bráchou

Každá pohádka má svůj konec, stejně jako ta od Davida Musila, která se psala v dračím doupěti třinecké Werk Arény. Tam přišel urostlý bek před před pěti lety. Tenkrát se mluvilo o restartu jeho kariéry, neboť byla do té doby spjata v seniorské kategorii výhradně v zámořských týmech.

Publikováno

dne

Každá pohádka má svůj konec, stejně jako ta od Davida Musila, která se psala v dračím doupěti třinecké Werk Arény. Tam přišel urostlý bek před před pěti lety. Tenkrát se mluvilo o restartu jeho kariéry, neboť byla do té doby spjata v seniorské kategorii výhradně v zámořských týmech.

Během pěti let u Ocelářů si získal pověst možná nejspolehlivějšího obránce v extralize. S produktivitou se sice díval na své kolegy z uctivé vzdálenosti, ale pokud jste potřebovali ubránit výsledek, byla to pro Václava Varaďu jedna z prvních voleb.

STATISTIKY MUSILA V TŘINCI:
Základní část: 249 zápasů, 48 (5+43)
Play-off: 65 zápasů, 11 (3+8)
Celkem: 314 zápasů, 59 (8+51)

Není to ani ten typ hokejisty, který při každé příležitosti shodí rukavice nebo někoho rozmázne na mantinel. Své kilogramy uplatňuje především v osobních soubojích u mantinelu a před brankou, kde spolehlivě čistí prostor.

To nejcennější a nejdůležitější položku do statistik zapsal ale převážně s poslední sirénou v sezoně. V posledních třech dokončených sezonách zvedl nad hlavu Masarykův pohár, ještě předtím vybojoval s Třincem jednu stříbrnou medaili.

Během pětiletého angažmá v mistrovském klubu chytnul tu správnou slinu šampiona. Díky tomu se pravidelně prosadil v národním týmu, stejně jako tomu je v případě letošního světového šampionátu ve Finsku, kde bude jedním z hlavních pilířů defenzívy Kariho Jalonena.

BRÁCHA JAKO LÁKADLO

Aby klíčový úspěšný obránce vyměnil tak luxusní hokejovou destinaci jako je Třinec, to už musí mít nejspíš opravdu pádné důvody. U Davida Musila zásadní roli hned několik faktorů. 

Změna prostředí, nová výzva, zkusit něco nového, ale v poslední řadě je to taky jedinečná možnost si zahrát po boku svého bratra.

S bráchou budeme hrát v klubu společně vůbec poprvé a já se na to moc těším. Už jsme si spolu nedávno zahráli více zápasů na mistrovství, moc jsme si to užili, tak se těším, že na to navážeme nyní v Pardubicích,” řekl pro web Dynama úspěšný obránce.

Jeho rozhodnutí v tomto směru potvrdil i Dušan Salfický: „Samozřejmě tím, že zde hraje jeho brácha Adam, pro něj bylo o to jednodušší rozhodnout se přijít k nám do Pardubic,” řekl k jeho přestupu sportovní ředitel pardubického klubu.

Davida Musila čeká v pořadí šestá extraligová sezona v jeho kariéře. Poprvé však navlékne přes hlavu jiný dres, než ten s drakem na prsou. V Pardubicích se stane jedním z klíčových tahounů, kteří mají při stoletém výročí klubu dovést někdejší úspěšnou hokejovou značku zpátky na výsluní.

Zdroj: Tipsport Extraliga, HC Dynamo Pardubice

Pokračovat ve čtení

Oblíbené