Spojte se s námi

Extraliga

Zlín by mohl trénovat Venera nebo Čajánek. Extralize hrozí opět další omezení diváků

Tipsport Extraliga se přehoupla do své druhé šestiny, zápasový maraton dnes pokračuje dvěma předehrávkami. Zlín nastoupí nejspíš opět s provizorními trenéry v zádech, klub stále nenašel adekvátní náhradu, která má vytáhnout žlutomodré z krize.

Publikováno

dne

Tipsport Extraliga se přehoupla do své druhé šestiny, zápasový maraton dnes pokračuje dvěma předehrávkami. Zlín nastoupí nejspíš opět s provizorními trenéry v zádech, klub stále nenašel adekvátní náhradu, která má vytáhnout žlutomodré z krize. Jinak budou ale všechny kluby jedním okem pokukovat na vládu, která opět začíná hrozit dalším průšvihem. Vzchopí se alespoň Liberec?

Hezké poledne všem fanouškům Tipsport Extraligy! Vítáme vás u pravidelné rubriky toho nejzajímavějšího, co se na extraligové mapě za posledních pár hodin událo. Každý všední den kolem oběda, po celou základní část, vám servírujeme ty nejostřejší Extraligové příklepy!

Zlín stále sonduje trenérský štáb

Berani stále aktivně hledají trenéra, který nahradí nedávno rezignujícího Roberta Svobodu. Sportovní manažer Zlína Martin Kotásek v televizním pořadu ČT Sport Hokej den poté řekl, že ve hře je stále spousta variant.

Osloven byl například Zdeněk Venera, který už v minulosti Berany trénoval celkem ve třinácti sezonách. Nabídka je na stole, vedení PSG čeká na odpověď.

Kotásek dokonce nevyloučil ani příchod někdejší klubové legendy Petra Čajánka, ačkoliv je tahle varianta méně pravděpodobná. Ve hře taky je, že po zbytek sezony povede tým trenérské duo Martin Hamrlík a Luboš Jenáček, kteří byli na střídačku Beranů dosazeni prozatím jako provizorní řešení.

Růžička atakuje další mety

O třineckém Martinu Růžičkovi toho bylo letos napsáno už dost, a nejspíš ještě bude. V letošním ročníku totiž aktuální lídr kanadského bodování láme jednu velkou metu za druhou. V nedělním utkání proti Zlínu atakoval jako pátý hráč v historii klubu Ocelářů hranici 500 odehraných zápasů. 

Je to teprve pátý hráč klubové historie, kterému se to povedlo. Při jeho momentální formě se navíc s největší pravděpodobností už brzy stane nejproduktivnějším hráčem Třince v jeho historii. Na Richarda Krále ztrácí už jen 24 bodů.

Hrozí Extralize další divácké restrikce?

Rádi bychom řekli, že nikoliv, ale rostoucí počty pozitivních případů Covid-19 mohou dělat majitelům klubů vrásky na čele.

Vláda sice už dříve prohlásila, že se žádné plošné uzávěrky konat nebudou, ale zároveň v pondělí Ministerstvo zdravotnictví uvedlo, že bude pravděpodobně o dalších možných hygienických opatřeních jednat ještě před volbami.

Přímo pak bylo vyřčené možné omezení pro hromadné akce, do čehož pochopitelně spadají i hokejové zápasy.

https://www.facebook.com/rostislav.niedoba.hokej/photos/a.103741177899612/383741723232888/?type=3
Dvě úterní předehrávky

I dnes nabízí Tipsport Extraliga další hokejovou podívanou. Ještě než proběhne kompletní páteční 22. kolo, čekají nás dvě předehrávky.

Trápící se Liberec přivítá na svém ledě v rámci 24. kola Motor České Budějovice, tohle utkání zařadila do programu i stanice ČT Sport od 18:00. Bílí Tygři se pokusí zlomit nelichotivou bilanci šesti porážek v řadě, kterou zažili naposledy v sezoně 2014/2015.

Ve stejném čase pak nastoupí poslední tým tabulky PSG Zlín v pardubické Enteria Aréně. Dynamo se nachází na rozdíl od Beranů v diametrálně odlišné pozici, neboť ztrácejí na vedoucí dvojici Třinec a Boleslav pouhý jeden bod.

V případě vítězství se tak mohou vyhoupnout do průběžného vedení celé Extraligy. Zlín má zatím stále na svém kontě jen jednu výhru v prodloužení z deseti odehraných utkání.

Zdroj: Tipsport Extraliga

Reklama

Oblíbené