Zlaté srdce: Manuel Neuer se dočkal již druhého významného ocenění za své charitativní činnosti

Vítejte u prvního dílu nové nepravidelné rubriky s názvem Zlaté srdce, která, jak již název vypovídá, bude poukazovat na to, že na světě je spousta fotbalistů se zlatým srdcem, jenž pomáhají nejen dalším lidem a obecně se zapojují do charitativních činností. A kdo jiný by mohl být prvním fotbalistou v rámci rubriky, než Manuel Neuer, který dokonce v roce 2017 ocenění s názvem “Goldene Herz” získal?

Embed from Getty Images

Manuel Neuer je známý především pro své fotbalové kvality, které jsou zřejmé. Po dobu několika let byl považován za bezkonkurenčně nejlepšího brankáře planety. To současně již zřejmě tvrdit nelze, stále ale patří mezi špičku ve svém oboru. O to důležitější je jeho vystupování na veřejnosti a stejně tak jsou důležité lidské hodnoty, které prezentuje.

A nutno podotknout, že v těchto oblastech jde kapitán německé reprezentace a Bayernu Mnichov příkladem. Má totiž opravdu zlaté srdce, což ostatně dokazuje prakticky od počátku své profesionální kariéry svou účastí na charitativních akcích a charitě obecně.

Nejvýznamnější počin v této oblasti zaznamenal Manuel Neuer v roce 2010, kdy ještě coby hráč Schalke založil v rodném Gelsenkirchenu vlastní charitativní organizaci. Ta se jmenuje Manuel Neuer Kids Foundation a její účel je prostý. Pomáhat dětem.

V první řadě Neuerova organizace poskytuje znevýhodněným dětem a dospívajícím v Gelsenkirchenu bezplatná jídla, oblečení, vzdělání, odborné kurzy, učňovskou přípravu a celou řadu mimoškolních příležitostí. V řadě druhé pak pomáhá vybavovat mladé nadějné sportovce sportovním vybavením.

Že skvělý německý gólman není jen “vygumovanou kopačkou” pak svědčí skutečnost, že se v roce 2011 zúčastnil německé obdoby soutěže “Chcete být milionářem?” a předvedl, že hlavu prázdnou rozhodně nemá. V televizní show totiž dokráčel až k poslední otázce, která by v případě správné odpovědi znamenala výhru 1 000 000 eur.

Neuer však nechtěl riskovat ztrátu do té doby vybojovaných peněz a tak se rozhodl hru ukončit. Dokázal tak vyhrát fantastických 500 000 eur. Celou tuto částku pak věnoval právě své charitativní organizaci na pomoc druhým. Skvělé gesto!

Mimo svou vlastní organizaci pak v Gelsenkirchenu podporuje Neuer katolickou skupinu sociálních aktivistů v boji proti chudobě. Zároveň je velvyslancem nadace Deutsche Fußball Liga Foundation, která byla vytvořena s cílem zvýšit integraci ve sportu, bez ohledu na kulturu, postižení či jiné odlišnosti.

To vše pomohlo rodákovi z Gelsenkirchenu k ocenění s názvem Goldene Herz, tedy Zlaté srdce. To obdržel v roce 2017. Koncem října tohoto roku však ještě povýšil.

Manuel Neuer byl totiž vyznamenán Řádem za zásluhy v oblasti charity spolkovou zemí Severní Porýní-Vestfálsko, především pak v regionu Porúří, kde se Gelsenkirchen nachází. Ocenění gólman převzal z rukou zemského ministerského předsedy Armina Lascheta na půdě zemského kancléřství v Düsseldorfu.

„Díky svému společenskému závazku dává Manuel Neuer mladým lidem novou perspektivu do budoucnosti. Je hrdinou na hřišti, idolem milionů a vzorem pro mládež a celou společnost,“ vyzdvihl Laschet dobročinnost a skvělou reprezentaci ze strany německého brankáře.

Neuer samozřejmě neskrýval nadšení: „Když jsem o ceně slyšel, byl jsem zpočátku trochu ohromen. Je to velmi speciální ocenění. Samozřejmě jsem velmi rád, že toto ocenění mohu přijmout. Pro mě jako týmového hráče bylo vždy důležité nenechávat nikoho pozadu, aby stáli všichni při sobě a věnovali si vzájemně pozornost.“

Nezbývá než jen dodat, že si Neuer ocenění rozhodně zasloužil. Jde příkladem a je důležité, aby na světě bylo mnoho podobných lidí, kteří mají touhu pomáhat ostatním.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Projekt Restart aneb Kdy se vrátí nejvyšší evropské soutěže

Některé významné evropské ligy už tuto sezónu oficiálně ukončily. Které to jsou a které se naopak připravují na dlouho očekávaný návrat?

Potvrzeno! Götze se po sezoně rozloučí s Dortmundem. Kam zamíří dál?

Fotbalově zde vyrůstal, pak odešel k rivalovi a fanoušky si opět usmířil. Tato sezona je však pro mistra světa z roku 2014...

Nechtěný Coutinho! Bayern Mnichov nevyužil opci na jeho nákup. Několik zájemců se však hlásí z Anglie

Hostování Philippeho Coutinha v bavorském Bayernu se pravděpodobně nepromění v trvalý přestup. Klub nevyužil původní opci, kterou sjednal s Barcelonou, a budoucnost...