Reklama

Životní příběh právníka Kamary: Před 30 lety ho kvůli rase zbil policista, u případu byl nazván nevěrohodným

Ondřej Kúdela je aktuálně nejen na Britských ostrovech kvůli rasismu nejdiskutovanějším českým hráčem. Jeho údajná oběť Glen Kamara však není tak výrazný, naopak jeho právník ano. I on si kvůli svému původu dost protrpěl a sám se tomuto tématu ve své práci dost věnuje.

Zdroj: Julia Davidson, CC BY-NC 2.0

Aamer Anwar je v našich končinách aktuálně vnímán spíše negativně, zejména kvůli jeho několika razantnějším výrokům na téma sporu mezi jeho klientem Glenem Kamarou a Ondřejem Kúdelou. On sám však patří k nejlepším skotským právníkům a má za sebou také velmi zajímavý životní příběh.

Napadení policistou

Aamer Anwar je skotský právník pákistánského původu narozen v roce 1967. Do povědomí médií a veřejnosti se dostal poprvé před 30 lety. Ještě s několika studenty byl v Glasgow chycen při takzvaném “Flyposting”, neboli nelegálním lepení plakátů na místa, kam jednoduše nepatří.

Tenkrát však nešlo o klasický zásah. Policista McKnee budoucího právníka shodil na zem a zaklekl. Poté ho na krátké vzdálenosti táhl po zemi tak, aby byl jeho obličej přímo na betonové cestě. Poté s jeho hlavou ještě několikrát silně udeřil o chodník.

Následkem toho bylo odštípnutí části dvou předních zubů tehdy 24letého studenta univerzity v Glasgow. Soud proběhl až několik let po zákroku a Aamer Anwar obdržel jakožto odškodnění 4 200 liber.

Policista byl navíc shledán vinným z rasistického motivu, oběti měl totiž při zatýkání říci: “Takhle to dopadá s černými kluky, co moc mluví.” Služba 34letého policisty, který samozřejmě jakýkoliv rasismus odmítnul, byla tehdy pozastavena.

Největší případ dosavadní kariéry

Největší případ dosavadní kariéry Aamera Anwara se odehrál na přelomu století. Zastupoval v něm rodinu Chhokarů, jejichž člen Surjit Singh Chhokar byl kvůli své rase zavražděn.

Anwarovi se podařilo z případu vytvořit velké téma, čímž přispěl i ke změně řešení rasisticky motivovaných prohřešků v Británii. Pachatel byl shledán vinným až v roce 2016, kdy byl za vraždu odsouzen Ronnie Coulter. Z vězení se do konce života nedostane.

K tomuto případu se vyjádřila i královská kancelář. “Dnešní rozsudek konečně přivedl Chhokarově rodině spravedlnost.”

Případ neprokázaného rasismu

V roce 2006 se stal podle svého tvrzení Aamer Anwar obětí rasistického zacházení od jedné skotské ženy, která měla po autonehodě urážlivě ukázat směrem k manželům tzv. v-sign.

V tomto případě – tvrzení proti tvrzení – se však skotská policie za ženu postavila. Velmi respektovaný právník byl dokonce šerifem, který obviněnou paní Ferrie z rasismu očistil, nazván nevěrohodným.

Ocenění

Aamer Anwar se dočkal jakožto velmi úspěšný právník již několika ocenění. Byl jmenován skotským právníkem roku 2016, 2017 i 2018. Za služby veřejnosti byl v roce 2014 také oceněn cenou Al Adl Ihsan, což je skotská muslimská cena.

Použité zdroje: BBC, Independent, Wikipedia

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Pákistánec dostal na budku a teď se mstí.Typická reakce muslimských opic.Nakonec i ta muslimská cena o něm dost vypovídá!

  • Bejt tebou Ahmede,tak sem radši moc nepíšu…tvůj názor nikoho nezajímá…jsi verbež, která se přisrala do Evropy s otravuje nas tady…

   • Proboha! Toto snad nemyslíš vážně! Proč ho urážíš? Vždyť jen zareagoval na ten rasistický výšplecht Petra Majevského.

    • Ivo, možná o tom nevíš, ale s Ondrou souhlasí hodně přes 90% populace v ČR. To ovšem neznamená že ty jsi ta správná a my ti špatní. To jen napovídá kdo je sluníčko a kdo je realista. Tito lidé místo toho aby pracovali na zlepšení poměrů ve své rodné zemi, zaplavují Evropské země a sosají zdroje které nevytvořili. Právníci jsou čistí paraziti, a to všichni, včetně Ahmada.

    • Co je urážlivého na konstatování faktu?! Takoví jako on se sem přisrali aby zneužívali toho co nevybudovali! Toto je naše země a naši předci za ní neumírali proto abychom ji mi přenechali jakýmkoliv přivandrovalým sráčům!

  • Odstěhuj se Ahmede.Tahni tam odkud jsi přišel.Pokud nejsi teda Čech s takovým provokativním jmenem tady

  • Tady nikomu nenadávej. My jsme tady doma. A žádnej přistěhovalec a už vůbec ne muslim se tady nebude roztahovat a vyjadřovat. Vyjadřujte se ve vaší zemi ne v ČR. Buď respektujte tady naší zem a kulturu nebo se vrať do svojí země.
   Nikdo vás tu nechce.
   To samé toho Pakistánce právníka. Nevšiml sem si že je to Evropan co sem patří. Když se mu v Evropě nelíbí tak proč tady je. ? Evropa je křesťanská kultura ne muslimská. A nikdy vás tu nebudeme chtít a už vůbec vás tu nebudeme respektovat

 2. Tak cenu pro muslimské národnosti ,už má nyní pracuje bez důkazů na černošské ceně Kunta Kynte.Snad se mu Ji podaří získat.,akorát by si v té zběsilé pomstychtivosti proti Kudelovi měl vzpomenout,jak mu bylo když mu policista bílé pleti mlátil hlavou o dlažbu.Potom si uvědomit ,jak bylo Kudelovi ,když mu ten protirasisticky vychovaný fotbalista tmavé pleti dal v útrobách stadionu zákeřně do držky.Následně by si tohoto bojovníka proti rasismu měli najmout Kolář na kterého kopancem do tváře zaútočil hráč tmavé pleti a to stejné Kuchta.Pokud se mu podaří ty soudy vyhrát,tak se mu klidně Miloš Zeman může omluvit.

 3. Si lečí mindráky jak ta naše Zombie na hradě.Předpojatej, zaujatej chudák.At tahnou všichni do svých zemí a bude tu klid.
  Na ostrovy, na tu zvrácenou půdu nikdy do konce života nevkročím

 4. Anwar je především oportunista a mezi jeho přezdívky patří mmj. terror lawyer. To ovšem pro pár místních sluníček nehraje roli. Těm je jedno že brutální hru zoufalých Rangers se snaží zakrýt vykonstruovaným obviněním. Večeřák je předpokládám Langrovo alter ego, protože ten nechutný myšlenkový konstrukt je úplně stejný. Oběma mohu jen doporučit aby vyndali hlavu ze zadku a otevřeli oči.

 5. Aamer Anwar byl oceněn cenou Al Adl Ihsan, což je “skotská muslimská cena” ??? Skotská muslimská cena – tak to už je důkaz národní degradace údajně hrdých skotů !!!

 6. Pákistánec má žít v Pakistánu. Konečně, co je na tom rasistického, když Pako žije Pakostánu.
  Asi ho málo praštil, když má v hlavě takové nesmysly a netrefí domů mezi své soukmenovce.

 7. Normální klasika. Provede protizákonný čin (student práv, takže to musel dobře vědět) a když dostane co mu patří tak bečí jaký je chudáček. Takové gizdy je třeba řezat ráno večer a pak je vypakovat kam patří a je po rasismu.

 8. Měli by se toho Pakoše zeptat na jméno tohoto hrdinského policisty, aby mohl být navržen na udělení vyznamenání Řád Bílého lva 1. stupně.

 9. Díky této skutečnosti víme,odkud “vítr fouká”.Tento fanatický obhájce se nejspíš odpálí bombou v soudní síni,když nebude akceptován jeho šílený “právní” názor na celou tuto causu.A jeho ocenění? Ty mají stejnou váhu,jako ocenění pro Havla,nebo Halíka.

 10. Ten grandiózní právník nedokázal ani napsat správně jméno našeho hráče, Kedel se opravdu nejmenuje, ale zřejmě mu nějaký fotbalista z východu nestojí za to, aby si to zjistil. Dál se oháněl zdrcujícími důkazy proti Kúdelovi, které do dneška nikdo neviděl. Jeho kariéra stojí jen na zaslepeném boji proti čemukoliv, co by mohl bát rasismus, hodně mi připomíná středověké inkvizitory.

 11. Chudák, který dostal kdysi po tlamě si teď léčí mindrák a hledá rasismus i pod svou vlastní postelí. Nic takového v naší zemi nesmíme dopustit! Aby ti kteří nic nevybudovali a umí jen ničit. Ovládali naše životy kecy o menšinách a rasismu!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Nenápadné hvězdy! Koho sledovat na Euru?

Do začátku Eura zbývá měsíc. 11. června turnaj otevře utkání Turecka s Itálií, Češi se poprvé představí tři dny nato. Jaké hráče se vyplatí na evropském šampionátu sledovat, přestože se o nich tolik nemluví.

Není pro Adama Hložka čas na přestup? Sparta mu začíná být malá

Adam Hložek je, co se fotbalových schopností týče, nepochybně největší český talent od dob Tomáše Rosického. Ve Fortuna lize už kroutí třetí sezónu, je mu přitom stále teprve 18 let.

Plzeň chce být na přestupovém trhu aktivní! Zájem má o tři záložníky, brankáře a mladého stopera Karviné

Plzeňská Viktoria nechce být pozadu, a tak již jedná o posilách na ročník 2021/22. V současné době se v klubu hojně spekulují jména tří záložníků, brankáře a stopera. O kom je řeč?