Reklama

Ženský hokej se svého MS přece jen dočká! Šampionát přivítá Calgary

Byla to doslova rána pod pás. Den před odletem našich hokejistek přišla na konci dubna z Kanady zpráva, že z důvodu obav šíření nemoci COVID-19 bylo mistrovství světa zrušeno. Mezinárodní hokejová federace (IIHF) však už zná osud i místo konání světového šampionátu!

Zdroj: Pixabay

Kufry zabalené, bojová nálada rovněž, ale nakonec z toho nebylo nic. Kanadská provincie zrušila šampionát přibližně dva týdny před jeho startem. 

Ihned na to reagoval předseda IIHF René Fasel, že se s takovýmto osudem nehodlá smířit. Věřil, že se v dohledné době podaří najít nový termín.

Podle Fasela bylo důležité turnaj uspořádat i proto, že se mělo jednat o poslední akci před olympiádou v Pekingu. Stejné priority si zachovala taky organizace Hockey Canada, což je prakticky kanadský hokejový svaz.

Navzdory nešťastnému zrušení mistrovství světa v ledním hokeji v dubnu bylo trvalou prioritou Hockey Canada, aby se tato událost letos konala. I nadále jsme odhodláni uspořádat v Kanadě tuto světovou akci,” řekl Scott Smith, prezident společnosti Hockey Canada. 

Nakonec se novým dějištěm ženského MS stane Calgary. Je prakticky jasné, že celá akce proběhne podle přísných bezpečnostních protokolů, jaké museli dodržovat například hráči NHL v loňském play-off nebo aktuálně hokejisté na mužském seniorském MS. 

Jsme vděční provincii Alberta, městu Calgary, cestovnímu ruchu Calgary, WinSport a všem našim partnerům za spolupráci za poskytnutí příležitosti nejlepším hokejistkám světa bojovat o zlatou medaili,” prohlásil Smith na webu IIHF.

Hrát se bude ve WinSport Areně v Kanadském olympijském parku od 20. do 31. srpna 2021. Turnaje se zúčastní deset reprezentačních výběrů z celého světa, mezi kterými nebude pochopitelně chybět ani Česká republika.

Podle očekávání by se měli účastníci šampionátu přesunout do dějiště 10. srpna, aby mohli po několikadenní karanténě naskočit do tréninku, případně přípravných zápasů. Kompletní herní kalendář ještě IIHF nezveřejnila.

Zdroj: IIHF

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Reklama

Oblíbené

Zase o krok blíž NHL! Evropský hokej, včetně Extraligy, mění pravidla 

Stejně jako se postupem času mění životní trendy, stejnou obměnou procházejí i pravidla ledního hokeje. Většinou to bývá tak, že hokejové trendy udává NHL, jakožto zástupce nejlepší ligy světa. Stejně je to i tentokrát.

Nachystejte si dresy. Mistrovství světa v para hokeji opět v Ostravě!

Po dvou letech se znovu uskuteční domácí šampionát v para hokeji. Minulý turnaj zaznamenal rekord v počtu diváků a přímý přenos se vysílal v USA během play-off NHL.

Velká jména do Extraligy! Oceláři lovili v zámoří, Sparta pro změnu na severu

Český trh hráčů se zdá být pomalu, ale jistě rozebrán do posledního šroubku, ne všichni jsou však se svou současnou podobou kádru nadšeni. Proto manažeři rozhazují sítě i za hranicemi. Občas se jim taky podaří ulovit vcelku zajímavou rybu.
Reklama