Reklama

Žebříček deseti nejhodnotnějších českých fotbalistů

Přinášíme Vám žebříček deseti nejhodnotnějších českých fotbalistů. Nejvyšší hodnotu na trhu má aktuálně Tomáš Souček, velký progres pak udělal například Adam Hložek, Vladimír Coufal nebo David Zima.

Zdroj: West Ham United

1. místo – Tomáš Souček

Zcela jistě nikoho nepřekvapí, že tabulku s přehledem vede Tomáš Souček. Český záložník udělal po přesunu do West Hamu obrovský posun a angličtí fanoušci si jej nemohou vynachválit.

Před nedávnem se navíc Souček dostal do výběru nejlepších hráčů Premier League. Tomáš Souček tak má tržní hodnotu ve výši fantastických 40 milionů eur.

2. místo – Patrik Schick

Patrik Schick je český útočník číslo jedna, který má ve svých pětadvaceti letech ještě kariéru před sebou. V letošní sezóně neměl v Leverkusenu sice úplně špatná čísla, nicméně i přesto se jeho hodnota zhruba o dva miliony eur snížila. Schick je momentálně oceněn na 23 milionů eur.

3. místo – Adam Hložek

Adam Hložek udělal za poslední dobu v žebříčku úctyhodný posun, nyní je třetím nejhodnotnějším českým fotbalistou. Na Hložkovi stojí v podstatě celá útočná hra pražské Sparty, teď se navíc stal nejlepším střelcem Fortuna ligy. Tržní cena ve výši 17 milionů eur je tak pro osmnáctiletého fotbalistu úžasné číslo.

4. místo – Antonín Barák

Zvýšenou výkonnost zaznamenal také Antonín Barák. Tomu se ve Veroně poměrně daří, a tak se díky svým výkonům opět dostal na svou nejvyšší tržní hodnotu, kterou dosáhl před třemi lety. Ta je aktuálně na 14 milionech eur.

5. místo – Vladimír Coufal

Stejně jako Tomáš Souček, i Vladimír Coufal po svém přesunu do West Hamu mile překvapil. Jeho hodnota neustále raketově stoupá, nyní je český krajní obránce na trhu oceněn na 12 milionů eur.

6. místo – Jakub Jankto

Jakub Jankto stále patří mezi nadějné české fotbalisty. V Sampdorii dokopal třetí sezónu, kde stále patří mezi stavební kameny základní jedenáctky italského celku. Tržní hodnota pětadvacetiletého záložníka se pohybuje na 11 milionech eur.

7. místo – Alex Král

Zdá se, že Alex Král dělá ve své kariéře jen správná rozhodnutí. Královi se ve Spartaku Moskva velmi daří a poměrně rychle se zařadil mezi nejlepší hráče v týmu. A podle toho je také náležitě oceněn, a to na 10 milionů eur.

8. místo – Pavel Kadeřábek

Pavel Kadeřábek již neoplývá tak skvělou formou jako v minulosti, což se pochopitelně odráží i na jeho ceně. Na konci roku 2019 se mohl pyšnit skvělou hodnotou ve výši 18 milionů eur, ta k dnešnímu dni spadla na 8 milionů eur. I tak ale Kadeřábkovi patří hezké osmé místo mezi českými fotbalisty.

9. – 10. místo – Ondřej Kolář a David Zima

Neochvějná jednička ve slávistické brance a nejhodnotnější český brankář. To je Ondřej Kolář. Ten měl letos vcelku povedenou sezónu, v lize i v Evropě vždy držel svůj tým, a tak jeho ocenění na 7,5 milionů eur je zcela adekvátní.

Spolu s Kolářem tento žebříček uzavírá David Zima. Kometa této sezóny ukazuje, že ve svých dvaceti letech má před sebou skvělou budoucnost. Stejně jako Kolář, i Zima je už nyní oceněn na 7,5 milionů eur.

Zdroj: Transfermarkt

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Reklama

Oblíbené

Vitrína dneška: Schick do Euro čítanek, UEFA zdraví nectí

Česká reprezentace vstoupila báječně do bojů o evropský trůn, útočník Patrik Schick gólem z rekordní vzdálenosti 45,5 metrů vstoupil do historie. Skotsko bez hráčů černé pleti umí přijmout porážku důstojně.

Dany Rose bude pokračovat v Premier League, upsal se totiž Watfordu!

Dany Rose je třicetiletý Angličan, kterého si každý fotbalový fanoušek ihned spojí s Tottenhamem Hotspur. V dresu tohoto klubu odehrál rodák z Doncasteru přes 200 utkání. Nyní tato kapitola ovšem došla ke svému konci.

Coufalovi se ve West Hamu daří a jeho tržní hodnota strmě stoupá!

Český reprezentant Vladimír Coufal svými výkony nadchl anglické fanoušky a není divu, že s každým jeho povedeným zápasem stoupá i jeho tržní hodnota. Ta se za poslední rok dokonce zvýšila o 10 milionů liber!
Reklama