Spojte se s námi

Fortuna liga

Že se Krejčí podle Priskeho jen bránil Bořilovi? Tenhle záběr ukazuje, že rvačku začal on

Svátek fotbalu se změnil ve vesnický fotbal. Derby mezi Slavií a Spartou nabídlo pramálo fotbalu, naopak spoustu faulů, strkanic a jednu velkou rvačku. Na tu jsou ale různé pohledy.

Publikováno

dne

Svátek fotbalu se změnil ve vesnický fotbal. Derby mezi Slavií a Spartou nabídlo pramálo fotbalu, naopak spoustu faulů, strkanic a jednu velkou rvačku. Na tu jsou ale různé pohledy.

Když na sebe v sestavě vyšli Jan Bořil a Jan Kuchta, bylo jasno, že to bude jiskřit. A vše začlo už ve třetí minutě, když sparťanský útočník tvrdě dohrál sešívaného kapitána. 

Od té doby bylo v každém jejich souboji vidět, jak si nic nedarují a o každý míč bojují jako o život. Napjatý zápas poté vyšperkovaly další fauly.

Po každém přerušení se totiž k rozhodčímu seběhlo několik hráčů, kteří ihned protestovali. To samé se dělo na lavičkách, kde obě strany slovně „masírovaly“ jak čtvrtého rozhodčího, tak hlavního.

Nutno říct, že sudí Ladislav Szikszay zápas vůbec nezvládl. Nedokázal si sjednat respekt, nechal na sebe řvát, neuděloval žluté karty hned od začátku a utkání se mu vymklo z rukou.

Vše vyvrcholilo v 90. minutě, když Peter Vindahl vyběhl z vápna a Mojmír Chytil jej fauloval. Místo aby brankář Sparty rychle rozehrál a snažil se dohnat jednogólovou ztrátu, otočil se k ležícímu Chytilovi a z metru na něj začal ostře řvát.

To si samozřejmě nenechali líbit slávisté, kteří svého parťáka přiběhli bránit. Jedním z původních svárů problému byl Tomáš Wiesner, který zaklekl ležícího Chytila a i poté mu sprostě nadával. Podle dostupných záběrů byl však Wiesner přistrčen Juráskem.

Proto přišel Jan Bořil a chtěl Wiesnera odtáhnout. Jenže v tu chvíli se do situace vložil opodál stojící Ladislav Krejčí, který vystartoval po Bořilovi.

Iniciátorem rvačky byl tedy skutečně Krejčí, ne slávistický kapitán, jak si mylně myslel kouč letenských Brian Priske.

„Incident jsem viděl a myslím si, že se Krejda pouze bránil útokům hráče Slavie. Věřím, že někdo na zodpovědných pozicích viděl situaci stejně. Můžu se samozřejmě plést, ale je to zkrátka můj názor,“ uvedl trenér Sparty na tiskové konferenci.

Bude zajímavé, jak se k celé situaci postaví komise rozhodčích. Bořil by měl jistě dostat větší trest, jelikož poté sundal i Lukáše Haraslína. Krejčí by ale také neměl trestu ujít.

Zdroj: Twitter, Fortuna liga

Reklama

Oblíbené