Spojte se s námi

Fotbal

Ze hry repre není absolutně poznat jakékoli taktické rozpoložení, říká bývalý ligový fotbalista

Před srazem české reprezentace první místo v tabulce, nyní druhé. Národní tým má stále postup ve svých rukou, do říjnového zápasu v Albánii ale půjde v určitém stresu. Každopádně do něj musí nastoupit podstatně ofenzivněji.

Publikováno

dne

Před srazem české reprezentace první místo v tabulce, nyní druhé. Národní tým má stále postup ve svých rukou, do říjnového zápasu v Albánii ale půjde v určitém stresu. Každopádně do něj musí nastoupit podstatně ofenzivněji.

Zatímco v minulých letech bylo objektivním důvodem neúspěchů a nepříliš dobrých výkonů slabší kvalita kádru a malé množství hráčů v předních evropských klubech, dnes je soupiska silná a zvučná. Přesto to nestačí.

Konkrétně zářijová nominace národního týmu obsahovala dva hráče z Premier League, pět bundesligových a dva z Eredivisie. Svěřenci Jaroslava Šilhavého však na hřišti nevypadali jako tým, což je stálo dva body proti Albánii.

Trenér poměrně nepochopitelně zůstal u rozestavení na tři stopery, navíc se dvěma defenzivně laděnými záložníky. Výrazně hru zofenzivněl až pár minut před koncem, kdy ale místo Tomáše Holeše či Jakuba Brabce stáhl skvělého hlavičkáře Ladislava Krejčího.

„Z naší hry není absolutně poznat jakékoli taktické rozpoložení. Jestli chceme hrát středem nebo jinak. Změnili jsme rozestavení, hrajeme na tři vzadu a tři útočníky, ale to byla jediná změna,“ řekl v pořadu Fotbal fokus podcast Petr Nerad.

Trenér reprezentace zároveň jakoby nebral v potaz formu jednotlivých hráčů. V základu startoval kritizovaný Jan Kuchta, Jakub Brabec dosud odehrál 180 minut v řeckém Arisu Soluň.

Jako první náhradník šel do hry Václav Jurečka, který v sedmi ligových kolech vstřelil jediný gól, navíc z pokutového kopu. Tomáš Vlček, jakožto alternativa za Jakuba Brabce, se do nominace vůbec nedostal.

Chybí herní styl, kterým se chceme prezentovat

„Za mě je strašné, že v dnešní době veškerých možností vzdělávacích programů pro trenéry, nemáme žádnou tvář, herní styl, kterým se chceme prezentovat,“ pokračoval bývalý hráč Bohemians či Jihlavy.

Čechům dlouhodobě chybí kvalitní desítka, tomu je ale potřeba přizpůsobit systém. Tři stopeři a dva defenzivní záložníci rozhodně nejsou řešením, na hřišti na sebe musel brát kreativitu Tomáš Souček.

„Čtvrtek nás obrovsky odkryl v tom, jak neumíme dobývat obranu soupeře a nemáme kreativitu takovou, abychom tým fotbalově přehráli. I když individuálně máme hráče na vysoké úrovni,“ dodal Nerad.

Zdroj: Fotbal fokus podcast

Reklama

Oblíbené