Fortuna liga

Zdeněk Ščasný: Byli bychom blázni kdybychom nechtěli skončit druzí

Sparta dokázala v sobotní podvečer porazit Sigmu Olomouc. O svých pocitech z utkání se webu sparta.cz vyzpovídal trenér letenských Zdeněk Ščasný. Co udělali jeho svěřenci špatně? Myslí již na druhé místo?

Zdroj: sparta.cz

Spartě vyšel herně začátek zápasu, následně ale její výkon stagnoval. “My jsme věděli, že zápas bude mentálně možná složitější než ten s Plzní. Přesto jsme hráli trochu bohorovně. Začátek nebyl nejhorší, i když jsme měli pasáže, kdy jsme nedokázali podržet balon. Nechali jsme je kombinovat a věděli jsme, že jsou v kombinaci silní. Měli jsme šance, ale bylo toho málo. Ve druhé půli jsme předvedli bojovnost a nasazení. Jsem rád, že jsme zápas dokázali otočit. Není to poprvé a dodává to mužstvu sebevědomí,” řekl sparťanský trenér.

Týmu chyběl Bořek Dočkal, kterého v sestavě nahradil Karlsson. “Ono se to špatně hodnotí, jestli chyběl. Chyběl, když jsme měli držet balón. Na druhou stranu by nenahradil pohyb některých hráčů, který nebyl v pořádku. Kluci odehráli bez něj skvěle přípravu. On ale mužstvo po svém příchodu zklidnil. Aktuálně má problém s lýtkem a nevím, na jak dlouho to bude.”

Rozehrávka nebyla silnou stránkou letenských. “Několikrát jsme z toho vyšli dobře. Měli jsme pak ale několik nevynucených ztrát. Je jasně vidět, co dělá hlava. Někteří hráči v závěru s Plzní excelovali, ale dnes tam ztráty byly. Mysleli jsme si, že to půjde samo. Když dáte soupeři prostor a nebudete aktivní, tak vás to potrestá,” řekl.

Zápas rozhodl Kanga, který proměnil dva pokutové kopy. Nepřemýšlel trenér o tom vyměnit kopajícího na druhou penaltu? “Vůbec jsem o tom nepřemýšlel. Vždy jsou určení tři až čtyři hráči. Nikdy bych do toho nevstupoval. Vzal to na sebe, je to důkaz, že je silný. Jsem rád, že obě proměnil.”

Ztráta na Plzeň je již pouze pětibodová. “Pavel Vrba říkal, že mají pořád polštář. Ten jsme jim vytvořili my v závěru podzimu. Pro nás je teď důležité se připravit na Boleslav. Pokud bude jakákoliv šance, byli bychom blázni, kdybychom nechtěli skončit druzí.”

Klikněte pro komentář

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Slavia slaví titul! Na půdě Baníku uhrála bezbrankovou remízu

Karty byly před zápasem rozdány jasně. Pokud Slavie uhraje alespoň remízu na hřišti Baníku, titul bude její. Pokud by zaváhala, vše bude otevřené. Svěřenci Jindřicha Trpišovského však byli od začátku zápasu jednoznačně lepší a nic nenechali náhodě. Sice zápas skončil remízou 0:0, ale i přesto mají sešívaní titul v kapse.

Zdroj: slavia.cz

Zápas začal podle předpokladů. Již v jedenácté minutě se k nebezpečné hlavičce po rohovém kopu probojoval Tomáš Souček, avšak jeho střelecký pokus zlikvidoval skvělým zákrokem Jan Laštůvka.

O minutu později byli diváci ve Vítkovicích svědky další spálené tutovky. Přihrávka Josefa Hušbauera přesně našla Ibrahima Traorého. Jeho střela však letěla pouze nad bránu soupeře.

Ve 45. minutě se hosté dožadovali odpískaní pokutového kopu. Hlavní rozhodčí Karel Hrubeš penaltu nenařídil, a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu 0:0.

Peter Olayinka slaví první branku v sešívaném dresu, Zdroj: slavia.cz

Do druhého poločasu vstoupili lépe hosté z Prahy. V 52. minutě si našel v pokutovém území volný prostor Josef Hušbauer. Jeho střela ale letěla pouze do prostoru, kde byl připraven Jan Laštůvka, jenž míč vyrazil na rohový kop.

Druhý poločas moc šancí nenabídl, hrálo se především mezi šestnáctkami. V 87. minutě ale mohl oddálit Nemanja Kuzmanovič radost sešívaných. Jeho střela pod břevno ale letěla pouze na Ondřeje Koláře, který si tak připsal svůj první zákrok v dnešním duelu.

Více se toho už nestalo, a tak po konečném hvizdu Karla Hrubeše propukla v sektoru hostů obrovská radost. Jeho miláčci se totiž stali novými mistry. Před posledním kolem mají sešívaní na druhou Plzeň náskok tří bodů. V jejich prospěch navíc hrají vzájemné zápasy, a tudíž už ji o titul nemůže nic připravit.

Slavia dostane pohár pro vítěze až po posledním kole, v němž vyzve svého úhlavního rivala, tedy Spartu, jež si dnes poradila s Jabloncem. Zápas v Edenu se odehraje příští neděli a začne v 15:00.

Preview: Liberec bude chtít ukončit naděje Plzně na titul, hlavně však stále doufá v Evropu

Od

Slovan Liberec čeká další veledůležitý zápas, který jej může při vhodných výsledcích (především těch, ve kterých figuruje Baník Ostrava) přiblížit k evropským pohárům. Plzeň si chce naopak uchovat naději na titul, hraje se o hodně.

Zdroj: fcslovanliberec.cz

Pokud by Slovan uhájil pátou příčku a Slavia zvítězila ve finále MOL Cupu, bude mít možnost si to rozdat s vítězem skupiny o Evropu o místo zajišťující působení v nich. Je to tak již několikátý zápas roku pro podještědské mužstvo, čehož si je jednoznačně vědomo.

Zdroj: Twitterový účet FC Slovan Liberec

„Je to houževnaté mužstvo, které trápí favority. Doma je Liberec hodně silný, naposledy jsme tam se štěstím remizovali 1:1, určitě nás čeká velmi těžké utkání,“ vyjádřil se David Limberský.

„Liberec podle mého názoru patří do té ligové špičky. My máme víceméně jistotu druhého místa, Liberec bude chtít hrát doma aktivně a vyhrát. Myslím si, že oba týmy budou spíše preferovat ofenzivu než defenzivu,“ poznamenal Pavel Vrba.

Poslední zápas oba týmy vyhráli, Slovan na půdě ostravského Baníku 1:0, Plzeň doma rozstřílela Spartu 4:0. Liberci se na Plzeň dlouhodobě poměrně daří, bilance vzájemných zápasů hovoří mírně pro něj – 16 výher, 13 remíz, 15 proher. Naposledy U Nisy remizovaly soupeři 1:1, bude dnes k vidění výsledek jiný?

Tip na sázení | Počet branek 2,5 over v kurzu 2,16

Preview: Jablonec přijede na Letnou, kde se pokusí obrat o body Spartu

Dnes jsou na programu 34. kola Fortuna ligy všechny tři zápasy skupiny o titul. Jedním z nich bude zápas mezi Spartou a Jabloncem, kde v podstatě o nic nepůjde. Favoritem zápasu budou domácí.

Zdroj: fkjablonec.cz

Sparta Praha

Sparta se po 33. kole nachází na třetí pozici se ziskem 63 bodů. Na druhou Plzeň má manko již jedenácti bodů a její dnešní soupeř, tedy Jablonec, za ní zaostává o devět bodů. Do konce Fortuna ligy zbývají už pouze dva zápasy, takže Sparta má své třetí místo už jisté.

Na Letné získala Sparta 39 bodů. V posledním domácím zápase si svěřenci Michala Horňáka poradili s Libercem nejtěsnějším možným rozdílem, tedy 1:0. Gólově se prosadil stoper Costa.

Nejlepším střelcem týmu je Guélor Kanga a Benjamin Tetteh. Oba si na své konto připsali jedenáct gólů. Nad dnešním startem Kangy však visí velký otazník, protože v nadstavbě ještě nebyl v základní sestavě.

Jablonec

Jablonec se nachází ve stejné situaci, jako jeho dnešní soupeř. Svěřenci Petra Rady už totiž mají jisté čtvrté místo. Jak už jsme zmiňovali, na Spartu ztrácejí devět bodů a před pátým Libercem má náskok osmi bodů.

Na venkovních hřištích se Jablonci příliš nedaří. Získal zde totiž pouze devatenáct bodů. V nadstavbě odehrál již dvě venkovní utkání (na půdě Slavie a Plzně) a nezískal zde ani jeden bod.

Pro obranu Sparty bude největší hrozbou devětadvacetiletý útočník Martin Doležal, který v letošní sezóně vstřelil již patnáct gólů, což je z českých hráčů nejvíce.

Favoritem dnešního zápasu, jenž začne v 15:00 a živě bude na stanici O2 TV Fotbal, budou domácí hráči. Důkazem toho je také fakt, že v posledních čtyřech vzájemných zápasech Jablonec Spartu neporazil. Ve třech případech jí dokonce nedal ani gól.

Tip Ruik Football: Sparta vyhraje, ale dostane gól v kurzu: 4,04