Spojte se s námi

Fortuna liga

Zdeněk Ščasný: Byli bychom blázni kdybychom nechtěli skončit druzí

Zveřejněno

dne

Sparta dokázala v sobotní podvečer porazit Sigmu Olomouc. O svých pocitech z utkání se webu sparta.cz vyzpovídal trenér letenských Zdeněk Ščasný. Co udělali jeho svěřenci špatně? Myslí již na druhé místo?

Zdroj: sparta.cz

Spartě vyšel herně začátek zápasu, následně ale její výkon stagnoval. “My jsme věděli, že zápas bude mentálně možná složitější než ten s Plzní. Přesto jsme hráli trochu bohorovně. Začátek nebyl nejhorší, i když jsme měli pasáže, kdy jsme nedokázali podržet balon. Nechali jsme je kombinovat a věděli jsme, že jsou v kombinaci silní. Měli jsme šance, ale bylo toho málo. Ve druhé půli jsme předvedli bojovnost a nasazení. Jsem rád, že jsme zápas dokázali otočit. Není to poprvé a dodává to mužstvu sebevědomí,” řekl sparťanský trenér.

Týmu chyběl Bořek Dočkal, kterého v sestavě nahradil Karlsson. “Ono se to špatně hodnotí, jestli chyběl. Chyběl, když jsme měli držet balón. Na druhou stranu by nenahradil pohyb některých hráčů, který nebyl v pořádku. Kluci odehráli bez něj skvěle přípravu. On ale mužstvo po svém příchodu zklidnil. Aktuálně má problém s lýtkem a nevím, na jak dlouho to bude.”

Rozehrávka nebyla silnou stránkou letenských. “Několikrát jsme z toho vyšli dobře. Měli jsme pak ale několik nevynucených ztrát. Je jasně vidět, co dělá hlava. Někteří hráči v závěru s Plzní excelovali, ale dnes tam ztráty byly. Mysleli jsme si, že to půjde samo. Když dáte soupeři prostor a nebudete aktivní, tak vás to potrestá,” řekl.

Zápas rozhodl Kanga, který proměnil dva pokutové kopy. Nepřemýšlel trenér o tom vyměnit kopajícího na druhou penaltu? “Vůbec jsem o tom nepřemýšlel. Vždy jsou určení tři až čtyři hráči. Nikdy bych do toho nevstupoval. Vzal to na sebe, je to důkaz, že je silný. Jsem rád, že obě proměnil.”

Ztráta na Plzeň je již pouze pětibodová. “Pavel Vrba říkal, že mají pořád polštář. Ten jsme jim vytvořili my v závěru podzimu. Pro nás je teď důležité se připravit na Boleslav. Pokud bude jakákoliv šance, byli bychom blázni, kdybychom nechtěli skončit druzí.”

Reklama
Klikněte pro komentář

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Reklama

Ruik Football Talk

Reklama