Zdá se být rozhodnuto! Slavia se výrazně přiblížila zisku ligového titulu

Dlouho očekávaný zápas vyhrála Slavia poměrem 3:1. Na branky se ale čekalo až do poslední desetiminutovky. Za sešívané se prosadil Lukáš Masopust, Tomáš Souček a Ibrahim Traoré. Za hosty v nastaveném čase korigoval skóre krásnou střelou Jan Kovařík.

zdroj: slavia.cz

První šance se fanoušci sešíváných dočkali již v šesté minutě. Po pěkné individuální akci se k zakončení dostal Peter Olayinka. Výborným vyběhnutím a následným zásahem brankáře se však skóre nezměnilo.

Viktoriáni se úvodní šance dočkali po půl hodině hry. Patrik Hrošovský napřáhl ke střele v uctivé vzdálenosti od brány. Jeho projektil však mezi třemi tyčemi neskončil.

První půle už žádnou gólovou příležitost nenabídla, proto se šlo do kabin za nerozhodnutého stavu 0:0.

Po hodině hry se naskytla Hrošovskému obrovská příležitost ke skórování. Středopolař Plzně ji však nevyužil a jeho střela skončila pouze na levé tyči brány Slavie.

V 81. minutě se poprvé měnil stav zápasu. K dorážce se dostal slávistický Masopust, který s uklidněním míče do brány neměl problém. Slavia se tak dostala do vedení 1:0.

Čtyři minuty před koncem zápasu byl po ruce Davida Limberského odpískán pokutový kop. Míče se ujal Souček a s proměním penalty neměl sebemenší problém. Slavia se tedy ujala vedení 2:0 a zdálo se být rozhodnuto.

V 89. minutě se prosadil Traoré, který svým gólem dostal Slavii do vedení už 3:0. V nastaveném čase se ale k dalekonosné střele odhodlal plzeňský Kovařík. Utkání tedy skončilo poměrem 3:1 pro Slavii, která má zisk ligového titulu na dosah.