Zbytečná nadstavba? Aneb jak Svoboda zabránil dohrání soutěže

Ligová sezona 2019/2020 byla předčasně ukončena a pokud jste byli smutní s pořadím vašeho týmu, nemusí vás to mrzet. Tabulka za současný ročník nebude existovat. Jako by se vůbec nic neodehrálo. Nikdo z ligy nespadne, jediné co zůstává, je slávistický titul a pohárová umístění.

Zdroj: slavia.cz

Jak je možné, že v Německu, Španělsku, Anglii nebo Itálii se soutěže řádně dohrají, ačkoliv mají tyto země s virusem mnohem větší problémy než my? To je otázka na vedení LFA.

Před restartem soutěže nabízel Jan Nezmar řešení. Dohrát soutěž bez nadstavby, vše by bylo jednodušší a hráči by měli delší pauzu před novou sezonou.

Nesetkal se ale s pochopením, Adolf Šádek se do Nezmara opřel, že je to nesmysl, navíc tento nápad byl označen za “Nezmarův kalkul”. Nesouhlasně se k němu vyjádřilo několik novinářů a členové LFA v čele s Dušanem Svobodou.

Teď si pojďme prohlédnout, co by se změnilo, kdyby se nadstavba nedohrála.

Bez nadstavby: 1. Slavia 2. Plzeň 3. Sparta 4. Jablonec 5. Liberec 6. Ostrava

S nadstavbou: 1. Slavia 2. Plzeň 3. Sparta 4. Jablonec 5. Liberec 6. Ostrava

Spodek tabulky bez nadstavby: 14. Karviná 15. Opava 16. Příbram

Spodek tabulky s nadstavbou: 14. Karviná 15. Opava 16. Příbram

Jak vidíme, nezměnilo by se vůbec nic, sezona mohla být dávno řádně dohraná a navíc se mohl nový ročník odstartovat tradičně s 16 týmy v obou soutěžích.

Takhle nás čeká experiment s 18 a 14 týmy, z druhé ligy je velmi rozhozená Dukla, které byl přislíben postup, jenž byl za pár dní vyvrácen.

Navíc by se Brno s Duklou museli vzdát peněz za televizní práva pro celou sezonu. Vzhledem k tomu, že Dukla zůstává ve FNL, tato smůla pravděpodobně přepadne do Pardubic.

Z dokončení sezony se tak stala velká fraška, jediné spokojené týmy jsou Karviná, Opava a Příbram. Do jaké míry mají slezské celky čisté svědomí se nedozvíme.

Jak moc šli záchraně naproti posuďte sami. Pokud jsou zákulisní spekulace pravdivé a MFK pustila do kabiny trenéra, který současně pracoval v dole a Opava nechala s týmem trénovat nakaženého hráče, pak se jedná o jednoznačné nerespektování pravidel a degradaci soutěže.

Záhadou je také, proč Slavia a Mladá Boleslav, když měli před restartem v týmu nakaženého, stačilo celý tým poslat na testy. Protože byly negativní, mohly oba celky bez problému nastoupit.

V Karviné a Opavě však bez milosti oba celky nastoupili do 14 denní karantény. Opava navíc v dobu, kdy po uplynutí této lhůty už nebude možno soutěž termínově dohrát.

Není žádným tajemstvím, že v českém fotbale není vše zdaleka tak čisté, pokud však vedení LFA neudělá kroky, které by podobným kalkulacím a spekulacím zabránili, nikam se neposuneme.

Zdroj: fortunaliga.cz

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Za me tenhle rok nadstavba absolutni kravina.. meli bysme spoustu casu to dohrat i s nekolika karantenama a nebyl by z toho tenhle paskvil

  2. Opava a Karviná moc dobře vědí co dělají a šli tomu na proti nedá se to dokázat ale je to tak.A jestli říkají že ne tak to je stejné tvrzení jako říkat že flaška vodky na ruské svatební hostině zůstane plná.A na závěr po Opavě a Karviné v novém ročníku půjdou všichni aby je poslali o patro níž.

  3. Koronavirus je u nás momentálně mnohem horší než např v Itálii. V Italii je v přepočtu na obyvatele 6-10x méně nově nakažených. Sleduji to už déle než 14dni.

  4. Pro český fotbal je nedohrání soutěže obrovská ostuda hlavně pro způsob, jakým se rozhodlo u zeleného stolu místo na zeleném pažitu. Místo toho, aby si kluby, které nepatří zrovna k elitě našeho fotbalu, pohlídaly situaci a měly být sankcionovány pro nedostatečnou prevenci koronaviru a podceněnou ochranu zdraví, byly naopak zvýhodněny (pokolikáté už?) na úkor druholigové Dukly Praha, která měla právní nárok na účast v baráži o 1. ligu. Trapné je i to, že při neexistenci
    ligové tabulky je vyhlášen mistr republiky a zástupci do evropských soutěží. Pak tedy měly být určeny i sestupující týmy!!!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Cristiano, to nestačí! FAČR neuznává Ronaldův rekord, přišla s novým číslem Bicanových gólů

Tato zpráva včera obletěla celý svět. Cristiano Ronaldo vstřelil svůj 760. gól a stal se nejlepším střelcem v historii fotbalu. Překonal tak rekord legendárního Josefa Bicana, který měl nastřílet 759 branek. S tímto údajem však nesouhlasí FAČR, ten se proti Ronaldově překonání rekordu brání.

Co může za krizi Realu Madrid? Hráči bez motivace, absence systému, bezgólový útok a “tlouštíci” z formy

Tahle sezona může patřit k těm nejčernějším v historii Bílého baletu. Pár sezón bez žádné trofeje už Real zažil, ovšem takhle bezradné výkony nepodával nikdy. Všemu nasadilo třešničku ostudné vyřazení od třetiligového Alcoyana.

Slavia si poradila v poháru s Duklou, kdo z náhradníků si řekl o místo v základu?

V prvním jarním kole si Slavia poradila se Sigmou poměrem 3:1, ve středečním Mol Cupu přidala jeden gól navíc a porazila Duklu 4:1. Trenér Trpišovský dal v pohárovém utkání tradičně šanci náhradníkům.