Spojte se s námi

Fortuna liga

Zbrojovku posílil talentovaný záložník ze Slavie

Brněnská Zbrojovka přivedla na hostování středního záložníka Filipa Blechu ze Slavie Praha. Tento 24letý fotbalista přišel do Zbrojovky na rok a půl trvající hostování s možností následného přestupu. Jedná se již o třetí zimní posilu do týmu Richarda Dostálka.

Publikováno

dne

Brněnská Zbrojovka přivedla na hostování středního záložníka Filipa Blechu ze Slavie Praha. Tento 24letý fotbalista přišel do Zbrojovky na rok a půl trvající hostování s možností následného přestupu. Jedná se již o třetí zimní posilu do týmu Richarda Dostálka.

Fanoušci brněnské „Flinty“ by se příchodem Filipa Blechy mohli konečně dočkat kvalitního středního záložníka, po kterém dlouhou dobu volali. Do klubu se sice před časem vrátil Pavel Zavadil, ale jeho role v mužstvu je již vzhledem k jeho věku spíše mentorská.

Právě po předcházejícím odchodu Pavla Zavadila a ještě před tím Tomáše Polácha Zbrojovka dlouho hledá adekvátní náhradu. Tou měly být například příchody navrátilců internacionála Jana Poláka nebo Ondřeje Vaňka.

Nicméně Jan Polák se spíše typologicky řadí mezi defenzivní záložníky než mezi klasické tvůrce hry a navíc se s vedením Brna nepohodl a odešel předčasně do Prostějova. Ondřej Vaněk zatím nenaplnil očekávání a zřejmě se na tom v nadcházejících zápasech nic nezmění.

Zřejmě také proto Zbrojovka přivedla jako čtvrtou zimní posilu Filipa Blechu (před ním do Brna přestoupili Marek Mach z Blanska, Jakub Nečas z Liberce a na hostování přišel Jakub Šiman z Plzně).

Slavia koupila Blechu začátkem ledna ze své „farmy“ ve Vlašimi (údajně dle Transfermarktu za necelý milion korun) a pochvalovala si ho jako nejlepšího hráče v druhé nejvyšší soutěži. Hráč absolvoval s A-týmem Slavie soustředění v Portugalsku, nicméně trenérský štáb pražského klubu zatím ještě nepřesvědčil.

Na podzim byl Blecha ve druhé lize gólově velmi efektivní, když v patnácti zápasech nastřílel osm branek a na čtyři přihrál. Brno má ve svých řadách sice kanonýra Jakuba Řezníčka, ale ten se momentálně ještě zotavuje ze zranění. Blechova gólová potence by tak mohla přijít minimálně na počátku jara Zbrojovce velmi vhod.

Pokud Blecha udrží podzimní formu a přidá k tomu kreativitu, schopnost podržet balón a režírovat tempo hry, mohl by být jednou ze zásadních posil Zbrojovky Brno, která má před začátkem jara postup do první ligy na dosah.

Pokud se to Moravanům povede, tak právě mládežnický odchovanec Bohemians Praha se jeví jako perspektivní střední záložník, který by mohl konečně zacelit dlouhodobě bolestivé místo v sestavě Zbrojovky.

Blecha pro klubový web „Flinty“ charakterizoval svoji hru těmito slovy: „Jsem střední záložník. myslím si, že obsáhnu velký prostor. Hodně toho naběhám. Myslím si, že dokážu vytvořit šanci. Dokážu dát i gól. Myslím si, že můžu být platný pro tým v kreativní činnosti.“

Závěrem je však třeba připomenout, že Blecha nemá zatím moc zkušeností s první ligou. Předpoklady, především vzhledem k jeho věku a k předvedeným výkonům ve Vlašimi, na zvládnutí náročnosti nejvyšší soutěže však má.

Zdroj: FC Zbrojovka Brno, SK Slavia Praha, Transfermarkt

Reklama

Oblíbené