Více
  Novinky Fotbal Fortuna liga Zatím nuda. Co by se mělo v ligové nadstavbě příští sezónu změnit?

  Zatím nuda. Co by se mělo v ligové nadstavbě příští sezónu změnit?

  -

  Samotná myšlenka prodloužení Fortuna ligy určitě není špatná. Ale je vidět, že potřebuje některé věci buď úplně změnit, nebo upravit tak, aby se stala nadstavba skutečně atraktivním zakončením stávající sezóny.

  Fortuna narodni liga

  V prvním případě musí všichni zúčastnění počítat s tím, že začátek května patří každý rok Mistrovství světa v hokeji. Šampionát má svůj termín i vzhledem k hokejovým soutěžím neměnný, odklad o týden nehraje žádnou roli. Rozlosování skupin je známé hodně dní dopředu, orgány Fortuna ligy by tak měly zajistit, aby se žádné utkání nadstavby nehrálo přesně v ten čas, kdy hrají čeští hokejisti, jak tomu bylo tuto sobotu večer. Existuje přece dost alternativních termínů, kterými se dalo časové kolizi vyhnout. To by si měla uvědomit také televize O2, která odvysílala nebo odvysílá všechny zápasy boje o titul.

  Medvědí službu nadstavbové části udělala také disciplinární komise FAČR, jejímž rozhodnutím bude uzavřena Slavii Praha na dva zápasy tribuna Sever. Trest by měl Slavii postihnout až v dalším ročníku Fortuna ligy na úvodní domácí zápasy Slavie, vyrcholení ligy sluší plné ochozy a prázdná část stadionu vypadá jako nedůstojná kulisa. Uzavřít část tribuny při zakončení soutěže je tím nejhorším, co mohla disciplinární komise pro český fotbal udělat.

  Nadstavba zatím žádné velké drama nenabídla. V české lize hrají momentálně dvě špičková mužstva, tedy Slavii a Plzeň. Sparta za nimi klopýtá v uctivé vzdálenosti, Jablonec a Liberec mohou tato mužstva nanejvýš potrápit, ale měřit se s nimi nemohou. Šestici nejlepších týmů uzavírá Baník Ostrava, který postihl na konec sezóny totální zmar. Když se ke složení skupiny o titul připočítají velké bodové rozestupy mezi prvními třemi týmy, atraktivita zůstává na nule.

  Řešení situace přitom není jednoduché. Například v Belgii bývá po konci základní části všem klubům odečtena polovina bodů, v tom případě by měli sešívaní po základní části 36 bodů, Plzeň jen o dva méně, Sparta 29 bodů a Jablonec 26 bodů. V řecké superlize zase závěrečné play-off hraje pět týmů, kdy pátý tým začíná na nule a původní bodový náskok týmů nad nimi se dělí pěti. Nadstavba by byla jistě mnohem napínavější, ale odečet bodů je jistě nespravedlivý vůči vedoucím týmům. Kluby by si musely změny odsouhlasit už před začátkem soutěže, konzervativní fotbalové prostředí přitom k výrazným změnám přistupuje velmi nerado.

  Dalším problém je divácká návštěva. Na Spartu v Plzni nebylo vyprodáno, což určitě v pořádku není. Námětů na přemýšlení mají všichni zúčastnění určitě dost. Jen je potřeba vybrat a odsouhlasit návrhy, které dávají smysl, aby nadstavba byla příští rok tím, čím má být – atraktivním a zajímavým vyvrcholením celé soutěže. Myšlenka nadstavby určitě špatná není, jen je potřeba přejít počáteční porodní bolesti a týmy se musí mezi sebou domluvit na potřebných změnách.

  ZANECHAT ODPOVĚĎ

  Zadejte svůj komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno

  Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  Poslední novinky

  Souček se zranil v zápase s Liverpoolem, jeho tým podlehl lídrovi...

  Fotbalisté Liverpoolu zvítězili na domácí půdě nad West Hamem 3:2. Prvních 47 minut zápasu odehrál i český reprezentant Souček, následně ho trenér...

  Ter Stegen: Budeme se snažit v Neapoli získat pozitivní výsledek a...

  Jeden ze dvou předzápasových rozhovorů udělil před odletem do Neapole Marc-André ter Stegen z Barcelony, který pro Mundo Deportivu promluvil nejen o...

  Pomůže Ovečkin svému ruskému kolegovi k vytouženému Stanley Cupu?

  Ilja Kovalčuk se podruhé stěhuje v letošní sezóně, tentokrát odchází z Montrealu Canadiens do Washingtonu Capitals. V klubu z hlavního města USA...