Zatčení Berbra? Zdálo se, že se to nikdy nestane, tvrdí Šmicer. Také připustil možnost jít do vedení FAČR

Vladimír Šmicer je legendou českého fotbalu. Stejně jako mnoho jiných, i on si byl vědom toho, že ve fotbale je cosi nečistého. O to větší má radost, že to prasklo. Kdo ale bude fotbal vést nyní? Možná právě bývalý hráč Slavie či Liverpoolu.

Zdroj: liverpoolecho.co.uk

Vladimír Šmicer se v rozhovoru pro Seznam Zprávy rozpovídal o aktuální situaci, kterou řeší fotbalová komunita napříč celou Českou republiku. V první řadě prozradil, že zatčení Romana Berbra už ani nečekal, přičemž následně pochválil policii.

Překvapením pro něj po rezignaci Berbra nebyl ani totožný krok Dagmar Damkové, Berbrovy partnerky. „Nejspíš by bylo na místě, kdyby rezignoval i pan předseda (Martin Malík – pozn. red.), případně další členové výkonného výboru, ale asi by pak nastalo bezvládí,“ dodal Šmicer.

Co tedy navrhuje? Řádné volby, z kterých vzejde vlna nových lidí, kteří budou FAČR řídit. Jak na spodních, tak na vysokých úrovních. Šmicer si pak je vědom, že s Berbrem hromada lidí spolupracovala, tudíž je jeho vlivem nasáklá celá struktura asociace.

Dle legendy českého fotbalu by bylo skvělé, kdyby to vzali do ruky lidé, co fotbal chtějí dělat jinak a vrátit sobě i dalším radost z českého fotbalu. Také nezapomněl zkritizoval Malíkovo vyjádření.

A jak reagoval Šmicer na otázku, zdali by šel do vedení FAČR on? Kdyby se jej zeptal někdo před týdnem, odmítl by. Ale nyní… „Když člověk vidí, jak se mu to pod rukama mění k lepšímu, má z toho radost. Třeba by to takhle šlo i s celým českým fotbalem. Takže kdyby byl o moje schopnosti a zkušenosti, které jsem ve světě získal, zájem, asi bych uvažoval i nad tím, že bych do toho šel.“

Nevidí to však tak, že by se měl stát hned předsedou. „Fotbal mi toho hodně dal a já jsem připraven mu za to mnohé vrátit,“ nechal se slyšet Šmicer. Má to však podmínku. Museli by do toho s ním jít čistí lidé. Jako příklad uvedl Rudolfa Řepku či Jana Nezmara.

„Tak třeba opravdu nastává doba, kdy bude možné zkusit i v Česku dělat fotbal slušně. Já jsem přesvědčen, že lidí, co uvažují tímhle směrem, je tady dost. I těch, co už ve fotbale něco dokázali,“ zakončil Šmicer rozhovor.

Zdroj: Seznam Zprávy

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Celou dobu tak jako většina držel hubu a po zatčení Berbra a jeho rezignaci na funkce ve Fačru mu je každý den dáván prostor k jeho názorum proti Berbrovy a spol. !! Ten to schvalovač poklekávání Českých zrádcu v zápase se Skotskem nesmí dostat žadnou funkci v Českém fotbale !!!

  2. Nejsem pro,aby byl některý z bývalých fotbalistům,nebo majitelů klubů předsedou fot.svazu.Měl by to být někdo, kdo nebude spjat s žádným klubem,bude mít právnické,nebo ekonomické vzdělání,nejlépe obojí kombinace.Vybrán by měl být ve výběrové řízení zástupci min.škol.a sportu,spor.ageturou a zástupci UEFA.Když tam nanominují kluby opět svoje lidi,dopadne to po čase stejně.Kluby nechť si zřídí dozorový a poradní orgán,ale ať neřídí svaz.Vyměnit rozhodčí první a druhé ligy,včetně delegátů,předsedů komisí i kdyby si svaz pomohl pro začátek ze zahraničí,hlavně co se týče nasazování rozhodčích.Fascinuje mě,jak někteří se již sami nominují a navrhují, kdo ještě by měl dostat funkce na svazu a kdo by ho měl řídit.To by byla sestava a zmatků.Opět by docházelo k protekcím.Sám kdybych byl v některé funkci na svazu,po čase bych podlehl a protěžovat bych se snažil svůj klub,kde jsem strávil celý fot.život.Pro klub dobré, pro fotbal špatně.Ať se bývalí hráči prezentují v klubech v řídících funkcích,trenérské činnosti,ale ne ve svazu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

West Ham vs. Manchester United: Preview a tipy na sázení

Manchester United dokázal v Premier League vyhrát 8 venkovních zápasů v řadě, tuto sérii se však bude snažit překazit rozjetý West Ham.

Mužstvo si konečně zvyklo na trenéra, vysvětluje Ladislav Minář vydařený start Sigmy Olomouc

Sigma Olomouc zažívá vynikající vstup do nové sezony. V ligové tabulce totiž nahání Spartu a Slavii, za sebou nechává Viktorii Plzeň. Co za tím stojí? Čekají tým v zimě nějaké změny? Nejen na to odpovídal v rozhovoru pro Ruik sportovní manažer Ladislav Minář.

Okénko minulosti: Hejkal je prvním odvolaným trenérem. V samostatné české lize drží prvenství Táborský

Jen devět kol vydržel na teplické lavičce trenér Stanislav Hejkal. Po domácí porážce se Spartou Praha (0:1) byl s bilancí pouhých dvou výher vedením klubu odvolán.