Trojitý zářez Sparty? Chorvatský rozhodčí Strukan utkání nezvládl

Nejen kopec smůly, ale především kontroverzní rozhodnutí rozhodcovské trojice vedené Chorvatem Strukanem. I s tím se museli Letenští potýkat v souboji Evropské ligy proti francouzskému soupeři z Lille.

Zdroj: sparta.cz

Duje Strukan. Jméno, na které budou mnozí sparťanští fotbalisté, funkcionáři i fanoušci nejspíše alergičtí. Šestatřicetiletý chorvatský rozhodčí zápas Sparty a Lille příliš nezvládl a dopustil se několika chyb. Některé z nich přitom hrubě ovlivnily utkání.

23. minuta – vyloučení Krejčího

Sparta byla na začátku zápasu pod ustavičným tlakem soupeře z Francie, jen se štěstím neinkasovala. Jakmile však přečkala prvních několik minut, dostala se do hry a předváděla velmi slušný výkon.

Vzlet Letenských byl přerušen faulem Ladislava Krejčího, jenž z pozice stopera sáhl po unikajícím hráči Lille. Nijak intenzivně, nicméně okatě a hlavně zbytečně – míč by pohodlně sebral gólman Heča.

Strukan po krátkém přemítání vytáhl z kapsičky červenou kartu, čímž Spartu poslal do dlouhého oslabení. Byť si rozhodčí červenou kartu asi obhájí, mohl napomínat citlivěji, a to “žlutě”.

37. minuta – nevyloučení Svena Botmana

Ve třicáté první minutě obdržel nizozemský stoper Lille žlutou kartu, hned o pár minut později měla přijít druhá, po které by se Botman přesunul do sprch. Alespoň tedy pokud by rozhodčí Strukan držel stejný metr.

Jestliže za krátké potažení viděl červenou kartu Krejčí v situaci ze 23. minuty, za totožný prohřešek měl Botman o čtvrt hodiny později obdržet žlutou kartu. Pavelka Holanďana nachytal nepřipraveného a vystihl jeho přihrávku. Běžel by z dobré pozice na branku soupeře, Botman se po něm však ohnal rukou a znemožnil Pavelkovi další postup.

Zdálo se rozhodčímu, že dvě vyloučení za poločas by byla příliš, a proto Botmana nevyloučil? Nebo snad považoval faul uprostřed hřiště za lehčí než ten na hranici velkého vápna?

Konec prvního poločasu – neodpískání penalty pro Spartu

Do třetice všeho smolného. Sparta se i přes to, že hrála v oslabení, dostávala do slibných pozic u branky soupeře. V nastavení prvního poločasu, již za stavu 0:1, měla zahrávat penaltu.

Norský svěřenec trenéra Kotala Vindheim byl na hranici velkého vápna faulován. Z opakovaných záběrů vyplývá, že se pohyboval přímo na čáře. Fotbalová pravidla hovoří tak, že jako je autová čára součástí hřiště, pak je i čára velkého vápna součástí velkého vápna.

Chorvat na bod označující pokutový kop nejdříve ukázal, pak však podlehl radám asistenta, jenž celou situaci “vytáhl” mimo vápno. Letenští velmi, velmi přísně přišli o možnost případného srovnání skóre. Pokud by byl na zápase přítomen VAR, musela by být penalta odpískána. Ten však chyběl, a tak se kopal jen přímý kop.

Filozofická tečka

Kdyby rozhodčí minimálně jednu ze tří inkriminovaných situací posoudil ve prospěch Sparty, mohlo být vše jinak. Na kdyby se však bohužel nehrálo a Sparta nakonec s Lille prohrála. Snad má alespoň smůlu (na rozhodčího) na mnoho zápasů dopředu vybranou..

Zdroj informací o zápase: ČT Sport, livesport.cz

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  • Takže to co je popsáno v článku se nestalo nebo to není pravda ? Ty jsi debil hodný fandění Plzně. Hňupe , až pochopíš pravidla fotbalu tak sem piš , jinak se raději věnuj jinému koníčku.

   • Nevšiml jsem si, že by se Slavia na něco vymlouvala. Trenér mluvil o hrubých chybách svých hráčů.

   • Toto jsou titulky na RUIK. Zvláštní, jak chápou zářez. Asi jen u některých mužstev.

    Trojitý zářez Sparty? Chorvatský rozhodčí Strukan utkání nezvládl
    Bude Slavia mluvit o zářezu i nyní, když byl v její prospěch?
    Takhle se chovají šampioni? Slavia se může zlobit maximálně sama na sebe, penalta se opakovala správně

  • Nějak ti otrnulo Plzeňská špíno. FC Berbr Plzeň půjde brzo do divize a ty máš ten žaludek tu komentovat jasné zářezy rozhodčím? 😂🤮

   • Už to lepidlo nefetuj. Prospěješ tím sobě i svému okolí. Královec je notoricky známý tím, jak se v každém derby, říkejme tomu třeba plete, ve prospěch Sparty. Je by se chtělo říct, že je divné, že za to nikdy nebyl potrestán. Ale když rozhodčí deleguje kovaný Sparťan Chovanec, není se čemu divit!

 1. koukám kolego, že se snažíte dostat na úrověň Millwalla – gratuluji, jde Vám to! Další excelentní blaf, co jste zde napsal!

 2. Sparta by se měla ohlédnou po nějakém obyčejném trenérovi, který nemá hvězdnou pověst, ale jsou za ním výsledky

 3. To že se dějou takovéto zářezy v naší lize už mne nepřekvapuje,ale že i v pohárové Evropě je něco takového možné je skandální.Jinak musím ocenit,že kluci to i přes nepřízen osudu,tzn.zranění hráči,přerušená liga,rozhodčí s dvojím metrem nezabalili a snažili se hrát fotbal i v deseti.

 4. Přestaňme pořád brečet.Přiznejme že tito hráči prostě na to nemají.Nejdříve to byl Collina teď
  nějaký Chorvat příště to bude třeba Španěl nebo Němec.Pořád se budeme vymlouvat na rozhodčí.
  Sparta i Slávia kupuje hráče za hříšné peníze.Takový Liberec každý rok odchází od nich tolik hráčů.
  Nedávejte jim tolik peněz.Ať si na sebe vydělají výkony.

  • Pane Karle , to že byl soupeř lepší beru , proto hrají v lepší lize. Ale to jak je poškodil rozhodčí mají nechat jenom tak ?Jasně že jim to nepomůže ale vyjádřit se snad můžou , zvláště když mají pravdu. Jestli jste někdy sportoval tak víte o co jde.

 5. Červenou si rozhodčí obhájí. 2.žlutá měla být 100% udělena . Panaltový zákrok byl na hraně a bylo to rozhodování 50:50 ! Místo hledání chyb u rozhočích by si měli ve Spartě bratři Rosičtí a spol. uvědomit že Heča neni golman č.1 pro Spartu – Hanousek nemá ve Spartě co dělat a ten kdo ho koupil za 30mil. by měl Spartě 20mil kč vrátit a za 10 ho Sparta prodat- Trávník pomalej a za 1.poločas 7× hraje míč do zadu na obránce nebo golmana – Vidheim Sáček zcela pruměrní . Poměrně snaživí rychlí bojovní jen Juliš DMK Lischka( v 1.puli). Francouzi po celý zápas daleko rychlejší techničtější kombinačně výborní – to to vše Spartě chybí a pokud chce být v Evropě uspěšná musí přivést hráče rychlé a zároveň technicky zdatné s patřičným fyzickým fondem !

  • Millwall ty už to zabal, tvoje rádoby fundované analýzy jen ukazují jak fotbalu nerozumíš. Kup si monopoly a tam ukojíš svojí obsesi milióny o kterých můžeš jen snít.

  • Millwal-souhlasím s Vámi. Po zápase krásně Dočkal brečel, prý dosáhli na body 🙂 Hovno soupeř Vás přejel z “B”.

 6. Pražská S zcela propadla a pořád se budou vymlouvat,Sparta na rozhodčí,Slavia na covid v izraelském mančaftu.Typické pro náš národ-něco poserem,ale chybu hledáme u jiných.

  • Hlupáku , nejsi schopen ani odpovědět. Z tvého pohledu sudí utkání neovlivnil , článek je právě o tom.

   • Víš,já na lidi co mi urážejí nereaguju,zvlášt když se neumějí ani podepsat.Prostě mi naprosto nezajímáš,urážej si jak chceš.

    • Jasně , když nemáš jak obhájit ty svoje blitky , tak napíšeš toto. To jako kdybych u jména napsal Pepík , Tonda a podobně bylo by to důvěryhodné ? Když napíšeš po několikáté lež tak nemohu reagovat jinak. Takže to shrneme , podle tebe berčí a rozhodčí pískal rovinu. Jsi prostě slaboduchý jedinec a Plísňácký zaslepenec. Máš pravdu , nereaguj , protože sračky v tvojí hlavě nelze obhájit. Neměl bych být tak ostrý k Plísňáckým , máte totiž smutek ala Berbr. Co teď s vámi bude?

    • Ty jsi jen zoufalec, nejdřív tu pláčeš o zářezu, když Hruška udělá chybu a teď tu trolíš po jasnym zářezu. Raději zjišťuj s kým bude Plzeň hrát v divizi, kde skončí za stejné zářezy jako jsme včera viděli. Paclík už shání kupce a nebude to drahý, bez rozhodčích je váš klub bezcenný.

 7. Je pravda, že na kdyby se nehraje. Je pravda, že Sparta měla na začátku štěstí, potom už jenom smůlu.
  Ale proč, je v komentáři hrubka, pane Jakube Š.? “vytáhl z kapcičky červenou kartu” Co to je “kapcička”?

 8. Už zase bulej? Přejmenujte se na plačky Praha! Nebo si snad myslíte, že vám v Evropě budou připískávat, jako Královec v taškalize?!

  • Míro , nikdo nechce aby se připískávalo jako Plzni v naší lize , ale to co včera předvedl sudí také nebylo moc dobré. Nebo si myslíte že to včera bylo ze strany sudích v pořádku? Z mého pohledu když dal červenou měl držet stejný metr a dát druhou žlutou za ještě jasnější zatažení. Penalta také byla. To že byl soupeř lepší a hlavně na začátku mohl vést o tři kusy , je taky zřejmé. Leč vy tu melete že čekají připískávání. Přijďte s rozumným argumentem ne s “výpotkem na plicích “

   • To je tak. Všichni Sparťani si po desetletí připískávání pro Spartu tak zvykli na to, že se jim připískává, že když se to v Evropě neděje, bulej, že je rozhodčí řežou! Prostě plačky! Já si snad za posledních deset let nevzpomínám, že by každou porážku v Evropě nesvedla Sparta na rozhodčí!
    Malme
    Hacken
    Rostov
    Subotica
    Turci
    Prostě pokaždé, když kdokoli v Evropě Spartu vypráská, může za to rozhodčí!

     • Ale vůbec nemotám jablka s hruškama dohromady! Popisuju dvě úzce související věci! V taškalize se Spartě nepískají fauly, odpouští se karty, v případě udělení červené se záhadně změní ve žlutou, nepískají se ruce ve vápně, vymýšlí se penalty v 97 minutě, a vůbec se Sparta drží nad vodou! A pak vyjede slavná Sparta do Evropy a spraská je úplně každý! Vrchol byl výprask od Subotice s 8 milionovým rozpočtem! A vzpomeneš si, na koho to svedli? Jako vždycky na rozhodčí! Bohužel, sparťanští hlupáci to nevidí a hlavně nechtějí vidět!!!!

 9. Já si myslím, že problém s rozhodčími je celosvětový a to teď neberu jen včera Spartu nebo Slávii v Dánsku – myslím si, že je to tak rozsáhlá sázkařská mafie… A to, že nyní něco vyplavalo v Česku – jindy to bude zas třeba v Itálii apod.

 10. Mimochodem trolům co doporučuji jít si počíst na stránky Lille. Tam nemají problém si přiznat že pomoc rozhodčích byla výrazná a odpustili jim penaltu i druhou žlutou. Dokonce stejně jako plzeňským špínám to nekazí radost z výhry. Názor že dřív nám rozhodčí nepomohli tak teď nám to tihle vrátili je stejně běžný jako u berbrovců. Měli by jste navázat družbu dokud hrajete ligu.

 11. Pro “inteligenty” AAA a TOM. Fotbal je mi naprosto ukradený, ale dost mi vadí urážky těchto tvorů. Vím, že se nadává třeba na Spartu, Slavii, Baník apod. Nenadává se městům ( Praha, Ostrava). Jen tito dva urážejí Plzeň, a to mi rozčiluje. Nadávejte tak, jako ostatní – klubu – na Viktorku, ale město si úst neberte. Děkuji.

  • Neděkuj budu to takhle psát dále, neinteligente. Plzeň před několika lety , podivným hlasováním poroty získala na úkor Ostravy právě Plzeň titul Evropské město kultury a tím i dost financí . Jen na okraj při hlasování chyběli dva porotci. Dále je známo jak rychle se zde dalo vystudovat. Takže máš tam ještě něco jiného?

  • Leo – ty jsi zřejmě hodně mimo realitu. Skandování “Pražske kurvy” je o čem?
   Mě tam tedy nejvíc nasírá to krátký “e” 🙂

 12. bylo by potřeba vyhnat Berbry i z UEFY….
  Na Spartě se znovu ukázalo, v čem nejvíc škodí fotbalu absence diváků : chybí tlak domácích fandů na sudího, aby pískal fér….. Kdyby sudí slyšel ohlušující pískot vyprodané Letné po udělení červené Krejčímu a ještě ohlušujčejší pískot po stejném faulu na druhé straně, tak by dal červenou i Frantíkovi nebo to aspoň kompenzoval penaltou… Takhle si z domluvy Dočkala po přestávce nic nedělal a představoval si, jak si užívá zasloužené odměny za splněný úkol..

  • Plná Letná chyběla, to je bez debat. Kór proti silnějšímu se pak hraje líp. A Chorvat asi nevlastní hotel u moře, aby mu na čecháčcích nějak záleželo…

 13. Pánové,už se konečně smiřme s tím,že se bude vždy pískat podle něčích potřeb.Je to vidět i u nás v lize.Jsem Slávista,takže vím,jak se tedkom Sparta musí cítit.Bohužel…..

 14. Po dlouhe dobe se da napsat ze Sparta hrala vcera fotbal na ktery se dalo divat,skoda ovlivneni zapasu rozhodcim i kdyz je treba uznat ze Lille bylo vyborne,soustredme se na zapasy s Celtikem,tam se rozhodne kdo skonci treti,verim ze by to Sparta mohla dokazat!

  • Proč třetí? Dál se postupuje pouze z prvních dvou míst a do Evropské ligy padá třetí z Ligy Mistrů.

 15. Já, velký kritik Křetína a hlavně jeho fandů:-), si nepřeji takového zaříznutí. Ano, kvalita byla na straně soupeře, ale křetínčtí bojovali, prali se o lichotivější výsledek!

 16. tak i Lille potrebuje pomoct proti sparte od rozhodcich, meli strach aby je neporazil doplneny tým i z juniorů. tak rozhodci po vyrovnani musel zakrocit aby Lille nemelo ostudu a sparta neni potreba aby jeste na jare hrala. financni propad by byl pry velky. pro fotbal je lepsi kdyz tam jsou zajimavejsi týmy s nejakym renome.

 17. To je karma za to jak jim pomohl Královec ve finále poháru. To rumuni nebrečeli ,že Královec měl vyloučit Frýdka. A utkání mohlo vypadat jinak a rumuní nemuseli ani hrát skupinu. Napřed si zameťte před svým prahem. Ubrečánci

  • Kde je napsáno, že by Sparta i bez Frýdka ten pohár nezískala ty rumunská karmo? Dej sem odkaz na ten důkaz. Brečíš tu akorát ty, ty mameluku.
   Jsi trapný!

 18. Za mě typický faul Krejčího když nestíhá, i v lize hraje až moc rukama – jen mu to v lize odpouštějí. Druhá žlutá to být taky měla, ale stejně by to nic nezměnilo. Vím že se to těžko přiznává, ale polovina kádru Sparty nemá ani na naši ligu natož něco hrát v Evropě. Stačí se podívat na fyzičku a individuální techniku. jak je možné, že nejsou schopni odehrát 90 minut v tempu – toto fakt nepochopím, a že hráli v 10 je jen výmluva.

  • Tak nevím co je to za plky, že polovina kádru nemá ani na českou ligu. Nepamatuju si, že by Sparta hrála v posledních letech o sestup. Meleš kraviny.
   Zásadní je, že nemohla nastoupit full sestava, když se hraje se silným soupeřem. A po tom vyloučení ještě přesuny v postech. A fans chyběli kurevsky. Neříkám, že by se vyhrálo, ale to se nikdy nedozvíme, jak by to dopadlo, kdyby “bylo-nebylo”. Je to škoda, mě by zajímalo, jak by to Kotal postavil, kdyby moh’ vybrat ze všech.

 19. Titulky na RUIK po 3 zápasech, kdy výkon rozhodčích mohl být považován za kontroverzní. Znamená to, že zářez se děje jen proti některým mužstvům?

  Trojitý zářez Sparty? Chorvatský rozhodčí Strukan utkání nezvládl

  Bude Slavia mluvit o zářezu i nyní, když byl v její prospěch?

  Takhle se chovají šampioni? Slavia se může zlobit maximálně sama na sebe, penalta se opakovala správně

 20. Krejčí dojel na to,co se mu doma nepíská.A po právu.Tenhle kluk je klon Frýdka,nedostatky dohání brutální hrou.Dočkal brečí na nesprávném hrobě.Kdyby tolik neflusal po trávníku a věnoval se více hře,mohli prohrát menším rozdílem.Objektivně,ukázalo se,že Sparta na Evropu zdaleka ještě nemá a dlouho mít nebude.

 21. S aaa a s Mirkem naprostej souhlas! A s plísňáckýma debilama se tady bavit nebudu. Už aby to mužstvo podvodníků šlo na dobro do PRDELE !!!

  • Neřeš je, chudáci ještě nerozchodili zaslouženou porážku z Izraele, kde jedna mikrosituácia rozhodla o jejich dalším roce bez pohárů a tedy i prachů pro rozhodčí, pak jim policie pozatýká Berbr boys, čímž přišli min. o třetinu bodů v lize, tak okolo sebe kopou jako malá fracci 🙂

 22. Krejčí mladší je dle mého názoru do budoucna velice perspektivní hráč.Důraznej,sebevědomej,umí i docela číst hru.To,co ho potkalo v tomhle zápase by naštvalo snad každého hráče.Můžou za to pochopitelně hrůzostrašně nastavená pravidla ve prospěch rozhodčích,kteří dle svých nebo něčích potřeb můžou nehorázně ovlivnit zápas nebo průběh zápasu.Musí to prostě hráč nebo tým příjmout tak jak to je.Já už to delší dobu nazývám byznyssportem….Jinak Sparta hrála dobře,ale měřit se ve sprintu s hráči černé pleti prostě nedá….

  • souhlas, krejčí mladší je důrazný a sebevědomý, někdy až nezdravě…podobné zákroky jako včera
   předvádí v lize docela pravidelně, v evropě mu to nebudou tolerovat.

 23. No jó byznyssportem. Ale má to tedy cenu to pak vůbec sledovat nebo obyčejně fandit? V ČR se s rozhodčím občas něco rozmazává, tohle nemělo bejt, tohle mělo bejt. Někdy u nás přijde i něco jako trest, nepíská chvilku. Ale v evropskejch soutěžích nevím o tom, že by nějaký velký chyby sudích ASPOŇ zmínili (UEFA). Já vím, výsledek je už stejně danej, nic by se neměnilo, ale je to otravný. Hláška “tohle si obhájí” mi nasírá i v pralese.

 24. Ten Berbr má ve vazbě telefon, jinak to není možné. Sparta měla vyhrát, přeci to tak bylo domluvené 😆😆

 25. Jinak Libe z pérdele klika, ale bere se, no a Slávinka se snad polepší. Slušných sparťanů je mi líto a těm neslušným ( těch je tu většina) fakáček 🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕😁😁😁😁😁😁

 26. Očekávám každou chvíli vyjádření Vondry něco na adresu chorvatského národa :-)))
  Individua jako Vondra nebo Novotný skutečně Slávii nezávidím … kluci sešívaní, to si opravdu nezasloužíte 🙂

 27. Tak si to, chlapci shrňme:
  Začátek zápasu – Sparta měla kliku, mohla dostat i tři fíky.
  Vyloučení Krejčího – udělal to, co mu u nás běžně prochází, po soupeři hrábnul a dal tak rozhodčímu šanci.
  Nevyloučení Frantíka – jasný zářez od sudího.
  Penalta/nepenalta – bylo to na hraně, vybral si přímý kop z hranice vápna.
  Sparta i po vyloučení bojovná a na poslední dobu až nezvykle dobrá, popravily jí individuelní chyby. Francouzi ale byli o level výš.
  To, že se hraje bez diváků,je samozřejmě výhoda pro hosty, je to ale teď problém celé Evropy.

 28. Nedá se hrát na malé domů, Heča měl hodně práce s odkopáváním-dále rozhodčí mohl odpískat penaltu za faul Krejčího-Lille nehrálo nic, hráli lážo plážo což bylo vidét na konci- Sparta nemůže vyhrát když nevystřelí na branku.

 29. Červená pro Spartu byla přísnější ale prostě na něj nesmí takhle okatě šahat,prostě ho nestíhal tak po něm hrábnul něco jako penalta na Bohemce ve prospěch Sparty tam to bylo něco podobného.Druhá žlutá pro frantika měla bejt jasná.A co se týká tý pencle?Hráč měl nohy(nohu) na lajně a penalta je když je to u uvnitř vápna.Takže tam bych se spíš přikláněl k tomu že nebyla.Ale jinak Sparta hrála celkem dobře.Sice někdy bylo vidět jak nestíhá což se dalo očekávat ale aspoň se snažili.A ještě jsem si všimnul že chtějí hrát stylem co preferuje Slavia hodně od zadu přes brankáře na hodně přihrávek.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

V Anglii je fotbal náboženstvím. Angažmá ve Spartě beru velmi pozitivně, říká Roman Bednář

Roman Bednář si ve své kariéře zahrál v Anglii, Skotsku či Turecku. V rozhovoru pro náš web mimo jiné zavzpomínal i na své působení ve Spartě.

Česká republika je v kvalifikaci na MS 2022 ve třetím koši. Kdo ji mine a kdo jí hrozí?

V pátek dopoledne byly zveřejněny koše, dle nichž se budou rozlosovávat kvalifikační skupiny na světový šampionát, který bude v roce 2022 hostit Katar. Nechybí v nich ani reprezentace České republiky, která se nachází ve třetím koši.

Fenomén Trpišovský. Z vody dokáže udělat víno, nerozhodují jména na zádech, ale úspěšný systém

Jindřich Trpišovský prošel ve vrcholovém fotbale třemi kluby, které měly v podstatě stejný záměr. Z neznámých a neokoukaných fotbalistů vybrousil diamanty, které pak posílal dál do světa. Ze Žižkova do první ligy, z Liberce do lepších klubů a ze Slavie je posílá do nejlepších světových lig.