Reklama

Zápasy La ligy od října s maximálním počtem diváků. Jaké další velké ligy budou zmírňovat opatření?

Fanoušci jsou odedávna nedílnou součástí sportu, u fotbalu to platí dvojnásob. Někteří z nich svůj klub často hájí a milují až za hrob, jiní jsou schopni se celé hodiny hádat o tom, jaký je lepší. Zbožňují, podporují a fandí svému klubu ať už se mu daří, nebo ne. Když se pak takových lidí sejde na jednom místě několik desítek tisíc, je o atmosféru na stadionu a velmi často i mimo něj postaráno.

Naneštěstí kvůli panice způsobené koronavirem byly vlády jednotlivých zemí nuceny přijmout různá opatření, mezi nimi i ty, jež se týkají omezení počtu diváků na stadionech, v některých zemích byl dokonce fotbal dočasně pozastaven (Anglie).

K radosti všech fotbalových fanoušků ale některé země v poslední době začaly opatření pomalu rozvolňovat, včetně těch souvisejících s fotbalem.

Španělské ministerstvo zdravotnictví ve středu dopoledne oznámilo na svém Twitteru, že od 1. října by měla být na všechny zápasy La ligy povolena plná účast diváků.

To mimo jiné znamená, že na prestižní zápas Atlético Madrid vs. Barcelona se tak budou opět dívat plné tribuny. Lidé však budou nadále muset nosit roušky a při příchodu na stadion budou kontrolováni.

Posledním zápasem ve Španělsku, při němž byl přítomný plný počet diváků, byl duel Barcelony s Realem Sociedad 7. března 2020, odehrál se v hlavním městě Katalánska.

Dle dalších zpráv by se opatření spojená s fotbalem měla v dohledné době zmírňovat i v Německu, v Anglii naopak chtějí sezónu dohrát s opatřeními a od nové sezóny začít bez nich.

Jak budou země pokračovat v případě zbylých velkých lig zatím není známé. Zbývá tak jen doufat, že ostatní budou La Ligu následovat a že ochozy na stadionech budou brzy znovu zaplněny diváky.

Zdroj: Ministerio de sanidad, Premier League, Deutsche Welle

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené