Zápas Sparty v Budějovicích rozhodly sporné momenty na konci poločasu. Řešil je rozhodčí správně?

České Budějovice remizovaly s pražskou Spartou 2:2. Po utkání se ale řeší dva sporné momenty, které rozhodčí vyřešili v neprospěch letenských. Byly situace vyřešeny správně? Redaktoři Ruik Football na to mají odlišný názor.

Zdroj: sparta.cz

Ke konci poločasu mohla Sparta vyrovnat, po skrumáži v pokutovém území dostal do branky míč Hložek, nicméně gól nebyl uznán kvůli údajnému faulu Ladislava Krejčího na brankáře Staňka.

“Při pohledu na situaci neuznané branky bych se spíše přikláněl regulérnosti Hložkova gólu. Brankař byl sice mírně přidržen za čarou, nicméně do velmi nevýhodné pozice pro zabránění změně skóre se dostal sám, a to už předchozím zákrokem,” řekl redaktor Tomáš Zemánek.

“Následné zaklesnutí bylo vzájemné a dle mého gólmanovy možnosti neovlivnilo dostatečně drasticky, aby měl rozhodčí branku zrušit. Celkově ale nešlo o situaci dostatečně jednoznačnou, aby si sudí svůj zásah neobhájil,” dodal.

Opačný názor měl Jakub Lebloch. “První situaci podle mě rozhodčí vyřešil správně. Krejčí ovlivnil gólmana Staňka, který by se jinak mohl dostat k míči rychleji. Celkově mi ale přišlo, že situaci sudí vyřešil takto hlavně z důvodu, že ani on, ani asistent nedokázali rozhodnout, zda byl míč za čárou, či ne.”

O pár minut později byl odpískán pokutový kop za faul Hanouska na Ledeckého. “Penaltová situace je naprosto jasná. Hanousek použil obě ruce, a pokud chceme ve fotbale odstranit “sumo” zákroky ve vápně, tak se podobné situace musí posuzovat jako penalta,” řekl Jakub Lebloch.

Tomáš Zemánek ale viděl situaci jinak. “Penaltový verdikt, ten naopak osobně vnímám vysloveně chybně. Když navíc přičteme faktor citu pro hrubé neovlivnění zápasu, kterým by měl každý arbitr disponovat, troufl bych si tuto situaci posoudit jako nesprávně posouzenou,” řekl.

“Ano, Hanousek sice protihráče přidržel, zatímco škobrtl o nic netušícího Kozáka. Taková situace je ale ve vápně naprosto běžná a píská se pouze tehdy, jedná-li se o prohřešek zvlášť vážný. A především, pokud byl dotčený hráč faulem odstaven od možnosti hrát míč. Tak tomu v tomto případě nebylo, a tudíž se sudím nesouhlasím,” dodal.

A jak jste situaci viděli vy? Napište nám váš názor do komentářů.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Autor článku je zaslepený sparťan, který shání argumenty, aby si obhájil svoji pravdu. Vznikl by článek i v případě, že vše bylo ve prospěch Sparty? Nevznikl! A proto tako takový zaujatý hobby novinář by vůbec takovou práci neměl dělat!!!

  • Kde zde vidíte můj názor na věc? A co se týče článku na opačnou stranu, taky bychom se tomu věnovali. Děkuji za pochopení.

   • Žádné sporné, či sporně posouzené momenty jsem neviděl. Penaltový zákrok evidentní, navíc Sparta je ta poslední, která si na nebenevolenci rozhodčích může stěžovat. Stačí připomenout jarní penaltový “zákrok” na hráče v pokutovém území, přičemž míč z centru směřoval úplně jinam – konkrétně do zámezí. Zde směřoval pravda na jediného nabíhajícího hráče Budějovic, kterého Hanousek přidržel oběma pacičkami, debata bezpředmětná, odpískáno naprosto v duchu trendu, který byl nastolen od MS v Rusku.

    V případě neuznaného gólu si rozhodčí vybrali prostě tu nejmarkantnější věc ze tří – překročení míče celým objemem, ofsajd útočícího hráče ( ti, kteří jsou za lajnou, se hry neúčastní) a faul útočícího hráče na gólmana – opět oběma pacičkami bránil gólmanu Budějovic předvést obranný zákrok. Ačkoli by mě samotného zajímalo, zda-li je možno faulovat gólmana, když jsou oba hráči – útočící i gólman tzv. mimo hru, tj. za čarou vymezující hřiště:-)

    Místo kňučení nad nepřízní rozhodčích by se spíše sparťané měli zamyslet nad tím, proč vysloveně ubojovali s nováčkem remízu a proč prohráli na stoprocentní gólové příležitosti. Opravdu mají zadní řady tak konsolidované, jak se pan Jílek a sportovní vedení nechalo slyšet? Opravdu je v letním přestupním termínu nejvíce tlačila bota na pozicích ofenzivních hráčů???

    • Kubo,
     Ty jsi asi fotbal nehrál, protože tvůj názor je neobjektivní, jednostraně zaměřený, je z něj cítit zášť proti Spartě. Pravda je,že obě situace byly 50 na 50 a rozhodčí si mohl vybrat. V případě golu Sparty souhlasím s tím, že rozhodčí si nebyl jistý zda míč byl za brankovou čarou, tak hledal tak dlouho důvod, jak z toho “vybruslit” až ho našel. Penalta byla také 50/50, ale rozhodčí si ji zdůvodní, protože ruce Hanouska tam byly. Protože jsem hrál závodně fotbal 30 let, poznám hned, kam to rozhodčí “tlačí”. A v tomto zápase to bylo jednoznačné od začátku. Fauly ve vápně např. na Tetteha přehlížel, žluté karty začal dávat až v posledních minutách, čímž umožnil Budějovicím hrát na hranici agresivity. Na Kangu bylo snad 15 faulů. Souhlasím s tím, že rozhodčí “přepískávají” Plzni, Slávii a Spartě, v tomto zápase to ale bylo naopak, rozhodčí tlačil domácím a téměř všechny sporné momenty řešil v jejich prospěch. Teď se to ale již otáčí a někteří rozhodčí, mohl bych je jmenovat (Zelinka …), jsou “vysazeni” proti Spartě, jiní naopak ji přepískávají. Např. faul v zápase Sparty se Slováckem na Sáčka byl jednoznačný, nedpískaný a byl i rozhodující.

     • Ano, ta penalta se dala písknout, ale ne druhé straně stejné zákroky na Kozáka a na Tetteha sudí neodpískal. Neuznaný gól byl také sporná situace, Krejčí sice nešel nijak nečistě do souboje s brankářem, ale svým pohybem mu v malém vápně blokoval provedení zákroku, což někteří sudí posuzují jako nedovolené bránění, jiní to pouštějí.

  • a ty jsi zase zaslepený NEsparťan…. ti so hodnotí v článku , že penalta neměla být , mají pravdu. Ti co, že měl gol platit, mají pravdu. Nejde o zaslepenost sparťanů, ale o fakt, kde domácí obránce fauloval Krejčího a natlačil ho na svého golmana, navíc míč byl jasně za brankovou čarou. Golman nebyl nijak extra faulován, sparťan nemohl sám se svým pohybem nic dělat, když byl tlačen obráncem do branky. A k penaltě??? tak jak říkají, Ledecky zaškobrtl o Kozákovu nohu směrem dopředu a navíc míč neletěl na něj a ani jej nemohl chytit, protože už ho měl Nica v rukou. A ještě jedna věc, sudí přes chumel hráčů tuto situaci nemohl ani vidět….WAR Zelinka zkrátka zaperlil…. ten je tím známý, je ovlivnitelný.Kecy o zaslepených sparťanech si nech pro babičku, neumíš přiznat objektivně jak to bylo.

  • A Vy jste evidentne nepritel Sparty.K dotyku doslo az presel balon brankovou caru.Proto mela byt branka uznana!

 2. Spartu v naší lize nesnáším, ale podle mne byla poškozena. Jinak hezký pohled byl také na Chovance, který tomu přihlížel.

 3. Penalta podle mě byla. Gol Sparty se mohl uznat ale ani nemusel. Spíš mi jde o situace ve vápně Budějovic, kde nejdříve byl faulován Krejčí a pak i Tetteh. Spartu stále pískají ti samí sudí, Královec, Zelinka nebo Hrubeš, už jen tohle je podle mne špatně.

  • Penalta asi jasná, spíš mě udivuje co jsou schopní hráči provést když vědí že na ně kouká velké oko v podobě VARu.
   Gól Sparty podle mě správně neuznan, ale ze špatného důvodu. Faul to nebyl…byl to ofsajd Krejčího – byl za předposledním hráčem i za balónem a ovlivnil golmana = ofsajd. Co mě zaráží je fakt že nemají kameru tak aby viděli zda je míč za čarou. – VAR = super věc používaná tupci..

   • Ofsajd to být nemohl, protože Krejčí stál v momentu Hložkovy střely za brankovou čarou. Já viděl dnes sestřih ještě jednou a před prvním golem je naprosto jasný faul na Sáčka. Sice je mimo golové dění, ale faul to je a měl se pískat. Kdyby totiž hráče, co Sáčka fauloval, poté skoroval, muselo by přijít na řadu video a branku odvolat.

     • Navíc Ital nešel za čáru dobrovolně ale díky srážce s brankářem. Gol neměl ani náhodou platit.

     • V tom případě neznáte pravidla. Ten gól platil a správně v tom videu. A ten Krejčí nemusí hrát balón, nesmí se zapojit do hry. On se zapojil ( viz. předposlední derby – 3:3 tam taky neuznali gól spartě, protože Stoper Sparty se pletl golmanovi).. takže než začnete volovat..Tak si nejdřív dejte opáčko ze základů…

 4. Penalta asi jasná, spíš mě udivuje co jsou schopní hráči provést když vědí že na ně kouká velké oko v podobě VARu.
  Gól Sparty podle mě správně neuznan, ale ze špatného důvodu. Faul to nebyl…byl to ofsajd Krejčího – byl za předposledním hráčem i za balónem a ovlivnil golmana = ofsajd. Co mě zaráží je fakt že nemají kameru tak aby viděli zda je míč za čarou. – VAR = super věc používaná tupci..

   • To je masakr co jsem tady dřív než jsem prozřel vyplodil za kokotiny! Omlouvám se, než jsem se stal bukvicí, tak jsem byl jen polokokot. Teď jsem největší kokot na světě! A nejstarší!

 5. Velmi mě zaujala věta. “když navíc přičteme faktor citu k neovlivnění zápasu….” Dělá si srandu? Kde byl ten “faktor citu” Při loňských derby?
  Jedno derby: Komise rozhodčích rozhodla, že SUDÍ KRÁLOVEC NEUDĚLENÍM DVOU ČERVENÝCH KARET HRUBĚ OVLIVNIL VÝVOJ UTKÁNÍ VE PROSPĚCH SPARTY!!!!!!!!!!!!!!!!
  Druhé derby: komise rozhodčích rozhodla, že SUDÍ KRÁLOVEC HRUBĚ OVLIVNIL VÝVOJ UTKÁNÍ VE PROSPĚCH SPARTY, PROTOŽE NEODPÍSKAL PROTI SPARTĚ DVA (NAPROSTO EVIDENTNÍ) POKUTOVÉ KOPY!!!!!!!!!!!!!
  Kde byl ten “faktor citu” na jaře sezóny 2017/2018? Čtyřikrát z posledních pěti zápasů komise rozhodčích rozhodla, že SUDÍ HRUBĚ OVLIVNILI PRŮBĚH ZÁPASU VE PROSPĚCH SPARTY!!!!!!!!!!
  Tam “faktor citu” nikomu nescházel?
  Takže, jestli si někdo může stěžovat na nepřízeň rozhodčích, Sparta to rozhodně není!’

  • To znamená, že pokud se zde udělaly chyby v prospěch Sparty, v dalších utkáních to musíme vynulovat? Ty momenty, o kterých píšete, byly vyhodnoceny chybně, to jsem i po utkáních psal. A vadilo mi to stejně, jako zde, i když v případě těch chyb, které jste zmiňoval, šlo opravdu o hrubé ovlivnění utkání (i když tedy penalta za “faul” na Součka již byla vysvětlena, fauloval nejprve slávistický hráč).

   • Jdu si vyhonit, astv dneska nepřijede a tak mi prcku neprotáhne:-( Zabulím si taky, dneska my sparťani bulíme furt…

 6. Oni by si měli pravidla přečíst i někteří pragocentrističtí pisálkové fandící Spartě a ostatním Pépikům. Je to na str. 93 Pravidel fotbalu. VAR to posoudil jako faul na brankáře, k němuž satanžel pro rudochy došlo. Být to opačně, tak budou psát něco ve smyslu Co by ti nýmandové z vesnice vůbec chtěli. Penalta jasná. Konečně také došlo na “velkoklub”, nehledě k tomu, že Dynamo hrálo velice dobře. A to bych za neustálé komentáře a divení se ještě vyžlutil Kangu a bylo by po srandě.

  • Ovšem pokud jste se pozorně koukal, hráč Českých Budějovic nejprve fauloval Krejčího a poté ho na Staňka postrčil, a to malé držení bych jako důvod neuznat branku příliš neviděl. Následná penalta byla (i když dle mého nefauloval Hanousek, nýbrž nic netušící Kozák), nicméně v případě leteckých představeních bych spíše udělil hráči žlutou kartu a penaltu neodpískal. A to na jakékoliv straně.

   • Penalta byla hlavně pak na Tetteha a před prvnim golem byl jasnej faul na Sáčka. Ale dokud bdou Spartu pískat zmrdi typu Královec, Zelinka nebo Hrubeš tak jí nedaj ani gram.

 7. Co by jí jako měli dávat za gram? Holt si budete muset hošové v Práglu zvyknout, že dostanete občas na vsi přes prsty. Velká škoda, že Dynamo nevyhrálo, velká. To víš to už nebude jako za Ivánka kamaráda. To se Vám to tam ve státu ve státě hrálo.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Ronaldo je vyšetřován kvůli návratu do Itálie s pozitivním testem na Covid-19

Vincenzo Spadafora, italský ministr sportu, kritizuje Cristiana Ronalda, který se rozhodl odletět zpět do Itálie poté, co měl pozitivní test na koronavirus během mezinárodního utkání s Portugalskem.

Fede Valverde se pomalu stává klíčovým hráčem Realu Madrid. Kde se vzal a jakou má zvláštní přezdívku?

Federico Valverde v sobotním El Clasicu poslal Real Madrid do vedení a španělská média ho označila za muže zápasu. La ligu moc nesledujete a nevíte o koho jde? Tak si 22letého Uruguayce rychle zapamatujte, pomalu totiž přebírá otěže madridské zálohy a potenciál má skutečně obrovský.

Vrba do Baníku? Pod Kozlem to nešlape, majitel Brabec již o něj dříve několikrát zájem projevil

V minulosti se Vrba vyjádřil v tom smyslu, že by si jednou znovu rád zatrénoval blízko jeho rodišti v Ostravě. Nadešel teď po vyhazovu z bulharského Ludogorets Razgradu ten pravý čas na splnění tohoto přání?