Zápas, který přiměl Slavii koupit Jindřicha Trpišovského. Kolik hráčů je dnes na opačné straně barikády?

V říjnu 2017 to způsobilo velký rozruch. Slovan Liberec zastavil slávistickou sérii 36 neprohraných zápasů v řadě výsledkem 2:1 ve vlastním chrámu sešívaných. Hlavním strůjcem překvapivého vítězství byl mladý kouč Liberce, jenž je dnes zaměstnancem červenobílých. A není sám.

Zdroj: slavia.cz

V základní sestavě Liberce vyběhlo v ten den víc aktuálních hráčů Slavie než na straně domácího celku! Trpišovský nasadil Koláře, Coufala, Kúdelu a Ševčíka.

Zápas odehráli také Karafiát s Graiciarem, kteří už jsou jednou nohou v Edenu. Za sešívané naskočili z aktuálního kádru pouze Bořil s Frydrychem.

V součtu realizačním týmem Slovanu, jenž přešel s Trpišovským do Edenu, tak perfektně sedí úsměvné tradice, že Slavia vykoupila celý Liberec.

V tu dobu obhájci titulu pod vedením Jaroslava Šilhavého sázeli na urostlé hráče a vyhrané souboje, ze kterých padali branky. Škoda i Necid potřebovali ke své hře zásobu kvalitních míčů, jenže Liberec hru sešívaných totálně rozbil a po celý zápas je prakticky k ničemu nepustil.

V prvním poločase se trefil Potočný, v druhém dějství navýšil vedení z penalty Bosančič. Sešívaní už se zmohli pouze na korigování stavu v 95. minutě, když se trefil Necid. K vyrovnání nepomohl ani hvězdný Portugalec Danny, jenž naskočil do zápasu v 59. minutě.

Tento zlomový zápas přiměl vedení Slavie jednat. Ačkoli byla výsledkově úspěšná, herně to nebylo ono. Jak uvádí v knize Totální Sezona! Jaroslav Tvrdík: „Kdo jiný by nám měl pomoci než ti, kteří nás porazili.“

Zdroj: Livesport.cz, Slavia.cz