Zahraje si Barcelona v novém roce své poslední derby? Městský rival “na dně”

Přestože pod pojmem “derby” povětšinou rozumíme “zápas dvou rivalských týmů ze stejného města”, když zaslechnete, že FC Barcelonu čeká derby, možná přeci jen pomyslíte na El Clásico. Na to ale pozor! V takovém případě jste totiž zapomněli na tradiční barcelonský klub RCD Espanyol. Ten co do počtu sezón odehraných v nejvyšší soutěži patří mezi pět nejtradičnějších v celém Španělsku. V těchto dnech však obývá děsivé poslední místo tabulky.

Embed from Getty Images

Espanyol Barcelona je tradičním multisportovním klubem, jehož mužské i ženské týmy působí na poli basketbalu, baseballu, volejbalu, v našich končinách nevídaného hokeje na kolečkových bruslích, ale především klasické kopané. RCD se také může pyšnit pěkným “čtyřicetitisícovým” stadionem.

Právě pohled na jeho obvykle poloprázdné tribuny je ale smutným podtržítkem ještě smutnější atmosféry, jaká teď v klubu panuje. Po odehrání bezmála poloviny zápasů ligové sezóny se totiž soused slavnějšího FC tísní na hrozivě vypadající 20. příčce tabulky. Šest bodů, které svěřence Pabla Machína dělí od pomyslného aktuálního udržení se, sice nepůsobí zvlášť hrozivě. Ale povážíme-li, že jich za 18 zápasů získali pouze 10, sestup je rázem hmotnějším strašákem.

Klíčovým faktorem neúspěchu by v případě Espanyolu mohl být nevyvážený či nevhodně načasovaný přestup jeho nejlepšího střelce Borjy Iglesiase. Ten za RCD v minulé sezóně nastřílel 17 ligových branek, kterým se žádný další člen kádru ani vzdáleně nepřiblížil.

Bez Iglesiase, který svou formu v Realu Betis zatím také hledá, nepůsobí Espanyol Barcelona jako velká ofenzivní hrozba. A pohlédneme-li na defenzivu, ani ta současný RCD nikterak nešlechtí. I ona byla v létě citelně oslabena, a to o Maria Hermosa, který si polepšil odchodem do Atlétika Madrid.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Panu autorovi jaksi uteklo, že trenér Machín už není trenérem Espanyolu…, že momentálně už žádné svěřence nemá!

    • Dobrý den, díky za trefnou poznámku. V den zveřejnění článku už byl Pablo Machín skutečně pár desítek hodin bez angažmá, tudíž jsem nevědomě a nerad dezinformoval. Bohužel musím konstatovat, že jsem si všechny informace nezdrojoval těsně před vydáním.

  2. Mám 70 let a rozdíl v kvalitě sportovních redaktorů za socialismu a dnes je bezbřehý. Dnes se pasuje za experta každý rozuma. Nejen ve sportu. Je někdy hrozné jak píší hlavně fotbalový a hokejový novináři. Mám doje m že je dosazuje kádrovák. A je jedno zda sportu rozumí.

  3. Může se stát, že než vyjde článek, změní se skutečnost i během okamžiku. Ale naprosto souhlasím se starším (o 8 let) kolegou v kvalitě sportovních redaktorů. Dnes se změnilo vše na bulvár, každá redakce se snaží zaujmout čtenáře a podsouvá každý drb bez ověření, hlavně když to zapůsobí jako bomba. Půlka všech ligových hráčů je na odchodu, místo nich mají kluby vytipováno snad deset nových hráčů. Skutečnosti odpovídá tak desetina uvažovaných přestupů.

    • nejsmutnější však je, že většina pisatelů to dělá proto, že přesně takové zpravodajství chtějí číst sami čtenáři a pak ti, kteří se snaží psát/překládat solidní materiál – mezi něž se už nějaký ten pátek považuji i já sám – vesměs paběrkují pár přečtení

      fakta v dnešní době zajímají menšinu lidí: v létě jsem psával více právě spekulace a rozdíl v číslech oproti podzimní části, kdy jsem se zaměřil na vyjádření hráčů po zápasech, reportáže či zajímavosti a statistiky jsou evidentní 🙁 je to smutný obraz doby

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Projekt Restart aneb Kdy se vrátí nejvyšší evropské soutěže

Některé významné evropské ligy už tuto sezónu oficiálně ukončily. Které to jsou a které se naopak připravují na dlouho očekávaný návrat?

Potvrzeno! Götze se po sezoně rozloučí s Dortmundem. Kam zamíří dál?

Fotbalově zde vyrůstal, pak odešel k rivalovi a fanoušky si opět usmířil. Tato sezona je však pro mistra světa z roku 2014...

Nechtěný Coutinho! Bayern Mnichov nevyužil opci na jeho nákup. Několik zájemců se však hlásí z Anglie

Hostování Philippeho Coutinha v bavorském Bayernu se pravděpodobně nepromění v trvalý přestup. Klub nevyužil původní opci, kterou sjednal s Barcelonou, a budoucnost...