Spojte se s námi

Hokej

Zadina podepsal v San José! Ukázal obrovskou odvahu a zahodil peníze kvůli lásce k hokeji. Vyjde mu tato sázka?

Málokterý hráč má takovou odvahu, jako Filip Zadina. Český útočník se totiž vzdal jistých 4,6 milionů dolarů jen proto, aby mohl hrát někde jinde než v Detroitu. Podepsal tak smlouvu se San José Sharks.

Publikováno

dne

Málokterý hráč má takovou odvahu, jako Filip Zadina. Český útočník se totiž vzdal jistých 4,6 milionů dolarů jen proto, aby mohl hrát někde jinde než v Detroitu. Podepsal tak smlouvu se San José Sharks.

Filip Zadina patřil mezi nejzářivější talenty českého hokeje. V roce 2018 šel jako šestý při vstupním draftu, fanoušci Detroitu si mnuli ruce jakého to získali bombarďáka, když měl podle nich jít o pár míst dřív.

Jenže českému střelci to v Hockeytownu nesedlo. Po celou kariéru v NHL působil tak nějak zasekle, zabržděně, vůbec nedokázal prodat svůj potenciál, i když měl slušné záblesky.

Vše vyvrcholilo uplynulou sezónou, kdy kvůli zranění odehrál jen 30 zápasů, ve kterých se trefil pouze třikrát. A to je u hráče, jehož hlavní předností má být střelba, hodně málo.

Sám od sebe tak požádal GM Detroitu Steve Yzermana o trejd, aby začal někde jinde znovu a lépe. Na nabídku žádný tým neslyšel, a tak Zadina putoval na waiver list. Z něj si jej mohl jakýkoliv tým stáhnout bez náhrady, jen musel převzít Zadinův plat, jenž činil 2,3 milionu dolarů na sezónu.

Jenže za takové peníze jej žádný tým nevzal a Zadinovi tak zůstaly dvě možnosti. Zůstat v Detroitu, kde už mermocí být nechtěl, nebo se vyvázat ze smlouvy a zkusit podepsat jinde za menší plat. To by udělalo málo hokejistů, ale Zadina ukázal obrovskou lásku pro hokej, který upřednostil před penězi.

Vzdal se totiž garantovaných 4,6 milionů dolarů, které mu podle dvouleté smlouvy náležely, aby to zkusil jinde. Podepsal tak se San José Sharks roční smlouvu na 1,1 milion dolarů, kde musí dokázat, že na to má a vysloužit si lepší smlouvu.

Jde tak o ohromnou sázku na své schopnosti, kdy Zadina věří, že všem dokáže svou kvalitu a vyslouží si lepší kontrakt. V San José jako aktuálně jednom z nejhorších týmů ligy by měl dostat dostatek prostoru, snad i v prvních dvou lajnách, kde by měly vyniknout jeho schopnosti. Třeba i souhra s Tomášem Hertlem mu může pomoct.

Zdroj: NHL, San José

Reklama

Oblíbené