Reklama

Začne Opava sezonu v mínusu? Co všechno jí hrozí za porušení pravidel?

V den znovuobnovení skupiny o sestup se v opavském kádru objevila nákaza koronavirem a krajská hygienická stanice nařídila karantému pro celý tým na 14 dní. Slezský celek tak společně s Příbramí a Karvinou uhájil ligovou příslušnost bez boje. Teď ale vyplouvá na povrch, že možná vše neproběhlo dle pravidel.

zdroj: sfc.cz

Disciplinární komise LFA na základě podnětu od Ligového výboru zahájila řízení s prvoligovou Opavou, která je podezřelá, že nedodržela opatření proti šíření koronaviru.

Komise bude v následujích dnech zjišťovat, zda se Opava dopustila narušení regulérnosti soutěže či utkání. Disciplinární řád umožňuje za tento přečin pokutu až do jednoho milionu korun či odebrání až 15 bodů.

LFA informovala v tiskové zprávě, že jednání proběhne 6. srpna v Brně. Sedmičlenný ligový výbor podal podnět na Opavu na základě informací od Ministerstva zdravotnictví. Všechny týmy Fortuna ligy musely dodržovat několik hygienických opatření proti šíření koronaviru.

Přesné porušení pravidel vedení soutěže neuvedlo, disciplinární komise se k tématu nehodlá vyjadřovat dříve než do zmíněného jednání v Brně. Opava však vinu odmítá.

“K žádnému porušení ze strany klubu ani hráče podle mě nedošlo. Připadá mi to jako hon na čarodějnice a dehonestace jak klubu, tak nakaženého fotbalisty,” uvedl na webu ředitel Opavy Jaroslav Rovňan.

Slezský celek teď může čelit tvrdému trestu, klub může dostat buď pokutu až do výše jednoho milionu korun nebo mu být odebráno až 15 bodů. Kontumování utkání kvůli zrušení soutěže není na pořadu dne.

Navíc jednotlivci hrozí zákaz činnosti až na 10 let, vyloučení z Fotbalové asociace ČR nebo až půlmilionová pokuta.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Je to sportovní tragédie! Co na zranění Lukáše Provoda řekli Jindřich Trpišovský a Simon Deli?

Před utkáním s Karvinou se o vážném zranění Lukáše Provoda rozpovídali Jindřich Trpišovský a Simon Deli. Jak ztrátu klíčového hráče vnímají a jak ji berou?

10 nejstarších fotbalových klubů v Evropě

Rozeznat nejstarší fotbalové kluby v Evropě není určitě jednoduchá záležitost. Jednotlivé zdroje se liší ve svých žebříčcích, a ne vždy jsou dochovány jasné důkazy o založení konkrétních klubů.

Zůstane v Olomouci? Belgický Leuven na Jemelku neuplatnil opci, ten tak dost možná začne přípravu v Sigmě

Václav Jemelka odešel v létě na hostování s opcí do belgického Leuvenu, ve kterém se chytl a pravidelně hrával v základní sestavě. Klub však nemá dostatek financí, a tak se rozhodl jeho opci neuplatit.