Záchrana se nepovedla! Anglické Bury bylo vyloučeno ze soutěže. Další na řadě je bývalý tradiční účastník Premier League

Naprostá pohroma pro Bury! Anglický čtvrtiligový celek byl po několika dnech intenzivního jednání nekompromisně vyloučen ze soutěže kvůli vážným finančním problémům. Podobný osud může za pár dní potkat i bývalého tradičního účastníka Premier League.

http://gty.im/1169793337

Už dříve jsme vás informovali, že anglický klub Bury se nachází ve velice vážné situaci. Kvůli obrovským finančním problémům nemohl odehrát celek ze severu Anglie žádný ligový zápas a byl prošetřován vedením EFL.

Majitel klubu Steven Dale, jenž dovedl Bury za osm měsíců ve funkci do žalostného stavu, jednal o prodeji klubu, a tudíž jeho možné záchraně. Díky rozhovoru v rádiu o jednáních bylo odloženo rozhodnutí o vyloučení celku ze čtvrté nejvyšší ligy až do úterý.

O koupi se ucházela intenzivně společnost C&N Sporting Risk. Po vleklých jednáních ale její vedení posoudilo, že klub je v tak hrozivém stavu, že jeho záchrana není v jejich silách. “Udělali jsme vše, co bylo možné, abychom vše zařídili a přebrali klub,” řekl jeden z představitelů společnosti Henry Newman. “Nikdy v životě jsem neviděl takovou finanční strukturu, která zde byla zavedená. Bylo to zkrátka neudržitelné,” dodal.

Ve středu ráno pak všechny fanoušky Bury zasáhla hrozná zpráva. EFL se rozhodlo klub vyřadit ze soutěže. Ti nejvěrnější příznivci, kteří ještě ten den uklízeli na stadionu, aby se zde o víkendu mohlo odehrát utkání, odcházeli v slzách.

Co bude dál pro Bury? Budoucnost klubu, hráčů a všech zaměstnanců je nejasná. Jistotou je, že Bury už tuto sezonu nemůže nastoupit do soutěžního utkání. Do pomyslné anglické fotbalové pyramidy se může vrátit až příští sezonu a to na té nejnižší neligové úrovni.

Kromě obrovského smutku ale zavládla i velká vlna rozhořčení. Fanoušci Bury si totiž myslí, že s jejich klubem nebylo od EFL jednáno férově. Poukazují hlavně na to, že celek Bolton Wanderers se nachází už delší dobu v podobné situaci a má mnohem větší časový prostor na její vyřešení. Dokonce může hrát i ligová utkání, což Bury tuto sezonu nemohlo.

O krizi v Boltonu jsme informovali už před několika měsíci. S klubem, kde dříve působila třeba hvězda Jay-Jay Okocha, to jde pomalu z kopce od sestupu z Premier League v roce 2012. Aktuálně třetiligový celek má již několik let vážné finanční problémy.

Člověka při pohledu na tuto situaci napadne otázka: “Kam se poděly všechny peníze z Premier League?” Odpověď je jednoduchá. Dostali se do rukou špatných lidí. Konkrétně do rukou současného vlastníka a ředitele Kena Andersona.

Bolton má nyní lhůtu čtrnácti dní, aby vyřešil své problémy. Pokud se tak nestane, bude ho čekat stejný osud jako Bury.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Jak se vede hráčům, kteří v létě opustili Spartu? Kanga nevýrazný, Costa v Indii

Spartu v létě opustilo několik fotbalistů. Mezi nimi byli i hráči, kteří přišli za nechvalné éry italského kouče. Jak se jim vede po odchodu z Letné?

Vedení mi řeklo, že Haaland není hráč pro Barcelonu, překvapuje bývalý poradce Blaugranas

Ariedo Brada, bývalý mezinárodní poradce Barcelony, přijal pozvání k rozhovoru pro španělský časopis Marca a některé fanoušky slušně zaskočil. 74letý manažer dříve působil například v Miláně, kam dokázal přilákat hráče jako Gullit, Kaká, Shevchenko či Thiago Silva.

Jako Kalas zažíval Bamford hostování za hostováním, byl odepsán. Až pod trenérem Bielsou má v Leedsu životní formu!

Patrick Bamford, Tomáš Kalas. Mladí a nadějní hráči, kterým byla předpovídána velká budoucnost, zároveň ale ve "své" Chelsea nedostali pořádnou příležitost. Tomáš Kalas pocítil na vlastní kůži, jaké to je, když s Vámi mateřský klub nepočítá.