Reklama

Začátek konce? Jak to bude s poklekáváním na fotbalovém Euru?

Evropu zcela jistě spousta záležitostí i názorů spojuje, ale v něčem se Evropa a i evropská společnost výrazně odlišuje. Jedním takovým trendem, který je především ve střední a východní Evropě zcela nepochopen, je poklekávání před zápasem. Jak to bude na Euru? Kdo si bude klekat a kdo naopak ne?

Zdroj: West Ham United FC

Klekání před zápasem se stalo téměř “tradicí” v anglické Premier League, kde se klekalo před každým zápasem celou sezónu. Jinak pro toho, kdo neví o co jde, tak pokleknutí před zápasem má mít za účel boj proti rasismu a vyjadřuje podporu hnutí BLM.

Ano, asi všichni se shodneme, že rasismus je v 21. století nepřípustný. A nikdo by nic nenamítal proti tomu, kdyby se klekalo dejme tomu dva týdny.

Ale aby se z víceméně politického gesta stala nutná předzápasová mantra, to minimálně dle našich středoevropských očí působí jako věc, co není úplně nutná.

Jak to tedy bude na Euru? Jaké národní týmy budou klečet a které ne? Fotbalový žurnalista Ondřej Nováček v tom udělal jasněji.

Pozor mezitím se i ostrovní Skotsko rozhodlo nepoklekávat, což na Britských ostrovech může způsobit velký převrat. V naší skupině by tedy měli klečet pouze Angličané.

Nejvíce klekající skupinou bude Skupina B, kde by si měli klekat Belgičané, Dánové a Finové. Jediný neklekající tým bude Rusko.

Klečet nebo neklečet?

Otázka klečení/neklečení se na evropském šampionátu pravděpodobně stane velkým tématem. Trenér Anglické reprezentace Gareth Southgate prohlásil v nedávném rozhovoru toto: “Jsme odhodlanější poklekávat na tomto turnaji více než kdykoliv předtím.”

Já nevím, je to sport a proto by se měl řešit hlavně sport a ne společenské, politické otázky. UEFA v boji proti rasismu dělá obrovskou práci, ale nic by se nemělo přehánět, jinak to v lidech může vyvolat averzi.

Snad se nedočkáme dne, kdy trenéři a hráči budou aktivisty, kteří budou přesvědčovat své fanoušky ke změně chování, politických názorů apod.

Zdroje: Ondřej Nováček, SPORTbible

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Jestli budou Češi opět klečet jako před zápasem Skotsko-Čr měli by být Českou fotbalovou veřejností odsouzeni a to razantně !!! Ať si doma poklekává ten čur.. Šmicer schvalovač toho to svinstva !! FUCK BLM !!

  2. Klečet mohou třeba celých 90min. Hlavně že to dělají ty co byli jejich předkové největší kolonizátoři. Historie mluví za vše. Chce se mě blejt velebnosti.

    • Kdyby Velká Británie nekolonizovala jiné země,tak tam dodnes lezou po stromech,jak opice – Joudo !!

  3. Pokud klečí Anglání ať si klečí oni vý nejlépe proč klečí.Naši hráči by mněli jasně ukázat světu,že nejsme to mi kdo mordoval a zotročoval lidí tmavé pleti.Češi by si mněli v rámci tohoto stupidního rituálu lehnout na záda a oddáchnout.Tím by snad svět pochopil,jak stupidní vynález je tohle poklekávání.My nejsme národ který se choval rasisticky celá staletí od nás se můžou Britové učit co se týká tolerance k lidem jiného národa vzezření výry a barvy pleti nevyjímaje.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Reklama

Oblíbené

Wales si výhrou téměř zajistil postup, Turecko je skoro jistě venku. Zazářil Bale, pak zahodil penaltu

Oba celky potřebovaly k postupu nutně bodovat. Turecko by po úvodní prohře 3:0 další porážka vyřadila, Wales zase před utkáním s Itálií potřeboval bodovat naplno. Nakonec utkání dopadlo lépe pro Baleovu partu.

Záhadná Francie. Proč tým nabitý hvězdami nehraje tak ofenzivně, jak by se čekalo?

Francie je rozhodně jedním z největších favoritů na zisk pro trofej mistra Evropy. Krásný fotbal, spoustu šancí a pohledných akcí ale od Les Bleus nečekejte. Proč? Didier Deschamps totiž sází na týmovost a pevnou defenzivu.

Vitrína dneška: Schick do Euro čítanek, UEFA zdraví nectí

Česká reprezentace vstoupila báječně do bojů o evropský trůn, útočník Patrik Schick gólem z rekordní vzdálenosti 45,5 metrů vstoupil do historie. Skotsko bez hráčů černé pleti umí přijmout porážku důstojně.
Reklama