Reklama

Začátek boje o návrat fanoušků na tribuny. I o tom je letošní Tipsport Extraliga

Že bude mít ekonomická krize způsobená pandemií koronaviru dlouhodobé následky, to je prakticky veřejně známá věc. Chtě nechtě, bude to mít dopad i na naši nejvyšší hokejovou soutěž. Masivnímu odlivu sponzorů se naštěstí, zdá se, kluby vyhnuly, nicméně je tady ještě jedna podstatná věc, o kterou musí Extraliga stále bojovat. Tou jsou fanoušci v arénách.

V posledních letech se Tipsport Extralize po ekonomické části velice dařilo, ruku v ruce s tím šla postupně nahoru i návštěvnost na tuzemských stadionech.

Ještě než koronavirus masivně udeřil na evropský kontinent, mohli být majitelé extraligových klubů doslova nadšeni. Základní část v sezoně 2019/20 byla vůbec divácky nejpřitažlivější, neboť poprvé ve své historii přilákala více než dva miliony diváků. Průměrně si na extraligové stadiony našlo cestu 5724 fanoušků na jeden zápas.

Jenomže právě covid-19 loni vzestupnou tendenci utnul. Na stadiony se dostali pouze diváci z řad partnerů, poté až na finále za velmi přísných protiepidemiologických opatření další fanoušci v omezeném množství.

Letos už je celá situace poměrně příznivější. Do ochozů se mohou dostat fanoušci i ve vyšším počtu. V nezapamatovatelné kombinaci to může být až plná kapacita stadionů.

Jenomže právě nutnost očkování či testů velký počet příznivců návštěvy hokejového utkání raději odradí. Přesný dopad Extraliga pocítila v prvním kole nového ročníku.

Největší zájem na úvodní ligové utkání sezony zaznamenali v Pardubicích, kde dorazilo na hokej 7280 diváků. Fanoušci Dynama vůbec dlouhodobě patří mezi ty nejvěrnější, přestože má klub za sebou poměrně neúspěšné období, co se týče výsledků.

4433 diváků pak navštívilo libereckou Home Credit Arénu, přes čtyři tisíce se přehoupla návštěvnost už jen v Olomouci (4502 diváků), kde nepochybně zvýšil zájem o místní hokej příchod a první vystoupení Davida Krejčího.

Ne příliš velký pokles zaznamenali ve Zlíně. Proti Litvínovu došlo na Zimní stadion Luďka Čajky 3425 diváků. Ostatní zůstali pod hranicí tří tisícovky.

Celkem první kolo nového ročníku Extraligy navštívilo 26 441 diváků, což dělá celkový průměr 3777 fanoušků. To je o 1947 méně, než byla průměrná návštěvnost v rekordní sezoně 2019/20.

Bude zajímavé sledovat, jak se bude návštěva hokejových fanoušků na extraligových stadionech vyvíjet v následujícím období. Je víc než jasné, že kluby čeká ještě velmi náročný boj o své příznivce.

Zdroj: Tipsport Extraliga

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené