Za Stramaccioniho a zahraniční legii dala Sparta milióny a na Kangu nemá? To je mi pěkná pohádka

František Čupr, ředitel letenského týmu, v rozhovoru pro deník iDNES řekl, že si Kanga řekl o podmínky, které Sparta odmítá splnit. Na jednu stranu na to má určitě klub právo, na stranu druhou to vypadá tak, že hráče takového typu ve svém kádru nechce, aby byl v týmu klid.

Zdroj: sparta.cz

Kanga je výborný fotbalista, i když je prostě svůj. Je jiný povahově než jeho spoluhráči, v zápalu hry nezapomene „vytočit“ soupeřovy hráče, ale hlavně je schopen rozhodovat zápasy buď tím, že vstřelí gól sám, nebo jej připraví pro své spoluhráče. Dá se říct, že je pro každé mužstvo, kde hraje, klíčovou postavou.

Jistě hrozí to, že někdy se jeho povahové rysy ve vypjatém zápase projeví ve velké míře a určitě to není ku prospěchu věci. Od toho je v mužstvu trenér a jeho realizační tým, aby hráče psychicky připravili už před zápasem, aby tyto své negativní povahové vlastnosti projevoval v zápase v co nejmenší míře.

Jenže to je to, do čeho se Spartě po zkušenostech se Stramaccionim vůbec nechce, nebo hlavně nestojí mít ve svém kádru takového fotbalistu, kolem něhož se prakticky vše na hřišti točí. Ovšem o tom přece fotbal je. Tým musí mít v kádru někoho výjimečného.

Guélor Kanga má smlouvu do 30. června 2020, ale pokud se ve Spartě nedohodl na dalším fotbalovém pokračování, tak spíše bude přemýšlet nad svým dalším fotbalovým angažmá, než na své poslední fotbalové dny v dresu pražského týmu.

Velkým problémem Sparty je to, že potřebuje úspěch jako sůl, neboť poslední roky byly všechno, jen ne úspěšné. Žádný ligový titul, žádné úspěchy v evropských pohárech a dlouhé potupné čekání na to, že se klub probere z letargie a konečně se zase dostane na výsluní českého fotbalu.

Sportovní ředitel klubu Tomáš Rosický chce postupně kádr omladit, dávat příležitost vlastním odchovancům a hlavně českým fotbalistům. To je sice pěkné, ale takový tým, který už je delší dobu pro smích české fotbalové veřejnosti, musí mít ve svém týmu i velké fotbalové hvězdy. Bez nich to prostě nepůjde.

Vše vypadá tak, že Kangu už ve svém kádru letenský klub prostě nechce. Takové hráče přece nepotřebuje, to je nová strategie vedení. Jestli bude úspěšná nebo ne, to se teprve uvidí, ale schovávat se za tvrzení, že se nechtělo přistoupit na hráčovy požadavky, je poměrně alibistické.

Když Sparta platila ohromné částky, jak za zahraničního trenéra, tak i za mnoho zahraničních hráčů, teď by najednou nebyla schopna zaplatit, třeba i královsky, jednoho hráče, který navíc oproti těm předchozím se dokáže prodat i na hřišti?

Zdá se tak, že se Sparta konečně poučila z předchozích chyb a buduje opět kádr, na kterém se dá dlouhodobě stavět. Nakonec to pomůže i českému fotbalu.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Křetinský Čupr Svoboda Rosický to vedou od 10 k 5 ! Přesně jak se píše v članku za zcela pruměrné kopáče Sparta vyhodila a dál vyhazuje obrovské peníze z okna a pak ji dělá problem dát jedinému nadstandartnímu fotbalistovy dostatečné peníze a “handrkuje se ” o směšných 400 tis.kč ( 15 tis.€) ?! Ať Čupr sebere z nehorazných výplat Dočkala a Rosického po 200 tis.kč měsičně a má na zaplacení Kangy který je 100% rozdílový hráč oproti starému pomalému línému nesoubojovému Dočkalovy o Trávníkovy ani netřeba psát to je těžký pruměr ligy !!

  • Mývale, Kanga je na poměry české ligy nadstandardní hráč, který, když mu zápas sedne, je rozdílový, ale na druhou stranu to není tahoun, na kterého by byl spoleh v každém utkání. Takže souhlasím s Rosickým a Čuprem, že kdyby chtěl pokračovat za stávajících podmínek, tak může, jestli mu dají jinde víc, ať tam jde.

  • Kangu už konečně pusťte pryč to není žádná hvězda!!!buďto se mu chce nebo ne , častěji nechce!!! To samé Turek a další černé hvězdy!!!

  • Mám nápad mývale, co kdybys těch směšných 400k měsíčně platil ty? Moc rád vymýšlíš jak mají ostatní naložit s penězi, tak pojďme nejdřív utratit ty tvé. (které stejně nemáš)

 2. Nejde o to, že na něj nemá. Ale nestojí za to… Kanga je technicky skvělej hráč, ale jeho chybovost je obrovská + neumí vůbec bránt a zavinil spoustu obdržených branek + není oblíbený v kabině. A ještě aby bral 5x tolik co ostatní? To by vážně dobrotu nedělalo. Navíc, nějak moc za Spartu hrát nechce, tak proč se jej měla snažit zuby-nehty udržet? Pokud je Sparta s Kangou na 9.místě tabulky – proč ho držet když to nevytrhne. Často se zminuje golový přínos, ale půlka golů je z penalt…
  Musíme si uvědomit, že Sparta teď hrála 3 zápasy bez Kangy a hrála líp než 2 sezony s Kangou.

  • Herní propad Sparty se datuje přesně od té doby co za ní začal nastupovat Kanga,už to tady píšu poněkolikáté,Kanga není pro SPARTU přínosem,brzdí hru,ztrácí spoustu míčů,všechno chce hrát sám,nebrání,hraje si na hvězdu,kdyby byl opravdu tak dobrej,tak nekope za Spartu,ale za nějaký evropský velkoklub,ale na to on opravdu nemá,je to hrozně přecenovanej hráč,navíc nepoužitelnej do kombinační hry.Další přecenovaný hráč je takzvaný střelec Teteh,jak to oněm může někdo napsat,když dá za sezonu pět branek,to je na střelce žalostně málo,navíc se nemůžu zbavit dojmu,že mu překáží balon,zrovna na něm by Sparta asi fakt stavět neměla.

 3. Robert lže.Herní propad začal od té doby,co ji koupil ten brněnský magor Křetínský.Nákupy hráčů z ciziny jdou za Křetínským.Rosický je na postu dva roky a Millwall na něho svádí neúspěchy i z doby,kdy byl v Anglii.Čupr ve fotbale nikdy nedělal a je to jen další z Křetínského kriplů,který ještě k tomu má své povinnosti v Bratislavě.Jinak Rosického nemohl nikdo ve Spartě nic naučit,nebyl tam nikdo,kdo by to uměl.Ščasný byl jen jméno a byl neschopný,tak ho nic naučit nemohl.A takoví jsou ve vedení Sparty všichni a proto se nic nezlepší.Barceloně trval návrat na špici španělského fotbalu pět let,United se z toho nedostal ani po téměř deseti letech.A to mají daleko větší finanční možnosti než Sparta.Ztratit se je snadné,dostat zpět horší.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

První kapka v moři? Končíme s českým fotbalem, poškozuje naše jméno, oznámil významný sponzor

V souvislosti s korupčním prostředím v českém fotbale se často říká, že dokud do toho budou sponzoři cpát peníze, nic se nezmění. A konečně se objevila odvážná společnost, co se k tomu postavila čelem. Konkrétně se jedná o WEDOS.

Sparta jde do karantény! Testy prokázaly v kádru Letenských covid-19

Sparťanská kabina na nějakou dobu ochoří prázdnotou. Testy totiž prokázaly přítomnost koronaviru mezi členy A-týmu.

Jan Kliment: Werner? Viděl jsem zajímavější hráče. Stuttgartu jsem vděčný za férovou péči

Útočník Jan Kliment se dal zdravotně do pořádku a patří mezi klíčové ofenzivní hráče Slovácka. V rozhovoru pro Ruik zavzpomínal na působení ve Stuttgartu nebo prozradil své cíle do budoucna.