Za oponou českého fotbalu. Další kritik Romana Berbra ve své funkci skončil!

Další kritik Romana Berbra odešel ze své funkce ve FAČR. Tomáš Maruška, dnes už bývalý manažer klubových akademií FAČR, patřil mezi 25 odborníků, kteří nesouhlasili s odvoláním ředitele sportovně-technického oddělení fotbalové asociace Michala Prokeše na konci loňského roku. Na protest se vzdal své funkce, a radši také ukončil své působení v Dynamu České Budějovice, kde pracoval jako šéf fotbalové akademie. „Bylo mi jasně naznačeno, že by mé vyjádření a postoj mohly nadělat Dynamu problém,“ řekl pro Týden.cz Maruška.

Tomáš Maruška. Zdroj: jihoceskyfotbal.cz

Byl jedním z kritiků současného vedení českého fotbalu. Vadilo mu, jak ho nekorunovaný král Roman Berbr ovládá. „Myslel jsem si, že mohu fotbalu pomoci, že mohu své přesvědčení o způsobu výchovy implementovat v praxi, že mohu pomoci svou prací ve vysokých funkcích fotbalu, ale pochopil jsem, že nemohu,“ konstatoval Maruška, který byl manažerem klubových akademií FAČR.

„Je to stejně o úzké skupině lidí, kteří jednají ne na základě racionálních faktů, ale pouze svých mocenských zájmů. Alespoň takhle to dle všeho dění, co se kolem nás, úzké skupině lidí na úseku talentované mládeže FAČR a šéftrenérů regionálních akademií odehrálo, cítím a vnímám. Jak s námi bylo jednáno, jak bylo jednáno i s mými kolegy,“ dodal smířlivě.

Maruška byl jedním z 25 odborníků, kteří byli proti odvolání ředitele sportovně-technického oddělení fotbalové asociace Michala Prokeše na konci loňského roku. Tehdy ještě proti vrcholným představitelům v čele českého fotbalu bojoval, teď už také kapituloval. „Bylo to mé svobodné rozhodnutí, protože jsem pochopil, že ta práce nemá smysl,“ pravil.

Fotbalisté Českých Budějovic míří do první ligy. Zdroj: dynamocb.cz

A vzhledem ke svému opozičnímu názoru radši opustil všechny pozice, které v českém fotbale zastával. Maruška byl mj. předsedou komise mládeže a členem výkonného výboru Jihočeského kraje či šéfem fotbalové akademie Českých Budějovic. „Bylo mi totiž taktně naznačeno, že by můj postoj mohl nadělat klubu problémy,“ vysvětlil.

I přes všechna negativa, našel v sobě ještě chuť, jak bojovat proti pletichám. „Nabyl jsem přesvědčení, že změnu, pokud ji fotbal chce, lze udělat jen tím, že se začneme zajímat hlavně o svůj okresní fotbalový svaz, ve kterém působíme.”

“Protože ti volí vedení FAČR a dnes je tam drtivá většina rozhodčích a delegátů, kteří většinou volí jako jeden člověk bez svého úsudku. I když to nejsou zlí lidé. Zkrátka tak to cítím,“ uzavřel Maruška.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. upřímně k danému rozhovoru….”odborníků” jako je Tomáš Maruška je ve fotbalovém prostředí dalších 5000. A jako p. Prokeš…..rozkladač prostředí a sebestředný egoista tlučhuba???….to jich je mnoho výrazně lepších

    • Pájo, ono je jedno, jestli odborník nebo “odborníků” je v našem fotbale všude dost. V tomto případě ale napadáte lidi, kteří si dovolili oponovat Berbrovi, který si přivlastnil celý český fotbal. Tomu se po roce 1989 začalo říkat totalita, dnes se tomu říká Berbrovina.

  2. Lidi to je potupa,Berbr si dělá s našim fotbalem co chce a nikdo nic neudělá ,všichni zalezou pod stůl a hulej a hulej

  3. Berb bude špinit ligu do natáhnutí brkou…Je až zarážející, že mu vše prochází. Smutné!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Ronaldo je vyšetřován kvůli návratu do Itálie s pozitivním testem na Covid-19

Vincenzo Spadafora, italský ministr sportu, kritizuje Cristiana Ronalda, který se rozhodl odletět zpět do Itálie poté, co měl pozitivní test na koronavirus během mezinárodního utkání s Portugalskem.

Fede Valverde se pomalu stává klíčovým hráčem Realu Madrid. Kde se vzal a jakou má zvláštní přezdívku?

Federico Valverde v sobotním El Clasicu poslal Real Madrid do vedení a španělská média ho označila za muže zápasu. La ligu moc nesledujete a nevíte o koho jde? Tak si 22letého Uruguayce rychle zapamatujte, pomalu totiž přebírá otěže madridské zálohy a potenciál má skutečně obrovský.

Vrba do Baníku? Pod Kozlem to nešlape, majitel Brabec již o něj dříve několikrát zájem projevil

V minulosti se Vrba vyjádřil v tom smyslu, že by si jednou znovu rád zatrénoval blízko jeho rodišti v Ostravě. Nadešel teď po vyhazovu z bulharského Ludogorets Razgradu ten pravý čas na splnění tohoto přání?