Spojte se s námi


Extraliga

Za kolik kde na čtvrtfinále? Nejdražší vstupenky mají v Třinci. Na Dynamo i za dvě stovky

Osm posledních mohykánů bude bojovat ve čtvrtfinále play-off Tipsport Extraligy o další krok směrem k Masarykově poháru. Klíčová část sezony láká na tribuny také početný zástup fanoušků. Dá se očekávat, že teď už budou diváci atakovat kapacitní limity jednotlivých stadionů. Na kolik je ale tahle zábava s nálepkou play-off vyjde?

Publikováno

dne

Osm posledních mohykánů bude bojovat ve čtvrtfinále play-off Tipsport Extraligy o další krok směrem k Masarykově poháru. Klíčová část sezony láká na tribuny také početný zástup fanoušků. Dá se očekávat, že teď už budou diváci atakovat kapacitní limity jednotlivých stadionů. Na kolik je ale tahle zábava s nálepkou play-off vyjde? I letos jsme pro vás připravili kompletní přehled.

Jedno je jisté. Jak bude postupně letošní ročník Tipsport Extraligy gradovat, zároveň poroste poptávka po vstupenkách a zároveň půjdou nahoru i ceny lístků. Pokud by někdo chtěl navštívit v play-off všechny zápasy svého týmu, bude muset sáhnout poměrně hluboko do kapsy.

KDE A ZA KOLIK?

Nejdražší destinací je pro čtvrtfinálové souboje Třinec. Nejlevnější vstupenka tam vyjde do sektoru na stání za 280 Kč. Bez nároku na sedadlo zaplatíte více už jenom na Kometu nebo Spartu. V hlavním městě republiky se do tzv. kotle dostanete dokonce za 440 Kč, což je nejvíc ze všech osmi stadionů.

V třinecké WERK ARÉNĚ zaplatíte nejvíce za sezení. Nejvyšší cena lístků na nejatraktivnější místa činí 550 Kč. Za stejnou cenu můžete koupit lístek na hokej i v Pardubicích. Jenomže zatímco Dynamo má vstupenky na sezení i za 250 Kč, v Třinci nejnižší hodnota začíná na 450 Kč.

Pokud ale třinecký fanoušek hodlá navštívit obě utkání, pak zaplatí za sedadlo zvýhodněnou cenu, a to 235 Kč do sektorů za brankou a v rozích, 450 Kč na dlouhé tribuny.

Možnost zakoupit vstupenky na oba zápasy za zvýhodněnou cenu nabízí také Vítkovice. Jedno utkání vyjde místní fanoušky na 369 Kč, pří nákupu vstupenek na oba úvodní zápasy čtvrtfinálové série pak vyjde jeden lupen na 330 Kč.

Celkově vyjde nejlevněji návštěva hokejového zápasu v Olomouci. I s ohledem na nižší divácký komfort tam pořídíte lístek na stání za 250 Kč, na sezení pak koupíte lístek v rozmezí od 320 do 390 Kč.

CENY LÍSTKŮ PRO ČTVRTFINÁLE TELH 2023

HC Dynamo Pardubice
Sezení: 250 Kč – 550 Kč
Stání: 200 Kč

HC Vítkovice Ridera
Na jeden zápas: 369 Kč
Na dva zápasy: 659 Kč

HC Sparta Praha
Sezení: 440 Kč – 540 Kč 
Stání: 440 Kč

Mountfiled HK
Sezení: 310 Kč – 490 Kč
Stání: 220 Kč

Bílí Tygři Liberec
Sezení: 390 Kč – 430 Kč
Fanclub: 300 Kč

HC Oceláři Třinec
Sezení: 450 Kč – 550 Kč
Sezení dva zápasy: 740 Kč – 900 Kč
Stání: 280 Kč
Stání na dva zápasy: 460 Kč

HC Kometa Brno
Sezení: 500 Kč
Stání: 300 Kč

HC Olomouc
Sezení: 320 Kč – 390 Kč
Stání: 250 Kč

Čtvrtfinále play-off hokejové Tipsport Extraligy startuje už tento pátek 17. března úvodními dvěma zápasy. Vítěz základní části Dynamo změří síly s Olomoucí, do Vítkovic přijede brněnská Kometa. V případě, že se na stadion nedostanete, můžete prakticky všechny zápasy sledovat na obrazovkách ČT Sport a O2 TV Sport.

Vrchol vyřazovacích bojů je naplánován na druhou polovinu dubna. První finálový duel proběhne v úterý 18. dubna. Případný zápas číslo sedm je na programu v neděli 30. dubna.

V našem přehledu se můžete podívat na kompletní nadcházející program play-off Tipsport Extraligy, včetně rozepsaných dvojic pro čtvrtfinále.

Zdroj: Tipsport Extraliga

Reklama

Extraliga

Zvučná posila pro Mladou Boleslav! Přichází zkušený finský reprezentant

Hokejová Mladá Boleslav v letošním přestupním období vůbec nešetří novými posilami. Bruslařský klub si plácl s finským útočníkem Juhamatti Aaltonenem, kterého jsme mohli sledovat v národním týmu.

Publikováno

dne

Hokejová Mladá Boleslav v letošním přestupním období vůbec nešetří novými posilami. Bruslařský klub si plácl s finským útočníkem Juhamatti Aaltonenem, kterého jsme mohli sledovat v národním týmu.

Juhamatti Aaltonen se stal již osmou letní posilou bruslařského klubu. Tento sedmatřicetiletý finský útočník naposledy působil v Jukuritu.

184 centimetrů vysoký Aaltonen se může pochlubit bohatou klubovou a reprezentační kariérou. Středočeský klub je pro něj už desátým. Také si zahrál čtyřikrát hokejovou Ligu mistrů.

Klubová kariéra

Svou kariéru nastartoval v Kärpät Oulu. Kde získal dva mistrovské tituly v letech 2007 a 2008. Poté se stěhoval do Lahti, kde si výbornými výkony vybojoval místo v ruském Magnitogorsku.

Jenže v KHL se moc neprosadil. Tak po dvou letech šel hrát švédskou ligu za Rögle, ve kterém si připsal nejbohatší bodovou sezónu v kariéře. Na sezónu se vrátil do Kärpätu, kde se stal dokonce nejlepším hráčem play-off.

Na dva roky byl opět součástí KHL, jelikož hrál za Jokerit. Po tomto angažmá hrál v hlavním městě Finska. V následující sezóně přišel návrat do Rögle, jenže v průběhu ročníku odešel do švýcarského Bernu. Tam odehrál pouze pět zápasů a opět měnil působiště, když zamířil do švédské Skelleftey.

Hokejový cestovatel se však vrátil do dvou klubů Kärpät a Lahti. Před minulým ročníkem přijal nabídku Jukuritu, zde byl i kapitánem. V květnu letošního roku kývl na nabídku Mladé Boleslavi.

Reprezentace

V národním týmu odehrál několik desítek utkání. Ve svém životopise má zapsané účasti na pěti světových šampionátech. Na kterých si připsal celkem 24 (7+17) kanadských bodů. Naposledy se v reprezentaci objevil v roce 2023 na švédských hokejových hrách.

Od Aaltonena si sportovní ředitel Martin Ševc slibuje zkušenosti. Ty by měl předávat do relativně mladého týmu. „Juhamatti má už ledacos za sebou, ale pořád je velmi odhodlaný a má zájem zkoušet nové věci,“ dodává Ševc na adresu útočníka pro klubový web.

Juhamatti se především těší na český styl hokeje. „Mladá Boleslav o mě projevila zájem a já si řekl – proč ne? Českou extraligu jsem nikdy nehrál, ale vždycky se mi líbila. Líbí se mi, jakým stylem Češi o hokeji přemýšlí,“ říká Aaltonen pro klubový web.

Zdroj: BK Mladá Boleslav

Pokračovat ve čtení

Extraliga

Petr Jelínek si nakonec v nové sezóně za plzeňskou Škodovku nezahraje! Míří za životní nabídkou do zámoří

Zkušený osmatřicetiletý útočník a odchovanec pražské Slavie přestoupil z Liberce do Škody Plzeň, jenže za západočeský klub nakonec ani nenastoupí, protože přijal atraktivní zámořskou štaci.

Publikováno

dne

Zkušený osmatřicetiletý útočník a odchovanec pražské Slavie přestoupil z Liberce do Škody Plzeň, jenže za západočeský klub nakonec ani nenastoupí, protože přijal atraktivní zámořskou štaci.

Po konci minulé sezóny Petrovi Jelínkovi skončila smlouva u Bílých Tygrů Liberec. Na další štaci nečekal dlouho. Na dva roky se upsal plzeňské Škodovce. Za tu nakonec překvapivě ani nenastoupí.

Přijal totiž atraktivní pozici u týmu z NHL. Nově bude dělat skauta pro elitní klub Los Angeles Kings. „Přišla taková nabídka, která se prostě neodmítá,“ vysvětluje pro klubový web.

Tímto krokem nadobro ukončuje svoji bohatou profesionální hráčskou kariéru, v níž především nastoupoval za Slavii a Liberec.

Těšil jsem se na angažmá v Plzni a měl od něho i od sebe velká očekávání. I především kvůli indiánům je to pro mě o to těžší, protože mě mrzí, do jaké role jsem je dostal,“ uzavírá své vysvětlení pro web Škodovky.

Pro celý plzeňský klub to je obrovská komplikace. Bude muset sehnat za Jelínka náhradu do podobné role. To je ale v tento termín obrovsky složité.

„Pro náš tým je to pochopitelně velmi citelný zásah, který nyní musíme řešit, což pro nás představuje velkou výzvu. Jsem ale zcela přesvědčený, že to zvládneme,“ vzkázal Martin Straka pro klubový web.

Zdroj: HC Škoda Plzeň

Pokračovat ve čtení

Extraliga

Nezůstat stát na jednom místě a dostat Indiány zpět na vrchol, zní z úst všech činovníků klubu plzeňské Škodovky

Hokejové Plzni se hrubě nepovedly poslední tři ročníky Tipsport extraligy, když jim pokaždé sezónu ukončil soupeř v předkole play-off. A tak především Martin Straka vycítil, že se v celém klubu budou muset dít velké změny.

Publikováno

dne

Hokejové Plzni se hrubě nepovedly poslední tři ročníky Tipsport extraligy, když jim pokaždé sezónu ukončil soupeř v předkole play-off. A tak především Martin Straka vycítil, že se v celém klubu budou muset dít velké změny.

Vedení klubu nejdříve zveřejnilo seznam hráčů, kteří se budou loučit s plzeňskou kabinou. Ztráty to byly velmi citelné, brankoviště opustil Miroslav Svoboda, který nově bude hájit branku finského Vassan Sport. Do mateřského Litvínova se vrátil bek Marek Baránek a změnu prostředí si vyžádal také Vojtěch Budík, i když s tímto faktem klub úplně nebyl ztotožněn.

„U Vojty Budíka mě zklamalo, že odchází. Byl dlouho zraněný, fyzioterapeut a kondiční trenér se o něj perfektně starali. Myslím, že nám to měl vrátit, ale rozhodnul se jinak,“ uvedl pro iSport na adresu beka boss Martin Straka.

V ofenzivní části také došlo k velkým odchodům důležitých hráčů. Po dvou letech míří zpět domů, tedy do Švédska, Ludwig Blomstrand, jiné extraligové angažmá šel do Mladé Boleslavi zkusit Filip Suchý. Obrovskou útočnou ztrátou je bezesporu odchovanec Petr Kodýtek, kterého si i přes zranění nohy vyžádal elitní finský klub Ilves. A v neposlední řadě vedení neprodloužilo smlouvu s tvrdým útočníkem Samem Bittenem.

První obrovská posila byla již vyřešena v průběhu sezóny a to v podobě návratu 32letého odchovance Škodovky Jakuba Lva. Jenže tím posilování jen tak nekončilo, v prvním květnovém týdnu bylo představeno hned 7 posil.

Poprvé se fanouškům představil 194 centimetrů vysoký slovenský brankář Samuel Hlavaj. Následující den přišla překvapivá posila do defenzivy, ale o to více zkušená a tou se stal Aleksi Laakso, jehož poslední působení sahá do finského Ässatu.

„Optal jsem se i českých hráčů, kteří hrají ve finské lize, a všichni mi Plzeň po hokejové stránce doporučovali,“ řekl Laakso pro klubový web při příchodu.

Poté se ze stadionu fotbalové Chelsea přihlásil 21letý útočník a odchovanec pardubického Dynama Ondřej Matýs. Další dvě nové akvizice přistáli před plzeňský zimák z Prostějova, z hostování se vrátil Daniel Malák a do útoku přišel Filip Jansa. V řešení byl i Jan Slanina, ale kvůli ‘‘zradě‘‘ se smlouvou ze strany Jestřábů do Plzně s největší pravděpodobností nezamíří.

Příjemné sobotní ráno všem fanouškům připravil Tomáš Dujsík, kterému se mimořádně povedla sezóna v Olomouci a vysloužil si tak tříletý kontrakt v Plzni. Zkušenosti do relativně mladého kádru přišel předávat 38letý centr Petr Jelínek.

„Dlouhodobě se v organizaci odvádí výborná práce a hraje se kvalitní hokej. Je to pro mě nová výzva,“ vychvaluje pro klubovou kameru plzeňský klub Petr Jelínek.

Letní přípravu s týmem také zahájili mladíci Marek Soukup a Adam Benák.

Nejspíše nejdůležitější posilu představilo vedení klubu v čele s Martinem Strakou v půlce měsíce května. Straka si totiž plácl se západočeskou společností, kterou je Autocentrum Jan Šmucler. Samotný majitel autocentra přebral 50 % podílu klubu.

„Martin je hokejovou legendou a hokeji rozumí jako málokdo, proto mu chceme pomyslně uvolnit ruce, aby se mohl více soustředit na sportovní záležitosti. Já s Miroslavem Bláhou budeme klub řídit po jeho obchodní a provozní stránce,“ říká pro web Škodovky nový vlastník Jan Šmucler.

Naopak u klubu skončil už bývalý obchodní manažer Rudolf Matějka.

Aby toho nebylo málo, Indiáni představili v tomto týdnu dva obrovské návraty do plzeňského prostředí. Z Kladna přišel velký srdcař Miroslav Indrák a z litvínovské Vervy si to namířil zpátky domů Petr Straka. A to zdaleka není vše, Vlasák se Strakou ještě totiž hledají v zahraničí rozdílového útočníka, takže fanoušci tohoto sympatického klubu ze západu Čech se mohou těšit minimálně na jedno další posílení.

Zdroj: HC Škoda Plzeň, iSport

Pokračovat ve čtení

Oblíbené