Z minima maximum! Slavia si z Londýna veze remízu 1:1

Slavia zvládla první zápas čtvrtfinále Evropské ligy a ze svatostánku Arsenalu si do Prahy odváží skvělou remízu. Vzhledem k tomu, že se Slavia většinu zápasu bránila a přežila nemožné, remízu 1:1 bere všemi deseti.

Zdroj: SK Slavia Praha

Úvod zápasu byl z obou stran opatrný, první šance přišla až ve 14. minutě, kdy Lukáš Provod těsně přestřelil bránu Arsenalu. Od té chvíle byli lepší domácí, ve finální fázi ale zbytečně zmatkovali.

Poprvé Arsenal zahrozil až ve 28. minutě, kdy Alexandre Lacazette mířil nad.

Minutu nato měl tutovku Bukayo Saka, levačkou však minul. Ve 36. minutě to zkusil zpoza vápna Peter Olayinka, trefil ale pouze střed brány. Ve 39. minutě se blýskl Ondřej Kolář, když parádním zákrokem zneškodnil hlavičku Roba Holdinga.

To byla poslední šance první půle, do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

Druhou půli otevřela střela Williana z přímého kopu, která orazítkovala pravou tyč. V 57. minutě se po brejku do velké šance dostal Jan Bořil, Bernd Leno si ale poradil. V 61. minutě šel po obrovské chybě Oscara Dorleyho sám na Koláře Lacazette a lobem trefil pravou spojnici.

Arsenal byl i nadále aktivnější, v 75. minutě mířil o kousek vedle Thomas Partey. Minutu nato měl gól na noze Petr Ševčík, poloprázdnou svatyni však minul.

Závěr zápasu bavil, v 79. minutě měl velkou šanci střídající Pierre-Emerick Aubameyang, z voleje ale opět minul. O tři minuty později to zkusil Gabriel Martinelli a jen o pár čísel přestřelil.

V 85. minutě se Arsenal dočkal. Nicolas Pepe unikl Davidu Zimovi a propálil Koláře. Slavia však přeci jen odpověděla. Po rohovém kopu se míč dostal k Holešovi, který poslal míč za záda Lena. Slavia tak odjíždí z bodem za remízu 1:1.

Zdroj: UEFA

1. Po rohovém kopu si míč do vlastní sítě srazil Pepe. Branka byla nakonec připsána Tomáši Holešovi.
    Co to je za sračku ?

2. Dobrý večer, vážený pane redaktore, asi jste utkání neviděl. Vyrovnávací gól SK Slavia Praha padl po rohovém kopu, kdy v pokutovém území sice míč tečoval útočník Arsenalu Pepe, ale míč pouze přizvedl, a špičkově hlavou, když zavíral zadní tyč dal hlavou gól Tomáš Holeš. Je smutné, že CZ klub hraje tak vysoko prestižní Evropskou soutěž, a zde si nedáte pozor, jak padla pro CZ tým vyrovnávací branka.

• Ještě bych dodal, že to, co p. redaktor označil za Lacazettův “lob”, mělo s lobem společného jen to, že balón letěl vzduchem… a poloprázdnou svatyni při střele Ševčíka viděl taky asi jenom on.

• Omlouvám se pane Planeta, ale gól jsme s rodinou hodně slavili a já špatně viděl opakovaný záběr. Jednoduše jsem to v euforii viděl zle. Chyby dělá každý. Jinak za lobem si stojím a poloprázdná brána byla, protože gólman se zvedal a Ševčík měl čas to dát kam chtěl.

3. Vzhledem k předvedené hře je to super výsledek. Absence “Olega” a Simona vzadu byla opravdu hodně znát. Tolik šancí si snad za zápas proti Slavii nevytvořila ani Barcelona. Ale Arsenal bude kousat hodně i v Praze.

4. Neuvěřitelná klika Slavie která byla zralá na 4 goly ale na to se nikdo ptát již nebude ! Platí 1-1 což by mohla Slavie doma dotahnout k postupu což by byl obrovský uspěch pro Český klubový fotbal i když se to zaslepencum ovcím Rosického libit nebude ! Ale všuchni rozumní ať fandíme Spartě Bohemce Baníku Plzni atd. musíme uznat že holt Slavie si za poslední 4 roky udělala obrovské jméno v Evropě díky skvělým výsledkum proti atraktivním soupeřum – o tom se muže Spartě pod Kotalíkem či nyní pod Rosickym jen zdát – nevěřim že pod Rosickym by Sparta hrála skupinu LM + 3x postoupila do jarních boju v EL to vše během 4 let ( 2.5 roku pod Rosickym zatim velké nic) !

• Možná ještě Rosický klečí o modlí se za zázrak. Jinak ať vyhraje v derby fotbal a lepší mužstvo 🙂 🙂 🙂

• Pepe souhlas ale bez diváku to neni ono ☹ To je prostě nuda všechny fotbaly hlavně v těch zápasech kdy by byly stadiony vyprodané a fanoušci dělali parádní atmosferu☹ Tak snad bude derby koukatelné a padnou alespoň 2 goly – tak že 0-2 😊

• Na to, jak se tvrdilo, že Arsenal ligu vypouští a soustředí se na EL, tak to včera moc nevypadalo 🙂 A být Slavii, proti Spartě nasadím béčko, nechám odpočinout klíčové hráče a ukážu Spartě, která vesměs fandila Arsenalu, že jsou to poslední, co je zajímá 🙂 Současných 14 bodů náskok je celkem slušné 🙂

• Tak všichni bohužel víme že o titulu je rozhodnuto a nic by na tom nezměnila výhra Sparty v derby ☹ Nevěřim že ze zbývajicích zápasu by byla Sparta 100% za 3 body a Slavie by ještě 3× někde prohrála…… Já bych byl spokojen za 3 body v derby + vítězství v domacim poháru a udržení 2.místa v lize😊 Přes léto vyrazit těch 6-8 nekopu přivést konečně 4 výborné fotbalisty mladé zdravé rychlé běhavé technicky zdatné a sezona 2021/22 bude patřit ACS !

• Ještě bych dodal že Slavisti hráli bez 2 opor obrany Kudely a Deliho a přesto uhráli ukopali ten to výsledek !!

5. Když 30.7.1966 hrála Anglie finále MS, tak slavný skotský fotbalista MU (m.j. Zlatý míč 1964) hrál golf a pravil: “…ti parchanti mi zkazili celé odpoledne…”

6. No dívat se na to nedalo. Nekonečná nuda. Holt když nepraskej lebky, když se nenadává do černejch opic a když se neboxuje v tunelu, je to o ničem.

Kúdela je zpět! Proti Liberci podal výborný výkon a gólem rozhodl o výhře Slavie

Slavia zvládla zápas v Liberci a do Prahy si odváží všechny tři body. Jediný gól vstřelil z pokutového kopu Ondřej Kúdela, jinak byl zápas hodně soubojový a mnoho šancí k vidění nebylo.

Velký fotbalový zvrat! Nejlepší kluby Evropy se dohodly na vzniku Superligy

Fotbal již nebude takový, jaký ho známe. Kvůli lepším finančním možnostem se nejlepší evropské kluby dohodly na vzniku Superligy, která jim nabídne zajímavou konfrontaci a mnohem vyšší výdělky.

Třineckou ocel se pokusí překousnout Bílý Tygr. Startuje finále Extraligy!

Od posledního finálového utkání v české Extralize uběhlo už 721 dní. Ani po tak dlouhé době si však nebude vrchol sezony užívat někdo jiný. Třinec a Liberec spolu svedou další válku o Masarykův pohár. Kdo je favorit?