Z českých sázkovek jsem často zklamaný, říká e-sport sázkař Johnny

Sázkový servis Johnny E-sport patří k nejúspěšnějším svého druhu na českém a slovenském trhu. Na největší tuzemské verifikační platformě SportBreak, kde působí od listopadu 2020, se prakticky okamžitě zařadil mezi top 3 nejlépe hodnocené servisy a pravidelně dosahuje výborných výsledků v zelených číslech.

Zdroj: Playzone

Jak už název servisu napovídá, soustředí se primárně na sázky v oblasti e-sportu, konkrétně na hru Counter Strike: Global Offensive, ve které se dříve účastnil soutěžních zápasů za jeden z českých týmů.

Mezi jeho tipy bychom nicméně našli i League of Legends nebo tradiční sporty jako fotbal nebo šipky. Na to, jak se dá na e-sport ziskově sázet a jaká je situace na českém sázkovém trhu, jsme se Johnnyho zeptali v krátkém rozhovoru. 

Sázkařsky se věnuješ především CS:GO, občas ale zabrousíš i do jiných odvětví a vsadíš si třeba na fotbal. V čem jsou podle tebe hlavní rozdíly mezi sázením na e-sporty a na tradiční sporty?

Tím, jak se mění generace a čím dál více lidí zná e-sport, tak samozřejmě roste i jeho popularita. Momentální situace s covidem tomu pomohla ještě více a lidé to začínají poznávat.

Rozdíly nejsou podle mého názoru velké, e-sport musíte sledovat a mít nastudovaný úplně stejně jako například fotbal. V tomto to je podle mě dosti podobné.

Já se jako bývalý hráč dokážu lépe vcítit do situace a lépe odhadnout situace a pravděpodobnost vítězství. To je můj názor. Takže rozdíly žádné velké nevidím.

S hraním CS:GO máš bohaté zkušenosti, zúčastnil jsi se například mistrovství ČR. Je z tvého pohledu aktivní znalost e-sportů pro jejich úspěšné sázení klíčová, nebo lze být dlouhodobě ziskový i bez ní?

Podle mého názoru to není vyloženě nutnost, ale je to velká výhoda. Lze být ziskový i bez toho, ale stojí to mnoho času a úsilí. 

Jak jsi celkově spokojený s nabídkou českých sázkových kanceláří na e-sportové příležitosti? Myslíš si, že se sázkovky už dostatečně přizpůsobily rostoucí popularitě e-sportu, nebo pořád v některých oblastech tápou?

Budu upřímný, jsem často zklamaný. České sázkovky mi často nedovolují sázet všechny možné tipy sázek jako v zahraničí. Můj odhad je, že fungují tak na 50 %.

Nabídka by mohla být dvakrát větší, sázkovek na e-sport existuje v zahraničí mnoho. Na druhou stranu, každým měsícem se situace trochu zlepšuje. Když porovnám situaci například před 3 roky, je to nebe a dudy.

Od listopadu verifikuješ své tipy na platformě SportBreak, kde jsi se rychle zařadil mezi jeden z nejúspěšnějších servisů. Proč jsi se rozhodl nabízet své tipy veřejnosti? Případně, proč sis k tomu vybral právě SportBreak?

Své tipy nabízím už cca rok přes můj Instagram profil. Nejdříve jsem své tipy sdílel s kamarády, později se díky mé úspěšnosti přidávali další a další, proto jsem se rozhodl založit Instagram pro lepší komunikaci. 

Kluci ze SportBreaku mi jednou napsali, jestli u nich nechci verifikovat. Nejdříve jsem o to neměl zájem. Jel jsem si to sám a neměl potřebu ještě někam dávat tipy.

Potom se mi to uleželo v hlavě a nakonec jsem majitele kontaktoval s tím, co to pro mě bude mít za výhody a co to přinese klientům. Nyní zpětně mohu říct, že to byl jeden z nejlepších kroků v růstu. SportBreak mi pomáhá v mnoha věcech, nemusím se starat o administraci, faktury ani posílání tipů, vše je jednoduché.

Verifikaci jsem zvolil z jednoho velkého důvodu. Chtěl jsem dokázat lidem, že se dá opravdu dlouhodobě vydělávat na e-sport sázkách. A taky ukázat, že jsem fér, nemanipuluji s tipy a vždy komunikuji s klienty na rovinu. SportBreak mi pomohl, aby mi lidé věřili.

Máš podobný nick jako The Johny, známý streamer a hráč série FIFA, ve které reprezentuje pražskou Spartu. Jaký je tvůj vztah k fotbalu a hrám jako FIFA?

Odmala fotbal sleduji a než se dalo sázet na e-sporty, sázel jsem nejvíce právě na něj. Fotbal sleduji pravidelně, mohu se přiznat, že jsem fanoušek pražské Sparty. Zároveň sleduji i Slavii, proto nejvíce tipů míří na pražské týmy.

Za tu dobu si myslím, že dokážu odhadnout výkonnost těchto dvou týmů. Do mých 22 let jsem fotbal hrál dokonce i aktivně za regionální tým.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Kúdela je zpět! Proti Liberci podal výborný výkon a gólem rozhodl o výhře Slavie

Slavia zvládla zápas v Liberci a do Prahy si odváží všechny tři body. Jediný gól vstřelil z pokutového kopu Ondřej Kúdela, jinak byl zápas hodně soubojový a mnoho šancí k vidění nebylo.

Velký fotbalový zvrat! Nejlepší kluby Evropy se dohodly na vzniku Superligy

Fotbal již nebude takový, jaký ho známe. Kvůli lepším finančním možnostem se nejlepší evropské kluby dohodly na vzniku Superligy, která jim nabídne zajímavou konfrontaci a mnohem vyšší výdělky.

Třineckou ocel se pokusí překousnout Bílý Tygr. Startuje finále Extraligy!

Od posledního finálového utkání v české Extralize uběhlo už 721 dní. Ani po tak dlouhé době si však nebude vrchol sezony užívat někdo jiný. Třinec a Liberec spolu svedou další válku o Masarykův pohár. Kdo je favorit?