Reklama

Youtuber Jake Paul se opět trefuje do šéfa UFC: Je čas začít bojovníky platit spravedlivě

Jake Paul rozhodně nepatří mezi nejpopulárnější osoby pohybující se v bojových sportech. O tom se ostatně sám přesvědčil, když navštívil turnaj UFC 261, kde jej uráželi všichni fanoušci v zaplněné aréně. Nyní si ale trefně rýpl do šéfa UFC.

Zdroj: Mr-unknown-man, CC BY-SA 4.0

Youtuber Jake Paul za sebou má tři boxerské zápasy, ve všech třech vyhrál. Ten třetí však byl prozatím tím největším. Boxoval totiž s bývalým zápasníkem UFC a šampionem několika významných MMA organizací Benem Askrenem.

Askren nikdy neoslňoval svými boxerskými dovednostmi. Naopak. Dost možná to byl vůbec jeden z nejhorších boxerů v historii UFC. Přesto se obecně očekávalo, že by i vzhledem k tomu, kolik ran dokázal během své kariéry ustát, mohl Paula v klidu porazit.

Jenže se tak nestalo a Askren šel už v prvním kole k zemi. A krom výhry si Paul vychutnává také pořádnou finanční injekci, kterou se nezapomíná chlubit.

„Ve svém třetím zápase jsem vydělal víc, než jakýkoliv zápasník v UFC. Možná je na čase začít zápasníkům spravedlivě platit. Nikdo se pak nemůže divit, když chtějí raději boxovat,“ adresoval Paul vzkaz šéfovi UFC, jímž je Dana White.

„Říkáš, že děláš zápasy, které chtějí lidé vidět. Tak udělej zápas Jones vs. Ngannou a oběma dej výplatu 10 milionů dolarů a podíl z PPV. Proč jsou zápasníci v UFC tak málo placení? Proč já si vydělal za 3 zápasy víc, než kdokoliv v UFC, když nepočítám McGregora s Khabibem? Já to moc dobře vím,“ dodal Paul.

Youtuber tak narážel na fakt, že White odmítl zaplatit legendárnímu Jonu Jonesovi 30 milionů dolarů za zápas s šampionem těžké váhy Francisem Ngannou. Namísto toho bude mít Ngannou jiného soupeře a Jones si zřejmě ještě nějakou dobu na další zápas počká.

Jak tedy fanoušci na UFC 261 Paula uráželi, tak nyní by mu zřejmě tleskali. Dlouho se totiž mluví o tom, jak málo jsou zápasníci UFC placení. Své o tom ví i bojovníci z České republiky či ze Slovenska, příkladem budiž David Dvořák či Ludovít Klein.

Zdroj: CBS Sports

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené