Spojte se s námi

Bundesliga

Wolfsburg musí hledat nového trenéra! Labbadia nechce prodloužit smlouvu

Zveřejněno

dne

Bruno Labbadia, jemuž končí v létě smlouva, se rozhodl s Wolfsburgem svou budoucnost neprodloužit. O této skutečnosti se v médiích spekulovalo delší dobu, nyní to je již oficiální a Die Wölfe si budou muset hledat náhradu.

Embed from Getty Images

Labbadia přišel do klubu v únoru 2018, aby pomohl Wolfburgu zachránit se v Bundeslize. To se mu nakonec přes baráž podařilo. Letošní sezonu pak se svými svěřenci nezahájil úplně nejlépe a dá se říci, že v prvních měsících nynějšího ročníku Bundesligy patřil Wolfsburg mezi menší zklamání. To se však změnilo, jelikož klub dostal do velice dobré formy a aktuálně bojuje o místa zaručující kvalifikaci do evropských pohárů. Ztrácí pouhé tři body na Leverkusen, který je na šesté příčce.

„Chtěl bych poděkovat klubu, ale především týmu za fantastické a intenzívní měsíce. V posledních týdnech jsem přemýšlel nad svou budoucností a došel jsem k rozhodnutí, že už VfL Wolfsburgu nebudu od léta k dispozici. Další spolupráce by pro klubu byla smysluplná jen tehdy, docházelo-li by k trvalé odborné diskusi mezi funkcionáři klubu po celou sezónu. V tomto se naše představy na sto procent neshodovaly, proto jsem došel k tomuto rozhodnutí,“ komentuje své rozhodnutí kouč Wolfsburgu.

Společně s Labbadiou končí v klubu oba jeho asistenti a také kondiční trenér. Výhodou pro Wolfburg rozhodně je, že má do nové sezony poměrně dost času, aby se rozhlédl po rovnocenné náhradě.

Reklama
Klikněte pro komentář

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Reklama
Reklama

RUIK © 2017-2019