Reklama

Wimbledon povolí víc fanoušků, na finále může být vyprodáno

Velká Británie se díky zlepšující pandemické situaci může posunout v divácké návštěvnosti sportovních utkání a turnajů. A výjimkou nebude ani třetí Grand Slam letošní tenisové sezony, Wimbledon. Do All England Clubu se hráči vrací po roční pauze.

Zdroj: Spiralz, CC BY 2.0

Pozitivních zpráv nikdy není dost. A po French Open, kde měli hráči až na noční session diváckou podporu, si užijí diváci ten nejlepší tenis i na trávě.

V londýnském tenisovém klubu, který patří mezi nejslavnější na světě, bude moci být až 50 % kapacity. To by mělo znamenat necelých 20 tisíc fanoušků.

A aby toho nebylo málo, na finále by se na centrální dvorec měla dostat plná kapacita 14 979 diváků.

Ti před dvěma lety sledovali neuvěřitelné vyvrcholení 133. ročníku mezi Novakem Djokovićem a Rogerem Federerem, které skončilo až tiebreakem za stavu 12:12 v rozhodujícím pátém setu. Mezi ženami tehdy Rumunka Halepová doslova zdemolovala Serenu Williamsovou dvakrát 6:2.

Z posledního ročníku obhajuje jednu trofej i Česko. Barbora Strýcová totiž se svou bývalou parťačkou z Taiwanu Sie Su-wej vyhrála ženskou čtyřhru. Letos na ní mohou navázat Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou, které do turnaje vstoupí jako nasazené jedničky.

Klub, kde se nachází 40 dvorců a Wimbledon se zde hraje již od roku 1877, má tak dobrých zpráv dost a atmosféra bude jako tradičně skvělá. 134. opakování londýnského turnaje začne 28. 6. a finále odehraje 10. a 11.7.

Zdroj: Tenis Portal

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené