Spojte se s námi

Fotbal

Wijnaldum: Nejsem v PSG úplně šťastný. Těšil jsem se sem a pak se stane tohle. Je to složité

Georginio Wijnaldum byl jednou z klíčových postav Liverpoolu při triumfu v Lize mistrů. Když se přesunul do PSG, očekával, že bude nadále důležitou součástí sestavy. To se ale nestalo, s čímž se Nizozemec těžko srovnává.

Publikováno

dne

Georginio Wijnaldum byl jednou z klíčových postav Liverpoolu při triumfu v Lize mistrů. Když se přesunul do PSG, očekával, že bude nadále důležitou součástí sestavy. To se ale nestalo, s čímž se Nizozemec těžko srovnává.

V minulé sezóně naskočil Wijnaldum za Liverpool do všech 38 zápasů Premier League. V drtivé většině odehrál 90 minut nebo alespoň většinu zápasu. Když mu ale na konci června skončila na Anfieldu smlouva, Wijnaldum se rozhodl jí neprodloužit a odešel zadarmo do PSG.

V Paříži byl součástí velkolepého projektu, který má za cíl přivést konečně trofej Ligy mistrů do Parku Princů. Wijnaldum očekával, že stejně jako v Liverpoolu bude v modrém dresu stabilním hráčem základní sestavy. To se ale zatím neděje.

„Nemůžu říct, že jsem úplně šťastný. Situace není taková, jakou jsem chtěl. Hrál jsem hodně v posledních letech, byl jsem vždy zdravý a dařilo se mi. Tohle je něco jiného a musí se na to zvykat. Opravdu jsem se těšil na tenhle nový krok a pak se stane tohle. Je to velmi složité,“ postěžoval si na svůj herní čas před novináři při reprezentační pauze Wijnaldum.

30letý střední záložník zatím naskočil v Ligue 1 do 8 duelů, první čtyři odehrál v základní sestavě. Po reprezentační pauze se ale uzdravili či vrátili hráči jako Veratti či Messi a Wijnaldum místo ztratil.

Proti Clermontu zůstal celý zápas jen na lavičce, v Lize mistrů proti Bruggám byl stažen už po poločase. Proti Lyonu poté naskočil na 5 minut, proti Métám byl v základu, ale byl stažen jako první v 64. minutě. Proti Montpellieru hrál 10 minut, proti Manchesteru City 13 a proti Rennes naskočil na 15 minut.

Současně si nepřipsal zatím ani gól, ani asistenci a jeho výkony nejsou nijak zářné. „Je to fotbal a musím se naučit s tím bojovat. Jsem bojovník. Musím zůstat pozitivní a pracovat na tom, abych to zvrátil,“ věří si Wijnaldum.

Mauricio Pochettino aktuálně upřednostňuje středovou dvojici Veratti – Gueye, na podhrotu hraje Lionel Messi. K dispozici má do středu zálohy ještě Andera Herreru, Juliana Draxlera či Danila.

Wijnaldum musí věřit, že se po aktuální reprezentační pauze opět probojuje do základní sestavy. První možnost bude mít už v pátek proti Angers, poté se v úterý PSG utká s Lipskem v Lize mistrů.

Zdroj: Goal

Reklama

Oblíbené