West Ham musí začít vyhrávat, jinak skvělý debut Tomáše Součka ztratí na lesku

Tomáše Součka chválí trenér a na svou stranu si český záložník získal i fanoušky West Hamu United, ale rozhodující pro jeho působení ve zbytku této sezóny bude záchrana klubu v Premier League. Souček může podávat výborné výkony, ale pokud se tomuto týmu nepodaří udržet v nejvyšší anglické soutěži, tak se v Anglii bude hodnotit pouze tento fakt. Ostatní bude druhořadé.

Slavný anglický klub, který je v posledních letech pravidelnou součástí nejvyšší anglické soutěže, má v této sezóně nepříjemné sestupové starosti. Tým se nachází po překvapivé, domácí remíze 3:3 s Brightonem na sestupové osmnácté příčce se ziskem pouhých 24 bodů.

Přitom v tomto zápase se hrálo o hodně, protože tým Brightonu je momentálně v tabulce patnáctý, má 26 bodů, a je to přímý rival West Hamu v boji o záchranu. Ono se není čemu divit, když Premier League má odehraných 25 kol a tým West Hamu má bilanci šest vítězství, šest remíz a třináct porážek.

O mnohém napovídají tabulky domácích a venkovních utkání. Zatímco v zápasech venku se tento tým nachází v tabulce na třináctém místě, což je určitě v pořádku, tak v zápasech doma je to až osmnácté místo. Zatímco v dřívějších letech bývalo domácí hřiště pro tento klub velkou oporou, tak tuto sezónu je to úplně naopak, což je vidět na umístění mužstva v současné tabulce.

Dalším faktorem, který bohužel přispívá k tomu, že tým je v současné době v sestupových vodách, je skóre 30:43. Příliš málo vstřelených branek a hlavně velmi mnoho branek obdržených ukazuje na to, že obrana je velmi slabý článkem Hammers. Nemusíme chodit příliš daleko, v zápase s Brightonem vedli domácí 3:1 a v závěrečných patnácti minutách dostali dva góly a bylo po plném bodovém zisku.

Tyto body by měly pro domácí cenu zlata, protože je čeká velmi těžký los v dalších kolech. Zajíždí totiž do Manchesteru na zápas se Citizens, v dalším kole na Anfield Road a teprve potom se představí opět doma. Ovšem pozor, čeká je Southampton, tým, který je velmi nebezpečný zvláště na hřištích soupeřů. Však se také nachází v tabulce venku odehraných zápasech na pátém místě.

V této situaci do tohoto týmu přichází Tomáš Souček. Není mu co závidět, neboť když přijde do jakéhokoliv týmu posila, tak musí být okamžitě vidět a v nejlepším případě aspoň trochu převyšovat hráče, kteří až do teď na jeho místě hráli.

Mužstvo West Hamu a s ním i náš hráč budou každým dalším zápasem, když se nebude bodově dařit, pod velkým psychickým tlakem. To se nikdy nehraje dobře, když mužstvo ví, že se musí vyhrát, jinak se hrozba sestupu zase přiblíží. Pro našeho reprezentanta to není určitě snadná situace a hlavně sám nic nezmůže.

Jenom záchrana West Hamu v nejvyšší anglické soutěži bude úspěch jak pro tento tým, tak i pro našeho reprezentanta. Tak je pro něho postavena i smlouva, buď záchrana a přestup, nebo se další pokračování pro tohoto hráče aspoň v tomto týmu Premier League konat nebude.

Kostky jsou vrženy a český fotbalový fanoušek si jistě záchranu tohoto týmu určitě přeje, neboť český fotbal hráče, který by nastupoval pravidelně v Premier League, potřebuje jako sůl.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Obměněná Slavia je oproti předchozím ročníkům fotbalovější, ale chybí ji osobnosti. Zápas se Škodou, Delim či Součkem by dopadl jinak

Všechny sešívané příznivce i hráče hororová noc v Dánsku bude trápit ještě dlouho. Vypadnutí podobným způsobem je velice kruté, teď je ale čas na bilancování, proč to nevyšlo.

Velká posila pro Mladou Boleslav! Martin Graiciar se připojí ke středočechům, čeká se pouze na formality

Mladá Boleslav nezačala sezónu vůbec dobře, bilance 1-1-3 je pro ambiciózní klub skutečně tristní a tak se daly věci do pohybu. 4 vstřelené branky z pěti utkání? To není pro útočnou fázi dobrá vizitka. Do automobilového města tedy přichází velká útočná posila.

Jde o zápas roku, porveme se o postup, tvrdí Hoftych před duelem s APOELem

Liberec má po čtyřech letech opět šanci hrát v základní skupině Evropské ligy, v cestě mu stojí poslední překážka, kyperský APOEL. Co na jeho adresu řekl kouč Pavel Hoftych?