Spojte se s námi

Bojové sporty

Vyslouží si konečně respekt? Kritizovaný šampion porazil legendu a pokořil rekord UFC

UFC 288 nabídlo očekávaný titulový zápas. Zřejmě nejméně respektovaný a uznávaný šampion Aljamain Sterling čelil obří výzvě, v cestě mu stál navrátilec, bývalý šampion a muž známý jako Triple C, Henry Cejudo.

Publikováno

dne

UFC 288 nabídlo očekávaný titulový zápas. Zřejmě nejméně respektovaný a uznávaný šampion Aljamain Sterling čelil obří výzvě, v cestě mu stál navrátilec, bývalý šampion a muž známý jako Triple C, Henry Cejudo.

Být šampionem UFC je velká věc, jenže Aljamain Sterling se rozhodně netěší takovému respektu, jaký by si zasloužil. K titulu přišel poté, co jej Petr Yan trefil ilegálně kolenem do hlavy a v zápase nepokračoval.

V odvetě ovšem Sterling dokázal doručit první úspěšnou obhajobu, když vyhrál na split-decision. Nutno říct, že zaslouženě. Následovala výhra nad TJ Dillashawem, který ale nastupoval s „vyhazovacím“ ramenem a právě na to doplatil.

Nyní čelil třiatřicetiletý bojovník legendě v podobě Henryho Cejuda. Triple C se vrátil tři roky poté, co ukončil kariéru. Olympijský vítěz však během své pauzy nijak nelenil, v oboru zůstal a věnoval se zejména koučinku velkých hvězd.

S Cejudem se na svůj titulový zápas krátce připravoval například Jiří Procházka, k pásu i díky němu došla například Weili Zhang. Jedná se zkrátka o muže, s nímž rozhodně není radost jít do klece.

Sterling ovšem hned od prvního kola ukazoval, proč je šampion. Sice rozhodně nepodal svůj nejlepší výkon v kariéře, nicméně byl aktivnější, rozdával mnohem více úderů a ani v klinčích či na zemi nepůsobil špatně, naopak.

Na tom, jak by měl být zápas nabodovaný, shoda nepanuje. Mnoho fanoušků ovšem nechtělo, aby Sterling vyhrál, podle čehož se odvíjejí reakce na sociálních sítích. Sám Cejudo ovšem uznal po zápase soupeřovy kvality.

Je však i nemalé procento těch, kteří si nemyslí, že měl zápas skončit na split-decision. Například Conor McGregor prozradil, že podle něj Sterling získal hned čtyři kola. A v tomto názoru rozhodně není sám.

Sterling navíc pokořil velký milník. Je vůbec prvním mužem, který v bantamové váze dokázal pás třikrát úspěšně obhájit. Navíc má na kontě už čtyři titulové výhry, více má pouze výše zmíněný Dillashaw (5 titulových výher).

Šanci Dillashawa vyrovnat bude mít Sterling zřejmě ještě tento rok. Do klece za ním totiž dorazil Sean O’Malley, který jej bude chtít o pás připravit poté, co zničil až nečekaně dominantním způsobem Yana.

Zdroj: UFC

Reklama

Oblíbené