Vyšehrad útočí na negativní rekord. Žádný tým v historii nenasbíral méně bodů

Slavoj Vyšehrad na podzim nechvalně proslul úplatkářskou kauzou, ve které hrál hlavní roli Roman Rogoz, sportovní ředitel pražského celku. Od té doby, co byl z klubu odejit a třepe se o osobní svobodu, se “šemíkům” úplně přestalo dařit. A navíc nyní útočí na velmi negativní rekord, který vězí v nejmenším počtu bodů v druhé lize.

Zdroj: FC Slavoj Vyšehrad

Ačkoliv se Vyšehrad topí na posledním místě druhé ligy, patří k těm nejznámějším celkům v celé soutěži. Nejprve ho proslavil Jakub Štáfek, který v seriálu Vyšehrad ztvárnil Juliuse Lavického, jehož postava parodovala manýry fotbalistů a sledovala jeho úpadek ze Sparty až do Vyšehradu.

Další proslavení, i když už ne moc pozitivní, přišlo na podzim roku 2020. Policie totiž zatkla předsedu FAČR Romana Berbra společně se sportovním ředitelem Vyšehradu Romanem Rogozem a dalšími 18 muži.

Jak následně policejní vyšetřování ukázalo, Rogoz s pomocí Berbra ovlivňoval rozhodčí, aby pomáhali jeho Vyšehradu. Díky této pomoci postoupili šemíci z ČFL do druhé ligy, kde jim bylo nadále pomáháno k setrvání v soutěži.

Od té doby, co Rogoz v klubu skončil, jakoby spadla klec. Vyšehrad se obrovsky trápí, je na posledním místě FNL s otřesným skóre 9:47. Z 20 utkání dokázal Slavoj vyhrát jen jednou, dvakrát remizovat a hned 17x prohrál.

Po 20. kole tak svítí v kolonce bodů až ostudné číslo 5. A může tak překonat negativní rekord druhé nejvyšší soutěže. Žádný tým v historii této ligy (od roku 1993) nezískal méně bodů.

Zatím nejmenší bodový zisk si připsaly shodně tři týmy. V sezóně 1997/98 nasbírala FC Slovácká Slavia Uherské Hradiště 9 bodů, stejný počet nasbírala v ročníku 2004/05 FC Bohemians Praha a v sezóně 2008/09 získal 9 bodů také Fulnek.

Do konce ročníku zbývá 6 kol. Pokud Vyšehrad nezíská alespoň 4 body, černě se zapíše do historie druhé nejvyšší soutěže.

Zdroj: Livesport, Wikipedia

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. To je realita né rekord.Nejvíce zklamaní musí být rozhodčí ,jejichž příjmy se rapidně sníží.Po Policejní razii ve fotbalovém prostředí jich spousta přišla o statisíce ročně navíc.Nelíbí se mi ty výrazy o fotbalových katech,vždyť to byli v podstatě spasitelé a hlavně byznysmeni.Kdyby nepřející policisté nechali pana Rogoze s panem Berbrem pracovat poctivě na rozvoji české kopané,tak je Vyšehrad za vodou a ne na sestup.Nechápu,jak mohlo dojít k takovému nedorozumění snad se jim po soudech Policie omluví.

  2. Rekord má Vyšehrad zcela jistě ,ale v uplacených koupených rozhodčích a zápasech.To jim těžko někdo může sebrat.Snad hoši s Palerma,ale těm to vždycky prošlo.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Plzeň chce být na přestupovém trhu aktivní! Zájem má o tři záložníky, brankáře a mladého stopera Karviné

Plzeňská Viktoria nechce být pozadu, a tak již jedná o posilách na ročník 2021/22. V současné době se v klubu hojně spekulují jména tří záložníků, brankáře a stopera. O kom je řeč?

10 nejstarších fotbalových klubů v České republice

Fotbal je nejrozšířenějším sportem na světě. Není tak divu, že kluby vznikaly již v 19. století i na území nynější České republiky. O jaké týmy jde? Valná část z nich existuje dodnes.

Rýsuje se další velký průlom? Ženám se umožní hrát mužský fotbal!

Nizozemská fotbalová federace se rozhodla od příští sezóny uskutečnit obrovský průlom. Ženám umožní hrát fotbal v dospělých mužských kategoriích. Začíná se rýsovat nová epocha fotbalu?