Vyrovnaný zápas úspěch nepřinesl. Vondroušová na Badosaovou nestačila a končí v osmifinále

Finalistku z roku 2019 čekal duel s Paulou Badosaovou. Španělka prožívá vydařenou sezónu a je jednou z největších komet sezóny. V tomto osmifinále byla rozhodně favoritkou. Španělka roli favoritky skutečně naplnila. Ve vyrovnané bitvě porazila Češku 6-4, 3-6, 6-2 a postoupila do čtvrtfinále. O semifinále si zahraje se Slovinkou Zidanšekovou.

Zdroj: Carine06, CC BY-SA 2.0

Češka začala své osmifinále velmi dobře. Hrála chytře a svou variabilitou deptala soupeřku. Díky tomu se dostala do nadějného vedení 3-1. Brejk však kvůli zbytečným chybám nedokázala potvrdit a Španělka byla zpátky ve hře. Rychle srovnala a vrátila se do boje o první sadu.

Badosaová zpřesnila hru a začala v utkání více dominovat. Klíčovým momentem úvodního setu byla 9. hra za stavu 4-4. Španělka v ní zahrála na returnu famózně a vybojovala si brejk. Favoritka dokázala set i s problémy dopodávat a vyhrála ho 6-4.

Druhý set zvládla Vondroušová daleko lépe. Zpřesnila hru a byla také jistější na servisu. Na returnu si dokázala vybojovat také několik brejkbolů. Její snaha se vyplatila za stavu 3-2.

Češce se podařilo podání soupeřky prolomit a dostala se do vedení 4-2. Tentokrát brejk dokázala potvrdit a byla blízko zisku 2. sady. Úroveň hry si udržela i v koncovce a získala 2. set v poměru 6-3.

O osudu obou tenistek tak rozhodlo 3. dějství. V něm to byla one woman show. Badosaová se vrátila k nátlakové hře, která ji přinášela ovoce v úvodním setu. Zato Češka začala více a více chybovat.

Dlouhý zápas se na ni navíc začínal fyzicky podepisovat. Španělka se dostala do rychlého vedení 3-1 a zápas zvládla dohrát do vítězného konce. Vondroušovou porazila 6-4, 3-6, 6-2 a postoupila do čtvrtfinále.

Dostala se tak do stejné fáze turnaje jako v minulé roce. Své grandslamové maximum má velkou šanci ještě vylepšit. Proti Zidanšekové bude jasnou favoritkou. Pro Španělku velká příležitost, jak se dostat mezi nejlepší čtyřku turnaje.

Zdroj: Rolland Garros