Reklama

Vyplatil se podle vás nový závodní režim? Jejich počet vzroste, čeká nás i další novinka

Pro formuli 1 to byla naprostá novinka. Sprintový závod, to bylo téma, o kterém se ve světě F1 šuškalo už delší dobu, až letos jsme se však nového experimentu dočkali. A zdá se, že nás toho v sezóně následující čeká ještě mnohem víc.

Letos jsme se nového formátu závodního víkendu dočkali prozatím dvakrát, a to při příležitosti Velké ceny Velké Británie a Velké ceny Itálie. Další sprint nás čeká v Brazílii (12. – 14. listopadu – pozn. red.)

A podle Stefana Domenicaliho byl tento experiment úspěšný, byť jsme na sociálních sítích mohli číst i časté negativní reakce fanoušků.

Domenicali každopádně potvrdil, že tento systém chce formule 1 zachovat minimálně ve třetině závodů mistrovství světa. A ano, tohle má platit už od příští sezóny. Za důležité označil zejména velmi pozitivní reakce od promotérů.

Úvodní trénink, pak kvalifikace v klasickém formátu Q1, Q2 a Q3, jež určuje pořadí pro sobotní kvalifikační sprint, druhý trénink, jenž je na programu právě před tímto sprintem a v neděli závod.

Tohle tím pádem ve formuli 1 uvidíme čím dál častěji. Byť zatím není stoprocentně jasné, zda se tyto sprintové kvalifikace budou i nadále posuzovat jakožto “kvalifikace”, jež má určit pořadí pro nedělní hlavní závod.

Vedení F1 si totiž pohrává s myšlenkou, že se ze sobotního účinkování stane takový “malý závod”, za který by jezdci obdrželi větší počet bodů, než jak tomu bylo letos.

Tedy že vítěz sprintu získal 3 body, druhý v pořadí 2 a třetí jeden bod. Nový formát závodní víkendu samozřejmě díky většímu zájmu přinese více finančních prostředků, a tak se F1 nemusí obávat nákladů na příští sezónu.

Ono totiž, jak jistě všichni víme, v sezóně 2022 na nás čeká hned 23 závodů, což je pořádná porce. Na tohle téma se pro švýcarský Blick vyjádřil bývalý šéf formule 1, Bernie Ecclestone.

“Takhle vyděsíte i ty největší fanoušky, zničíte i zájem o televizní vysílání. Osmnáct závodů bohatě stačí. Tímhle zbytečným stresem dokonce ničíte mnoho rodin a šlapete po jejich zdraví.”

Každopádně uvidíme jednu novou destinaci. Na 10 let podepsalo smlouvu s F1 Miami!

Jak celou situaci vidíte a hodnotíte vy, nebo zda se vám nový formát závodního víkendu líbí, už necháváme na vás. Jedno je ale jisté. V příštím roce na nás čeká spousta věcí, na které bude třeba si zvyknout.

A to ať už se jedná o častější sprinty, velmi dlouhou sezónu nebo samotný vstup do nové éry formule 1.

Zdroje: F1, Blick

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené