Výměna Neymara za Griezmanna. Může se skutečně stát?

Neymarův návrat do Barcelony je příběhem, který se neustále opakuje. Poslední možnost na dlouhém seznamu potenciálních obchodů je výměna Antoine Griezmanna za Neymara. Pojďme se podívat na analýzu tohoto možného obchodu.

Embed from Getty Images

V roce 2017, když Neymar odešel z Barcelony do Paris Saint-Germain, byl fotbalový svět šokován. Přestupová částka byla přinejmenším směšná a měla za následek raketovou vlnu rekordních přestupů. Culés byli pochopitelně zklamaní, rozzlobení a frustrovaní tímto transferem. Vedení barcelonského klubu přivedlo z vydělaných peněz několik hráčů a něco jim zbylo.

Ani příchod Dembélého, Coutinha a Griezmanna nezaplnil nekonečnou díru po Neymarovi. Když se objevila zpráva, že je Neymar v Parku Princů nespokojený, Barcelona ihned projevila zájem ho získat zpět. S Lionelem Messim je velmi blízkým přítelem, což bylo pro vedení dalším impulsem, aby brazilského útočníka získala zpět. 

Už loňské léto se Barcelona rozhodla pro Neymara, ale nový sportovní ředitel PSG byl proti. Leonardo považoval tento přestup za nevýhodný, pokud by měl rozejít se svou hvězdou, aniž by podepsal náhradu. I když se vyjednávalo až do posledního dne přestupového okna, nikdy by se nestalo, že by PSG přistoupilo na nabídku katalánského klubu.

Nyní údajně Neymar odmítl prodloužit smlouvu s francouzskými šampiony a počítá s odchodem. Barça se ihned pustila do operace, aby získala zpět svou ztracenou hvězdu. V médiích se objevily spekulace, že Barcelona nabízí výměnu hráčů. Nejnovější hovoří o tom, že chce vyměnit Griezmanna za Neymara. Jakkoli to zní odvážně, byl by to jeden ze způsobů, jak se barcelonští mohou setkat znovu s Neymarem. Jak by celá situace dopadla pro obě strany, kdyby tato dohoda vyšla?

Byl by tento obchod pro Barcelonu výhodným?

Příchodem Neymara by se v klubu znovu setkalo trio MSN a započala by druhá kapitola tohoto hvězdného složení. Navíc bude zajímavé, jak se opět Brazilec smíří s hiearchií v klubu. Což by po předchozích zkušenostech neměl být problém. Navíc hráči na hřišti mohou vyřešit základní problémy.

Z finančního hlediska by Barcelona přišla o spoustu peněz, kdyby za Neymara postkytla finanční obnos plus Griezmanna. Kromě toho si kvůli tomu může zkrátit rozpočet na přestupy a ponechala by si jen velmi omezený prostor pro případné další posily. To nejsou dobré zprávy pro tým, který trpí řadou mezer a téměř každý post potřebuje posílení, protože většina hráčů má pokročilejší hráčský věk nebo nepatří mezi top hráče. Mluvíme o pozicích jako je levý bek, stoper nebo hrotový útočník. Neymarova vysoká mzda taky nemusí hrát do karet.

Embed from Getty Images

Příchodem Neymara by z taktického hlediska získala Barcelona efektivní křídlo. Vzhledem k tomu, že je Dembélé po většinu času zraněný a Griezmann hraje mimo svou pozici. Barça nyní hraje bez levého křídla, bez kvalitního levého křídla. A když se Messi stahuje zprava do středu, tak tým hraje obvykle bez křídel. Neymar by se mohl proměnit v číslo deset a dodá sestavě potřebnou šířku v útoku. 

Brazilec je schopen tvořit hru sám, ale často si pro míč chodí do středu nebo hlouby pole. Kdyby Leo i on si šli pro míč, rázem budou v útoku chybět dva hráči. K tomu by se střed stal přeplněným místem, čehož by mohli využívat soupeři, jelikož by bránili pouze jednoho útočníka. Tento problém jsme mohli sledovat během poslední Neymarovy sezóny na Camp Nou. Takže jeho příchod vyřeší jeden problém, ale otevře další.  

Embed from Getty Images

Část dohody ze strany Paris Saint-Germain

PSG by se nejen zbavilo své bezstarostné hvězdy, ale také by získalo vynikajícího hráče ve formě Griezmanna a finanční hotovost. Pokud chce PSG zabránit odchodu Kyliana Mbappého, musí kolem něj vybudovat tým. A odchod Neymara by byl začátkem. Sportovní ředitel Leonardo si uvědomil u kormidla, že úspěšný tým se nedělá jen tím, že shromáždí do jedné skupiny nejlepší hráče. Toto uvědomění potvrzuje příchod Idrissa Gueye a Pabla Sarabii, což naznačuje, že se vedení pařížského klubu ubírá dobrý směrem.  

Z ekonomického hlediska PSG získá spoustu peněz, které by následně mohlo investovat do jiných pozic jako je stoper nebo záložník. Tím vyplní drobné mezery v týmu. Mohli by dokonce získat kvalitního brankáře, když se chýlí kariéra Keylora Navase ke konci. Kromě toho výrazné snížení mzdového rozpočtu pomůže klubu uklidnit finanční situaci, která je napjatá.  

Z taktického pohledu PSG může následovat model francouzského národního týmu, kdy Griezmanna hraje v útoku “druhé housle”, což mu vyhovuje. Pokud Mauro Icardi zůstane, mohl by ho francouzský útočník ideálně doplňovat. Di Maria a Mbappé by se vrátili na svůj tradiční post, což je křídlo. Nová formace by pro všechny mohla znamenat to nejlepší, zejména pro Griezmanna.

Závěr

Vzhledem k situaci, ve které se se nyní svět nachází, je těžké předvídat, zda by taková transakce mohla projít. Kluby po celém světě ztrácí své výdělky ve formě příjmů ze zápasů, sponzorských dohod a televizních práv.  

V důsledku toho bude muset být nadcházející přestupový trh značně skromný. Ale při sebemenších šancích, že tato dohoda projde, by překvapivým vítězem na všech frontách mohl být Paris Saint-Germain.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Nejlepší hráči Midtjyllandu, na které si musí dát Slavia velký pozor

Již v úterý večer se sešívaní utkají s dánským mistrem o vstupenku do Ligy mistrů. První zápas se odehraje v Edenu, odveta je na programu ve středu 30. září. Že slávisty nečeká nic lehkého je dobře známo. Na co a zejména na koho by si však sešívaní měli dávat pozor?

Pikantní přestup ve Španělsku! Suárez putuje do Madridu, hrát bude nově pod Simeonem

Luis Suárez strávil ve slunné Barceloně 6 let, teď však spojení hrotového útočníka s Blaugranas končí. Bude se stěhovat do hlavního města Španělska, kde bude nastupovat za Atlético Madrid.

Bez jízdenky cestovat v českém fotbale nelze, jeden klub to ale přeci jenom dokázal

Kresba, kterak si představitelé i nejsilnějších českých klubů musí od příslušné osoby kupovat jízdenku, aby jejich týmy nebyly poškozovány – naopak protežovány – a mohly naplňovat sportovní cíle, vyvolala velký ohlas. A rovněž pobouření jak to v českém fotbale chodí.