Vyloučení Pépého a tři tyče Leedsu, to nabídl souboj Artety s Bielsou

Arsenal vydřel remízu na půdě Leeds United. Domácí třikrát trefili konstrukci brány a ani čtyřicetiminutová přesilovka po zbytečném vyloučení Pépého jim ke gólu nepomohla.

Zdroj: transparentpng.com | CC BY 4.0

První šanci měl v 10. minutě Dani Ceballos, pravou tyč ale těsně minul. Domácí zahrozili dvě minuty nato, Patrik Bamford ale v tutové šanci selhal. Ve 20. minutě byl blízko úvodnímu gólu Nicolas Pépé, jeho střílený centr ale skončil jen na břevně.

Ve 26. minutě střílel pěkně z voleje Raphinh, branku však minul jen o kousek. Pět minut nato pálil nebezpečně Bamford, Bernd Leno si ale poradil. Leeds dál tlačil, ve 41. minutě měl velkou šanci Matheusz Klich, bránu ale přestřelil.

V 51. minutě přišla komplikace pro hosty, Pépé totiž uviděl červenou kartu za nesportovní chování. Na první větší šanci druhé půle si diváci museli počkat až do 64. minuty, kdy se po střele Stuarta Dallase blýskl Leno.

V 75. minutě vypálil z velké dálky Rodrigo Moreno, mezi tři tyče ale nezamířil. Španělský reprezentant střílel z podobné pozice i tři minuty později, tentokrát trefil spojnici. V 87. minutě Arsenal opět zachránila konstrukce brány, tentokrát po hlavičce Bamforda.

A tyč byla trefena i v páté minutě nastavení, tentokrát z kopačky Raphinhy. Arsenal už se poté ubránil a z Leedsu si veze cenný bod za remízu 0:0. Po devíti kolech tak má 13 bodů, Leeds o dva méně.

Zdroj: Premier Sport