Výborný Bořil a hořící Masopust! Pomohla kapitánu Slavie konkurence v podobě Oscara?

Proti Nice nastoupil po třech týdnech Jan Bořil v základní sestavě a vedl si výborně. Směrem dopředu i dozadu to přes jeho stranu fungovalo, to na druhé straně Lukáš Masopust to rozhodně s takovým přehledem nezvládal.

Zdroj: slavia.cz

Bořil nastoupil poprvé po návratu z karantény o víkendu proti Opavě, kdy po příchodu z lavičky dokonce i skóroval. V zápase se navíc zranil Oscar a vše tak odpovídalo tomu, že se Bořil vrátí do základu.

Fanoušci věděli, že letos to Bořilovi doposud moc nešlo a báli se, jak bude stíhat rychlým hráčům Nice. Reprezentační bek ale obstál na jedničku, vytvořil několik šancí, tu největší z nich nedal Peter Olayinka. A podal výkon hodný své kapitánské pásky.

To na druhé straně to hořelo. Lukáš Masopust se nechal v první půli několikrát obehrát a málem přes něj padl totožný gól, jako v prvním střetnutí. Často se vysunul a už se nestihl vrátit do obrany.

Vzhledem k tomu, že to nebylo poprvé, varianta s Masopustem na bekovi není pro zápasy s ofenzivně laděnými soupeři ideální. V Evropské lize by se na pravý kraj mohl vrátit právě Bořil a nalevo by zůstal Oscar.

V lize Masopust beka hrát může, zvláště proti týmům, které celý zápas betonují. Přeci jen, Bořilovi je již 29 let. Oscar ho nalevo plnohodnotně zastoupí, Masopust, když zabere v určitých obranných situacích, taktéž.

Zdroj: UEFA

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Bořila mám rád a jeho výkon proti Nice byl velmi dobrý. Masopust ale nebyl o nic horší a šancí připravil dokonce několik. Všichni kvitovali, že na pozici pravého beka mu to skvěle sedělo, takže autora článku moc nechápu…🤷‍♂️

 2. Docela by mě zajímalo, podle psal autor článek. Jestli projíždí diskuzní stránky a vůbec na fotbal nekoukal ? Vždyť ho chválil dokonce i Bosák 🙂 :).

  • S odstupem času uznávám, že kritika byla asi zbytečně velká. Ale jak jsem psal, nebyla to reakce jen na tento zápas, i ve článku byla zmíněná jeho ztráta v domácím utkání s Nice, ze které byl gól. Za tím si stojím.

   • Ale Edie, co si tak vzpomenout na jeho chyby v dorostu? Jen se vymlouváš. Takže – buď jsi ten fotbal vůbec neviděl nebo mu absolutně nerozumíš a pleteš si ho s gorodkama.

  • Sparťan nejsem, jsem odmalička Slávista, jestli Vás to zajímá.
   Masopust směrem dopředu možná nezahrál špatně, ale vzadu to na jeho straně skřípalo a jen díky Kudelovi se Zimou a také obětavému Simovi to nakonec Slavia zvládla.
   Maso má taky problém v tom, že třeba ztratí míč na útočné polovině a trvá mu dvě vteřiny, než se začne vracet. A dvě vteřiny jsou v evropském fotbale docela dlouhá doba, nemyslíte?
   Článek zároveň nebyl narazkou jen na tento zápas,ale i na předchozí zápas v Evropě. V domácím zápase přes něj šel gól na 1 1 a to samé mohlo přijít i tentokrát, však si vzpomeňte na tu tyč.

   • Asi jste koukal na jiný zápas. Psal jste o zápase v Nice tak se sem netahejte předchozí zápasy. Doporučuji si zápas ještě jednou pustit a udělat pořádný rozbor. Jediný člověk, který tomu na rozdíl od nás je trenér tak si svoje moudra nechte pro sebe. Podle Vaší teorie by už dávno musel ve Slávce “skončit” Kolář . 🙂

    • Očividně jste si článek nepřečetl dobře, tak zde přikládám citaci “Lukáš Masopust se nechal v první půli několikrát obehrát a málem přes něj padl totožný gól, jako v prvním střetnutí.”

 3. Masopust hrál v Nice výborně. Doporučuju se na ten zápas podívat a pak třeba zkusit napsat článek znovu. Nebo si k sobě vezměte někoho, kdo fotbalu rozumí, to by vám taky mohlo do začátku hodně pomoct. Jestli jste nositelem bílé hole a článek byl napsán způsobem jedna baba povídala, tak se vám omlouvám a oceňuji vaši snahu.

 4. Od repre pauzy, se Maso vrátil do formy. Už v Opavě, i když tam to bylo asi snazší, podal skvělej výkon a zavřel huby kritikům. Teď v Nice to jen a jen potvrdil.
  Autor článku vůbec neví, která bije. Na to, jak si seznam hraje na “velkej” portál, tak zaměstnává neobjektivní a hlavně neprofesionální kompars. Jenže vy bl*ci, on píše ty články veřejně! Přestaňte se ztrapňovat.cz

 5. Zdravím,
  Zápas jsem viděl. Masopust směrem dopředu možná nezahrál špatně, ale vzadu to na jeho straně skřípalo a jen díky Kudelovi se Zimou a také obětavému Simovi to nakonec Slavia zvládla.
  U Masopusta se mi na bekovi nelíbí navíc třeba to, že když ztratí míč na útočné polovině a trvá mu dvě vteřiny, než se začne vracet. A dvě vteřiny jsou v evropském fotbale docela dlouhá doba, nemyslíte?
  Jinak ale uznávám, že jsem to trochu s tím názorem na jeho výkon přehnal, rozhodně to nebylo tak zlé, jak to může ze článku vyznít. Jak jsem psal výše, jde mi i o předchozí zápas, kdy jeho ztráta vedla k vyrovnávajícímu gólu.

  • Čím více toho napíšeš, tím více ze sebe děláš joudu. Raději si vezmi kuličky a jdi si hrát před barák.

 6. Slavii to zase začíná sedat.Jeji hra má stoupající tendenci dokáže nahradit hráče zase kvalitním hráčem.Práce Trpišovského a jeho lidi je opravdu kvalitní a má to hlavu a patu.Jejich mentalita je na vysoké úrovni a posouvá je tam kam potřebují

 7. zdroj SK Slavia Praha :
  Hráči jsou hodnoceni na stupnici od 1 (nejhorší) do 10 (nejlepší).
  Ondřej Kolář – 4 – Nemá tak dobrou formu jako loni a v Evropě to od něj byla již několikátá chyba během pár zápasů. Vyběhl do nesmyslného prostoru a Nice cestu ke gólu hodně usnadnil. Těch chyb už je docela dost a méně je někdy více. Měnit hru by neměl, ale bylo by fajn, kdyby přidal na koncentraci a nesnažil se za každou cenu být všude. Kromě tohoto momentu ale zápas zvládl.
  Lukáš Masopust – 7 – Tento zápas pro něj byla z hlediska bránění náročná zkouška, protože Nice hrálo dopředu velice dobře. A Lukáš obstál ještě lépe.
  Ondřej Kúdela – 7 – Profesor. Takřka vždy na správném místě. Díky výborné anticipaci se pak ani nedostával do těžkých pozic a vyhrával souboje. Po letním zranění je zpět v plné formě.
  David Zima – 7 – Nice hrálo velmi dobře, gólovek ale nakonec díky přesné práci naší obrany tolik nemělo. Zima odvedl tradičně velmi dobrý výkon. A když už trošku zaváhal, tak následně chybu napravil, jako když se zvládl vrátit do souboje a odvrátit míč ve vápně ve druhé půli.
  Jan Bořil – 7 – Naše obranná čtveřice pracovala velice dobře. Bořil mi z ní připadal nejméně výrazný, i tak to ale stačilo na velmi dobrou známku sedm. Navíc to měl i ztížené prvním celým zápasem po covidu.
  Abdallah Sima – 8 – Další zápas, další wow! Sima tentokrát dokázal ustát i několik drsných faulů na jeho osobu ze začátku zápasu. Nezalekl se a podal další vynikající výkon, který byl korunován perfektní brankou na 3:1. Nevěřil jsem, že na ten míč dosáhne, on to ale dokázal!
  Tomáš Holeš – 8 – Trochu zaspal u tyčky z první půle, tam to ale byla zejména velmi dobrá akce domácích. To bylo ale snad jediné minus na velmi kvalitním výkonu našeho záložníka, což potvrdilo i srovnání se Schneiderlinem v pozápasovém studiu. Holeš byl platný dopředu i dozadu, což se dá ilustrovat na dvou důležitých momentech. Krásně přihrál na trefu Simovi a v závěru pak ve vápně skvělým skluzem zastavil přihrávku do velké šance.
  Petr Ševčík – 7 – Odváděl tradiční nadstandard, i když mě ze začátku iritoval několika špatně zahranými rohovými kopy, který ani nedokázal pořádně dostat do vápna. Pak se ale i v tomto směru výrazně zlepšil, když nejdříve ze hry nacentroval do tutovky Olaiynkovi, aby posléze téhož hráče našel u vítězné trefy z rohu.
  Ondřej Lingr – 7 – Jeho působení ve Slavii zatím vnímám jako velmi pracovité a snaživé, ale bez nadstavby v podobě kvalitní finální fáze. Teď se Ondra konečně prosadil i gólově a nebyla to branka ledajaká! Skvělé potažení míče na delší vzdálenost a pak rána, která vám vyjde snad jednou za život! Paráda! Jinak ale ve hře patřil mezi méně výrazné hráče, ač i on hrál nadprůměrně a zápas odmakal.
  Peter Olayinka – 8 – Na hřišti byl hodně vidět, jak už je u něj v Evropě zvykem. Zaspal u inkasované branky, fatální byl ale hlavně výlet Koláře. Vzápětí se dostal do tutovky, kterou trestuhodně neproměnil. Hrdinou zápasu se však nakonec stejně stal, když rozhodl hlavou ze standardky. Skvělá hlavička v nelehké pozici!
  Jan Kuchta – 7 – Do šancí se tentokrát nedostával, ale podal maximálně týmový výkon a na hřišti byl cítit. Je v dobré formě.
  Ibrahim Traoré – 7 – Nastoupil na hřiště a prožil nejpovedenější pasáž ze strany Slavie, která posledních třicet minut zvládla s naprostým přehledem a vedení ještě navýšila.
  Lukáš Provod, Stanislav Tecl, Tomáš Malínský a Ondřej Karafiát nejsou hodnoceni, protože hráli příliš krátce.

 8. Dobrý den. Tento článek potvrdil, ze cely tento web je neuvěřitelný brak a žumpa českého sportovního internetu. Pokud články píšou děti predskolniho věku, v tom případě klobouk dolu.

  Masopust byl jedním z nejlepších hráčů Slavie v Nice, ale nerad bych se pozastavoval pouze nad tímto nesmyslem. V souvislosti s tímto webem by to bylo házení perel vite komu. Hezky den.

 9. Podle mě nebyl Masopust o nic horší než Bořil. Na pozici pravého beka si pořád zvyká, ale myslím, že je na dobré cestě. Od Sportu dostal tuším sedmičku, taky Bosák ho chválil. Nazvat jeho výkon jako hořící mi přijde moc.

  • Máte pravdu, s odstupem času mi dochází, že nadpis zní až příliš ofenzivně, bylo to jednoduše myšlenosměrem k jeho práci v obraně.

 10. Nevím kdo z Vás diskutujících hrál někdy fotbal a na jaké úrovni,ale je potřeba vědět,že každý zápas má svůj vývoj a každý hráč se ho zhostí jinak.Jsou zápasy kde hrajete s věhlasným soupeřem a daří se ,následně přijedete do Příbrami a vytře si s Váma neznámí hráč,který vám to znechutí,že se necháte vystřídat nebo dohrajete s nízkou známkou.Jsou tými,které chtějí hrát a je to fotbal nahoru dolů.Jsou tými,které postaví autobus na šestnáctku a když budete do nich bušit do rána,tak neuspějete.Jsou zápasy,kdy na co sáhnete vyjde super a zápasy blbec.To je stejné u hráče Masopusta nebo Juliše ze Sparty viz.Budějovice a Celtik.

 11. Milý Edie jestli Maso hořel tak z Tebe za ten článek musí být už popel ! Chyby tam byli ale pozitiva převažovali .O fotbale už prosím nepiš zkus potápění tam neshoříš.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Slavia Praha vs. Sigma Olomouc: Preview a tipy na sázení

Jedním ze šlágrů 15. kola Fortuna ligy bude beze sporu zápas první Slavie Praha se čtvrtou Sigmou Olomouc. O favoritovi utkání je samozřejmě jasno, Hanáci však nebudou chtít dát body zadarmo. Jak zápas dopadne a na co vsadit?

Neuvěřitelná smůla! Václav Černý hrál ve skvělé formě, ale přetrhl si křížový vaz. Jak dlouho bude chybět?

Obrovská smůla znovu potkala rodáka z Příbrami. Těžká zranění znatelně přibrzdila slibně rozjetou kariéru Vaška Černého v Ajaxu, po restartu v Twente se dostával do výborné formy, ale přišlo další vážné zranění.

Okénko minulosti: VAR by mu změnil kariéru, přiznává Pavel Chaloupka

Dnes je to běžná vymoženost – míč skončí v síti, asistent (dříve pomezní) zvedne praporek a odmává ofsajd. Gól by neměl platit. Všechno se však přezkoumá na videozáznamech a nakonec je trefa uznána.