Vše není jen o Kangovi. I další hráči Sparty musí nutně přidat

Je to jako ve škole. Na některé žáky si přísný pedagog zasedne, jiní mají relativní klid. Podobně se to má i s hráči fotbalové Sparty. Média jsou vděčná Guéloru Kangovi za jeho svéráznost, fanoušci si zasedli na Libora Kozáka. Znovu se rozběhnuvší Fortuna liga ovšem hodně napoví, jak se to má s dalšími Sparťany, kteří nenaplňují svůj potenciál.

Zdroj: sparta.cz

Michal Trávník

Z Jablonce přicházel jako velká posila do středu zálohy. V konkurenci Kangy a konečně uzdraveného Dočkala sice nelze předpokládat, že by měl vyhrát kanadské bodování soutěže, avšak jeho dosavadní bilance v podobě jediné ligové přihrávky ze srpna 2019 proti Mladé Boleslavi je skutečně slabá.

Náznak zlepšení se ukázal v několika zápasech, kdy Trávník plnil roli štítového záložníka. Tam s ním ale trenér Kotal pravděpodobně nepočítá.

Za nepříliš pohyblivým Dočkalem totiž bude muset „hlídat“ přece jen větší atlet, než je Trávník. Ten bude operovat výše. A jestli chce uspět, měl by se urychleně rozvzpomenout na své severočeské časy.

Srdjan Plavšič

Srbský křídelník už nyní dosáhl velkého úspěchu. Ačkoli přišel do Sparty v rámci Stramaccioniho posilování, nejde o propadák. Na druhou stranu ve Spartě kroutí již třetí sezónu a přílišné zlepšení se dosud nekoná.

Na Plavšiče se při hře hezky kouká. Bohužel ale není příliš produktivní, navíc ho brzdí častá zranění. I přes údajný zájem z Bundesligy Sparta potřebuje od drobného záložníka mnohem víc, než předvedl v posledním derby, kdy se do základu dostal místo Karlssona, který byl u porodu svého dítěte.

Michal Sáček

Střední záložník Sáček je v rámci týmových odchovanců pozoruhodný tím, že se v A týmu Sparty drží kontinuálně, aniž by kdy absolvoval hostování v jiném celku.

Není sice Kadeřábek, ale přesun na pravého beka zvládl se ctí. Na rozdíl třeba od Ondřeje Zahustela, kterému to pokazilo kariéru. V současné době opět nastupuje v záloze, ale stejně jako předchozím dvěma mu chybí výraznější podíl na gólech.

Sáčkovi je třiadvacet let a jeho odpovědnost za výsledky se zvyšuje. Ze všech tří má v současnosti nejlepší výchozí pozici.

Dokonce se gólově prosadil v přípravě proti Žižkovu, což byl u Sáčka dosud velmi nevídaný jev. Třeba to bude právě on, kdo svým výrazným zlepšením Spartě pomůže na lichotivější příčku v tabulce.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Moderní forma otroctví při přípravách na mistrovství světa? V Kataru zemřelo již 6500 dělníků

Při přípravách na příští mistrovství světa ve fotbale, které se má konat v roce 2022 v Kataru, zemřelo již 6500 dělníku. Většinou migranti, kteří pracují v hrozných podmínkách a nedostávají plat.

Jak zničit velkoklub? Valencia je odstrašujícím příkladem klubu v nesprávných rukou

Valencia je bezesporu jedním z největších klubů ve Španělsku. V minulosti za ni hrálo mnoho dnes již legendárních fotbalistů. Od roku 2014 to ale jde z kopce, přičemž v této sezoně to vypadá opravdu bídně. Co za tím stojí?

Policie zatkla bývalého prezidenta Barcelony! Vytvářel falešné zprávy o svých hráčích

Jestliže to s Barcelonou už teď nevypadalo nejlépe, tak na startu nového týdne vyšel najevo další obrovský skandál. Bývalý prezident Barcelony Josep Maria Bartomeu byl společně s dalšími členy vedení zatčen.